پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
1 بهمن 1397
اجتماعی

اعتراض آتش نشانان یک عمل مجرمانه است

سردبیر مجازی
30 اردیبهشت 1397
بازدید: 160
نظرات: 0

پاسخ شهردار اراک نسبت به نامه اعتراضی آتشنشانان برای شورای شهر:

اعتراض آتشنشانان یک عمل مجرمانه است

گروه شهری، سینا علیدادی

گله و شکایت کارکنان سازمان آتش نشانی از وضعیت معیشتی و حقوق خود ، در صحن رسمی شورای شهر به مذاق شهردار کلانشهر اراک خوش نیامد و وی را در این خصوص به واکنش واداشت . تاجران معتقد است سازمان آتش نشانی یک سازمان شبه نظامی است که کارکنان آن حق انتقاد از مافوق خود را ندارند .
آنچه در پی می آید مباحثی است که در جلسه این هفته شورای شهر مطرح شده است .

اعضا بدون هیچ بهانه ای باید در کمیسیون ها حاضر شوند

مرتضی سورانه، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اراک ضمن تایید این انتقاد که عدم حضور سه عضو شورا در جلسات کمیسیون های مربوطه نباید خللی در امور جاری پارلمان شهری ایجاد کند، گفت: شخصی که به عنوان یکی از اعضای کمیسیون های پنج گانه شورای شهر  ثبت نام می کند می بایست تا آخر دوره زمانی، بدون هیچ بهانه ای در جلسات کمیسیون حاضر شود.

سورانه ادامه داد: طی هفته گذشته  تمامی کمیسیون های این شورا تعطیل شدند که این موضوع به هیچ وجه قابل پذیرش نمی باشد که دیگر نباید شاهد وقوع چنین اموری در شورای شهر باشیم.

وی افزود: از سوی دیگر این که نماینده ای در کمیسیونی از شورای شهر عضویت ندارد دلیل محکمی برای عدم ارائه توضیح به این نماینده شورا نیست و نمی توان گفت بنا بر عدم عضویت در کمیسیون مربوطه آن شخص حق اظهار نظر در خصوص تصمیمات اتخاذ شده ندارد. لذا معتقد هستم که می بایست قبل از آغاز به کار صحن رسمی پارلمان شهری هر یک از کمیسیون های این پارلمان در راستای رفع ابهامات موجود، عملکرد خود را در قالب یک گزارش کتبی در اختیار سایر اعضا قرار دهند چرا که هیچ کس بدون مطالعه و داشتن سابقه ذهنی نمی تواند درباره موضوعی اظهار نظر مفید و مناسبی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اراک، اظهار کرد: قصد بنده به عنوان یکی از اعضای شورای شهر از بیان این سخنان و این تذکر رسمی، تنها ایجاد تغییر رویه در امور جاری شورا بوده است.

عملکرد کمیسیون ها در سایت شورای شهر منتشر شود

طوفان محمدی، رئیس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و بهداشت شورای شهر اراک نیز در تایید سخنان فوق گفت: پیشنهاد می کنم برای رفع مشکلات مطرح شده، عملکرد تمامی کمیسیون های شورای شهر در سایت این شورا منتشر شود تا با شفاف سازی، شاهد بهبود عملکرد ها و افزایش آگاهی سایر اعضای این پارلمان باشیم.

شهردار پاسخی نداد و تنها توجیه کرد

در ادامه صحن رسمی این هفته شورای شهر نیز «داود تاجران»، شهردار اراک متن پاسخنامه خود را نسبت به تذکرات و سوال هایش مطرح شده توسط «سعید نادری» در قالب پنج صفحه و هشت بند تقدیم هیئت رئیسه شورای شهر کرد که منجر به عدم رضایت برخی از اعضای این شورا شد.

سعید نادری، عضو شورای شهر اراک که حدود سه هفته از مطرح کردن سوال هایش در صحن رسمی شورای شهر می گذشت، پس از قرائت پاسخنامه شهردار در صحن علنی، گفت: سخنانی که امروز شهردار اراک در پاسخ به سوالات بنده مطرح کرد، بیشتر حالت توجیه کردن داشت تا پاسخگویی چرا که به هیچ وجه توسط ایشان برای رفع مشکلات بیان شده ضرب العجلی مشخص نشده است.

نادری ادامه داد: در حال حاضر 9 ماه از آغاز فعالیت شورای شهر دوره پنجم می‌گذرد که باتوجه به این زمان می طلبید پاسخ های مناسب تر و  روشن تری از سوی شهردار دریافت می شد.

وی افزود: به هر حال بنده از پاسخ های شخص شهردار نسبت به سوالات مطرح شده، قانع نشدم به همین دلیل کتبا موارد غیر قابل پذیرش را به هئیت رئیسه شورا تقدیم خواهم کرد.

شورایی که نمی تواند رای دهد!

کاوه فلک افلاکی، رئیس شورای شهر اراک نیز پس از عدم موفقیت طی رای گیری الکترونیکی در صحن رسمی این شورا، گفت: دستگاه رای گیری شورای شهر به علت داشتن بدهی، امکان رای گیری ندارد.!

فلک افلاکی در ادامه باتوجه نامه در خواستی پرسنل سازمان آتشنشانی شهرداری اراک که از شورای شهر خواستار بهبود مدیریت و توجهات به این سازمان شده بودند، گفت: شورای شهر دوره پنجم از اولین روزی که فعالیت خود را آغاز کرد شاهد اعتراض پرسنل سازمان آتشنشانی نسبت به وضعیت موجود بود که مقرر شد اقداماتی در راستای رفع مشکلات انجام شود اما ظاهرا مسائل موجود رفع نشده است.

وی ادامه داد: سازمان آتشنشانی شهرداری اراک از سازمان های حساسی است که توجه به آن باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد و پرسنل این سازمان می بایست رضایت شغلی کاملی داشته باشند.

رئیس شورای شهر اراک افزود: این که پرسنل شهرداری از بیان نظرات و اعتراضات خود با اعضای شورای شهر منع شوند اصلا چهره مناسبی را از این شورا نمایش نمی دهد.

اعتراض آتشنشانان یک عمل مجرمانه است

داود تاجران، شهردار اراک نیز در واکنش به نامه اعتراضی ارسال شده از سوی پرسنل سازمان آتشنشانی به شورای شهر، گفت: باتوجه به اینکه سازمان آتشنشانی شهرداری یک سازمان شبهه نظامی می باشد، اقدام به اعتراض پرسنل این سازمان یک عمل مجرمانه است و باید با آن برخورد شود.

تاجران ادامه داد: تمامی پرسنل و کارکنان شهرداری اراک همانند فرزندان من هستند و بنده همواره از آن ها مراقب کرده و خواهم کرد اما متاسفانه گاها می بینیم که برخی از این پرسنل بدون مراجعه قبلی به شهرداری و در میان گذاشتن مشکلاتشان با ناخلفی دست به اعتراض و یا نامه نگاری به شورای شهر می زنند که این موضوع برای بنده به هیچ وجه قابل پذیرش نمی باشد چرا که شهرداری اراک سازمانی بی پدر نیست که مشکلاتش توسط هر شخصی در جایی دیگر بیان شود.

وی ادامه داد: حال از آنجایی که آتشنشانان از قبل با من در خصوص مشکلاتشان صحبت نکرده بودند اگر اعضای شورای شهر بخواهند به نامه اعتراضی آن ها پاسخ مثبت دهند از فردا نیز مابقی پرسنل سازمان های تحت نظر شهرداری چنین اقداماتی را انجام می دهند.

ما تنها شورای شهرداری هستیم

در پایان جلسه این هفته شورای شهر اراک علی جعفر محصولی، نایب رئیس این شورا در خصوص عدم تمکین ادارات شهری از مصوبات پارلمان شهری، گفت: اینگونه که از تمکین ادارات شهری بر می آید، مشخص است که شورای شهر دوره فعلی، تنها شورای شهرداری است و نه شورای کلان شهر اراک.  در سوی دیگر به دنبال بیان این سخن و موضوعات مذکور، فلک افلاکی، رئیس شورای شهر نیز با بیانی طنز آلود گفت: «این جوری که ما پیش می رویم گویا اینجا شورای شهرداری هم نیست.!»

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*