پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
1 بهمن 1397
استان مرکزی

2سال پس از روز واقعه، 2 سال مانده تا روز واقعه

سردبیر مجازی
10 خرداد 1397
بازدید: 116
نظرات: 0

پیوندِمقدسی

که ۳ نماینده فهرست امید استان با اصلاح طلبان تاکنون ایجاد نکرده اند

2سال پس از روز واقعه، 2 سال مانده تا روز واقعه

آیا این سه نماینده فراموش کرده اند در دور اول انتخابات قافیه را باخته بودند؟

مجلس دهم سه ساله شدو نمایندگان استان مرکزی در سراشیبی دوران نمایندگی هستند

در دوسال گذشته رابطه ی این سه نماینده با اصلاح طلبان، سازمان یافته و موثر نبوده است

 

اصلاحات خبر: ازامروز سال سوم مجلس آغاز می شود و عملا مجلس دهم وارد نیمه دوم خود می شود.
در استان مرکزی کریمی، سلیمی و رضایی سه نماینده اصولگرا هستند، حسینی نماینده مستقل است و ابراهیمی، منصوری و مقدسی نمایندگانی هستند که در فهرست امید جا گرفتند و در نهایت اصلاح طلبان آنان را به هر نحوی که بود وارد مجلس کردند‌ و به مرادشان رساندند.
اما در دو سال گذشته وتاکنون رابطه نمایندگانِ جا داده شده در فهرست امید با اصلاح طلبانی که همه نوع حمایتی از آنان کرده بودند خیلی مطلوب نبوده است.
واقعیت آن است که رابطه ابراهیمی ، منصوری و مقدسی با اصلاح طلبان هرچه بوده، سازمان یافته و چندان مؤثر نبوده است و رفتاری هم مبنی بر اصلاح این شرایط دیده نمی شود.
گویی منصوری، ابراهیمی و مقدسی هر روز بیشتر دچار فراموشی می شوند که چطور وارد فهرست اصلاح طلبان شدند، چگونه هر سه نفر در دور اول انتخابات قافیه را باخته بودند و در دور دوم با تلاش کم نظیر اصلاح طلبان رای آوردند؛ در حالی که هیچ کدام در دور اول در حوزه انتخابیه خود اول نشده بودند و پشت سر اصولگرایان سرشناس و پر پشتوانه بوده و روزگارِحد فاصل دور اول و دوم انتخاب شان پراسترس و در وحشت باختِ قطعی سپری شد.
دوسال اما از گذشتن خرِ مُراد از پُل انتخابات گذشته  تاکنون پیوند مقدسی که باید میان اصلاح طلبانی که برادریشان را در روز واقعه ثابت کرده بودند و نمایندگانی که باید پایبند به امید می بودند گذشته است و البته این سه نماینده خوب می دانند که کم تر از دو سال تا روز واقعه انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده است.
اگر در دو سال نخست بی تجربگی و زمان بر بودن آشنایی با فضای سیاسی حرفه ای سه نماینده استان مرکزی در فراکسیون امید مجلس برای اصلاح طلبان قابل توجه بود الان دیگر این استدلال ها تنها بهانه هایی برای دست به سر کردن دیده می شوند و خب قطعا این رویکرد هم از جانب کسانی که در دور دوم انتخابات مجلس دهم طعم پیروزی را به این نمایندگان چشاندند و اصلاح طلبانی که در این دو سال همچنان از آنان حمایت کردند بی جواب مناسب باقی نمی ماند.
تجربه رصد فضای سیاسی استان مرکزی در ۲۰ سال گذشته قطعی بودن جواب مناسب به هرگونه اهمال و کم توجهی به عهد سیاسی در جبهه اصلاح طلبی را تایید می کند.
درآستانه ورود به سال سوم نمایندگی، بیش از آنکه بوی بهبود اوضاع برای مقدسی، ابراهیمی و منصوری شنیده شود،صدای تغییر و ترمیم می آید.
مجلس دهم سه ساله شده است و نمایندگان استان مرکزی در سراشیبی دوران نمایندگی خود هستند.سن مجلس که بالاتر می رود امید به بهبود رابطه با امید هم رنگ می بازد.
اصلاح طلبی اما ادمه دارد و پر است از تجربه های حذف و اضافه ای از این دست ؛ راه اصلاحات اما ادامه دار…

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*