پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ خرداد ۱۳۹۸
جسارت مدیران را نگیرید
استان مرکزی

جسارت مدیران را نگیرید

Virtual editor
9 خرداد 1397
بازدید: 159
نظرات: 0

آقازاده در شورای اداری استان خطاب به سازمان بازرسی:

جسارت مدیران را نگیرید

عطریاس: سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در جلسه شورای اداری استان مرکزی خواستار دقت بیشتر سازمان بازرسی در اعمال نظارت ها شد و گفت: مدیران گلایه‌مندی‌های بسیاری از نوع بازرسی‌ها دارند که در این راستا نباید با نوع خاصی از بازرسی و نظارت، جسارت مدیران از بین برود و در تحول امور مانع ایجاد شود.

آقازاده افزود: با اعمال برخی بازرسی‌ها مانع تحول در امور جاری و از بین رفتن جسارت مدیران نشویم. در این خصوص نباید جسارت را از مدیران بگیریم چرا که با وحدت می‌توانیم مسیر پیشرفت را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: اگر کار صورت گرفته از سوی مدیران به سود جامعه و مردم بوده است و سودی برای مدیران در پی نداشته، بازرسان سهل تر و ساده‌تر اعمال نظارت داشته باشند و در شرایط کنونی کشور اجازه فعالیت را بدهند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: وضعیت اعتبارات تملک دارایی های استان مرکزی و کاهش 15 درصدی آن باعث محدودیت در انتخاب و اجرای امور می‌شود که در این شرایط خواستار تعامل بیشتر بازرسان استان هستیم و البته در کنار آن نیز مدیران نباید انحراف از ضوابط قانونی داشته باشند.

آقازاده تصریح کرد: شرایط کنونی کشور و جامعه به گونه ای است که انتظار می رود مدیران دستگاه های اجرایی به گونه ای عمل کنند که کمترین انحراف از قانون را داشته باشند و تعامل و همکاری های لازم را با دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی اعمال کنند.

وی بیان داشت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی با مجموعه قوه‌قضاییه در استان صورت می‌گیرد اما برخی دستگاه‌های اجرایی تعامل کمی با دستگاه‌های نظارتی دارند و لازم است برای انجام امور خود تعامل و مشورتی با دستگاه‌های نظارتی داشته باشند.

استاندار مرکزی تأکید کرد: زلزله سال گذشته غرب کشور به 120 هزار سازه ساختمانی و واحد مسکونی در استان کرمانشاه آسیب وارد کرد که از این تعداد 40 هزار واحد آن امکان بازسازی داشتند و قابل تعمیر بودند و 80 هزار واحد نیز نیازمند بازسازی کامل هستند. کار مرمت و بازسازی 40 هزار واحد آسیب دیده در مراحل پایانی است و تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد، اما 80 هزار واحد کاملاً تخریب شده و نیاز به بازسازی داشتند، حتی برخی روستاها به صورت کامل تخریب شدند که کار آواربرداری در آنها انجام شده و احداث واحدها در حال انجام است.

آقازاده ابراز داشت: سهم استان مرکزی در بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی و سازه های ساختمانی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه 2700 واحد است که از این تعداد یکهزار واحد مربوط به روستای کوئیک از توابع بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه است که توسط بنیاد مسکن استان مرکزی ساخته خواهد شد و در سفر اخیر به استان کرمانشاه نیز تعدادی از این واحدهای احداث شده توسط استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: طبق تعهد دولت تا قبل از سالگرد وقوع این زلزله تمامی 80 هزار واحد مسکونی به بهره‌برداری می‌رسد و حتی احتمال افتتاح پیش از موعد نیز وجود دارد. تعهدات استان مرکزی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تا پایان شهریور ماه محقق می شود و تمامی واحدهایی که متعهد شده ایم تا قبل از سالگرد وقوع زلزله بهره برداری خواهد شد.

استاندار مرکزی همچنین گفت: 80 هزار مورد تسهیلات 300 میلیون ریالی از سوی دولت به واحدهای زلزله زده غرب کشور پرداخت شده و همچنین 80 میلیون ریال مصالح رایگان به واحدهای روستایی و 180 میلیون ریال مصالح رایگان به واحدهای شهری پرداخت شده است.

آقازاده افزود: به گفته رئیس و معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، خوشبختانه استان مرکزی به لحاظ فعالیت در بازسازی و نوسازی مناطق زلزله زده و کمک مردم و مسئولان جزو استان‌های برتر است. امید است با همکاری سایر دستگاه ها و بانک ها 80 هزار واحد آسیب دیده تا آبان ماه سال جاری به بهره برداری برسد.  وی ادامه داد: کشور ثابت کرد که با اراده خود می‌تواند بزرگترین مشکلات را از پیش‌روی خود بردارد. همچنین همواره شاهد حمایت اقشار مختلف از نیازمندان هستیم و با اتکا به این نیروی قوی اجتماعی با برجام یا بدون برجام با وحدت می‌توانیم مسیر پیشرفت و رفع مشکلات را دنبال کنیم. وحدت و همدلی مهمترین نیاز کشور برای رفع مشکلات است و می طلبد که مسئولان برای رفع مشکلات و بحران ها این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهم خرداد ماه جاری به استان مرکزی سفر می کند و در این سفر عملیات اجرایی بیمارستان یکصد تختخوابی شهرستان شازند آغاز می شود و کلنگ آن به زمین زده خواهد شد. 600 میلیارد ریال اعتبار ساخت این بیمارستان توسط پتروشیمی شازند و اعتبار مورد نیاز تجهیزات آن نیز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأمین شده است.

آقازاده تصریح کرد: بهره برداری از مرحله دوم بیمارستان آیت اله خوانساری اراک نیز از دیگر برنامه های سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان مرکزی است که این بیمارستان نیز برگ افتخار دیگری در پیشبرد اهداف نظام سلامت در استان مرکزی محسوب می شود.  وی بیان داشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در این سفر از روند احداث فاز توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک بازدید خواهد کرد و خوشبختانه امسال 200 میلیارد ریال از اعتبارات سفر هیئت دولت برای این بیمارستان به استان مرکزی تخصیص یافته که این اعتبارات در قالب اوراق یکساله به بیمارستان ولیعصر (عج) شهرستان اراک با نرخ 15 درصد است ونقش موثری در پیشرفت کار خواهد داشت. این بیمارستان در سال جاری نیازمند یکهزار و 200 میلیارد ریال اعتبار است که تا چهار ماه آینده 600 میلیارد ریال آن تأمین می شود. در حال حاضر نیز پیگیر دریافت 50 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این بیمارستان هستیم. مشکلات سند بیمارستان در حال رفع شدن است و در سفر وزیر تلاش خواهیم داشت رقمی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش به پروژه ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) اراک اختصاص یابد.

استاندار مرکزی تأکید کرد: تعداد 600 فرزند محسنین در استان مرکزی بدون حامی هستند که 80 نفر توسط مدیران استانداری تحت پوشش قرار خواهند گرفت. مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز در حمایت از این فرزندان وارد میدان شوند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*