پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
1 بهمن 1397
استان مرکزی

تجربیات تلخ و ناموفق واگذاری ها در نیروگاه تکرار نشود

سردبیر مجازی
17 اردیبهشت 1397
بازدید: 173
نظرات: 0

استاندار مرکزی در بازدید از نیروگاه حرارتی شارند:

تجربیات تلخ و ناموفق واگذاری ها در نیروگاه تکرار نشود

نیروگاه حرارتی شازند از نیروگاه های فعال کشور است

گروه اقتصاد، کبریا باقری: استاندار مرکزی در بازدید از نیروگاه حرارتی شازند و نشست با مدیران و کارکنان این نیروگاه، گفت: نیروگاه حرارتی شازند از نیروگاه های فعال کشور است که باید تلاش شود تجربیات تلخ و ناموفق واگذاری ها در مورد این نیروگاه تکرار نشود .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: نیروگاه حرارتی شازند امروز یکی از نیروگاه های فعال کشور است که نظم سازمانی، تولید و پاکیزه بودن محیط کارخانه نشاندهنده مدیریت قوی  و تلاش کارکنان زحمت کش این نیروگاه است.

استاندار مرکزی  با اشاره به تجربه ناموفق و تلخ  برخی واگذاری ها درده سال گذشته، اظهار کرد: واگذاری واحدهای تولیدی بر اساس اصل 44  و قانونی است ما هم با اجرای قانون مخالفتی نداریم آنچه ما را نگران می کند واگذاری این کارخانجات بدون کارکارشناسی است بر این اساس با یادآوری تجربیات تلخ گذشته هشدارهای لازم را به مسئولین و مقامات تصمیم گیر خواهیم داد تا اشتباه دیگری درخصوص واگذاری ها رخ ندهد.

وی افزود:کشور دیگر توان این اشتباهات را ندارد و  مردم و کارگران هم توان پرداخت  خسارتهای تصمیمات غیر کارشناسی شده و نادرست برخی از مسئولین را ندارند، کارکنان نیروگاه حرارتی شازند  مطمئن باشند که به عنوان مسئول ارشد استان و نماینده دولت  این واگذاری را پیگیری خواهم کرد و در این زمینه از تمام اختیارات خود استفاده خواهم نمود و در صورت لزوم موضوع را به محضر ریاست محترم جمهور نیز خواهم رساند.

آقازاده گفت: این  تصمیمات باید مطابق قانون و ضوابط اتخاذ شود  نه اینکه اصرار بر این باشد که در سال 97 نیروگاه  واگذار شود در این زمینه باید کارکارشناسی صورت بگیرد و  اهلیت فردی که مدیریت نیروگاه را بر عهده می گیرد باید سنجیده شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: در سفر وزیر نیرو به استان موضوع واگذاری نیروگاه شازند مطرح شد و مکاتباتی نیز انجام شد  که تا امروز این مکاتبات درست است تاثیر گذار بوده  ولی نتیجه خاصی نداده است.

وی ادامه داد: پیگیری ها را ادامه خواهیم داد با وزیر نیرو و معاونت های مربوطه دیدار خواهم کرد ، با سازمان خصوصی سازی جلسه خواهیم داشت  برای اینکه بگوییم در واگذاری نیروگاه  نه عجله شود  و نه کار غیر کارشناسی   انجام شود تا  فردا این نیروگاه در ردیف واحهای تولیدی که دولت واگذار کرد و نا موفق بود و بعضی به سرانجام نافرجامی رسید ، قرار نگیرد.

آقازاده با اشاره به برگزاری همایش ائمه جمعه استان در نیروگاه شازند، گفت:  موضوع واگذاری نیروگاه شازند در  این جلسه هم  مطرح شد و  نماینده ولی فقیه در استان نیز مطالبی را مطرح کردند نشان دهنده نگرانی همه مسئولین از این نوع واگذاری هاست.

استاندار مرکزی گفت: در واگذاری نیروگاه حرارتی شازند باید بهترین واگذاری با بالاترین قیمت انجام شود  و افرادی که می آیند از نظر صلاحیت و  اهلیت  کسانی باشند که بتوانند نیروگاه را که امروز به بهترین شکل ممکن اداره می شود بهتر از امروز اداره  کنند و زمام امور را در دست بگیرند که البته کاری سخت است .

وی با اشاره به مشکل نقدینگی نیروگاه شازند گفت: این نیروگاه  با اینکه تولید به لحظه و بروز دارد و یک مگاوات در تولید تغییری ندارد با داشتن میلیاردها تومان طلب از افراد حقیقی ، حقوقی و توانیر و… به دلیل نبود نقدینگی مشکلاتی برای مدیریت این نیروگاه از جمله  مشکلدر پرداخت حقوق کارکنان ایجاد شده است .

آقازاده گفت:  مدیریت نیروگاه شازند لیست افراد بدهکار که عمدتا شرکت های دولتی و توانیر هستند را ارائه نماید تا موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: نیروگاه  حرارتی شازند در سال گذشته بالای 99 درصد از سوخت گاز استفاده کرده لذا  آلاینده محیط زیست  نیست و در این زمینه شرایط منحصر بفردی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک روز جهانی کارگر ، گفت: امیدوارم روزی را شاهد باشیم که کارگران بدون دغدغه در مسائل مالی و معیشتی و صرفا با توان حداکثری به سمت تولید و کارآفرینی و اشتغال برای کشورمان حرکت کنند و  روز کارگر سرآغازی باشد برای همه مسئولین و مدیران کشور در جهت احقاق حقوق کارگران و تامین مایحتاج و معیشت اولیه همه کارگران عزیز.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*