پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
1 بهمن 1397
استان مرکزی

شهرداری و سازمان صنعت، تعامل بیشتری داشته باشند

سردبیر مجازی
17 اردیبهشت 1397
بازدید: 120
نظرات: 0

انتظارات روسای اتحادیه ها در آستانه انتخابات اتاق اصناف :

شهرداری و سازمان صنعت، تعامل بیشتری داشته باشند

تیم جدید مکمل هیات رئیسه قبلی باشد

گروه اقتصادی ، زهره صادقی

وسعت مجموعه بزرگ خانواده اصناف سبب گردیده که انتخابات اتاق اصناف به لحاظ کارکرد و اثرگذاری، از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. در استان صنعتی مرکزی که تنوع واحدهای صنعتی به یکی از مزیت های خاص استان تبدیل شده است وجود کثرت و تنوع اصناف نیز در کنار صنایع، استان مرکزی را در زمره استان های برخوردار از مزیت های اقتصادی مطلوب قرار داده است؛ از اینرو در آستانه انتخابات اتاق اصناف و در شرایطی که بستر های اقتصاد مقاومتی فراهم است و سال حمایت از کالای ایرانی نام گرفته است نقش اصناف در کنار تولید کنندگان داخلی به منظور هماهنگی با بازار تولیدات داخلی و حمایت از آن بیش از هر مقطع زمانی دیگری احساس می شود .

به همین منظور بسیاری از مدیران صنوف مختلف و روسای اتحادیه ها و حتی اعضای ترکیب فعلی هیات رئیسه اتاق اصناف تحت عنوان کاندیداهای انتخابات آتی اتاق در تلاش اند تا در این مجموعه بزرگ صنفی گردهم آمده و برای ساماندهی بیشتر و بهتر بازار و مدیریت عرضه کالاهای تولیدی نقش آفرینی کنند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی استان در گفتگو با عطریاس اظهار داشت: عملکرد تیم فعلی هیات رئیسه اتاق اصناف در راستای پیگیری خواسته های صنوف با مدیریت مطلوب قابل تقدیر است و اگر ترکیب هیات رئیسه آتی نیز در راستای همین اهداف عمل نمایند اتاق اصناف در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند بسیاری از اهداف خود را محقق سازد.

خزانه دار و عضو هیات رئیسه فعلی اتاق اصناف ادامه داد: اصلی ترین موضوعی که می بایست توسط تیم منتخب جدید پیگیری شود، اتمام عملیات اجرایی برج اصناف است که در وسعت و فضایی متفاوت و بی نظیر احداث شده و در صورت تحقق اعتبارات و تعهدات، اواسط آبان ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

رفوئی افزود: انتظار می رود ادارات و ارگان ها در استان با مجموعه اتاق اصناف تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند؛ چراکه بازتاب آن به واسطه وسعت خانواده اصناف که از کل ادارات بیشترند به مردم برمی گردد.

وی گفت: اتاق اصناف در پیشبرد اهداف خود و پیگیری مشکلات و امور صنفی مستلزم همکاری بیشتر نهادهایی همچون شهرداری،سازمان صنعت و معدن و… می باشد نه اینکه هر حوزه ای در جبهه ای جداگانه باشد و ساماندهی امور صنفی شهرتنها بر دوش یک حوزه نهاده شود.

کاندیدای انتخابات جدید اتاق اصناف بیان داشت: برای جلوگیری از موازی کاری و ایجاد هماهنگی بیشتر در مدیریت عملکرد صنوف، می طلبد تعامل سازمان ها با این مجموعه به منظور تحقق اهداف حمایت از کالای ایرانی بیش از گذشته باشد.

رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی ارتباطی استان نیز در خصوص انتخابات آتی اتاق اصناف اظهار داشت: اگر چه نقش تیم فعلی هیات رئیسه در پیشبرد اهداف اتاق اصناف و حمایت از صنوف مختلف بسیار موثر بود ولی طبیعتا نقاط ضعفی نیز وجود دارد که انتظار می رود ترکیب هیات رئیسه آتی با پوشش این نقاط ضعف و تبدیل آن ها به نقاط قوت، مکمل عملکرد تیم فعلی باشند.

احمد آباقری ادامه داد: اگرچه انتخابات اصناف، یک انتخابات صنفی است و شاید چندان مهم نباشد ولی به واسطه صرفا صنفی و اقتصادی بودن، می بایست خارج از هرگونه جریانات سیاسی انجام پذیرد.

وی افزود: 90 درصد اصناف اصلا رویکرد سیاسی ندارند بنابراین انتظار می رود تیم منتخب انتخابات جدید هرگز سیاسی نبوده و دغدغه صنوف و رفع مشکلات آن ها را در اولویت قرار دارند و برای بالا بردن سطح درآمد اصناف در حد توان تلاش کنند.

آباقری گفت: باید به گونه ای عمل شود که علاوه بر حفظ حقوق صنوف، در حق شهروندان اجحافی صورت نگیرد و مدیریت بازار عرضه به صورت مطلوب انجام پذیرد

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*