پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
1 بهمن 1397
استان مرکزی

مدیران نالایق را از بدنه دولت اخراج کنید

سردبیر مجازی
10 خرداد 1397
بازدید: 125
نظرات: 0

مقدسی، نماینده اراک و عو فراکسیون امید مجلس در صحن علنی خطاب به دولت و استانداران:

مدیران نالایق را از بدنه دولت اخراج کنید

 

عطریاس: از دولت و استانداران تقاضا می‌شود مدیران لایقی که در شرایط کنونی جامعه با روحیه جهادی فعالیت می‌کنند مورد تشویق قرار گرفته و مدیران نالایق را که انگیزه کار ندارند از بدنه دولت اخراج کنند که مشکلاتی به وجود نیاورند.
سید مهدی مقدسی، نماینده اراک خنداب و کمیجان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مطلب فوق اظهار داشت: برای برون رفت از مشکلات کنونی، به اتحاد و انسجام ملی نیاز داریم نه اینکه با حرف های تفرقه آمیز و ناامید کننده فضای کشور را ناامید کنیم.
وی افزود: با توجه به اینکه رهبری بر این موضوع تاکید دارند که بذر ناامیدی در کشور نپاشید ولی هر روز از تریبون‌های مختلف این اتفاق در کشور می افتد.
مقدسی تصریح کرد: برجام، با تمام فراز و فرودش تصمیم نظام بوده است و اکنون در رفع مشکلات، عقلانیت و تدبیر می خواهیم نه ناامیدی.
وی خطاب به کسانی که با انتقاد به دولت، فضای کشور را ناامید می کنند اظهار داشت: اگر به دولت انتقاد دارید ما نیز انتقاد داریم؛ در بخش هایی از دولت در حوزه اقتصادی، در عدم استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان و غیره، ضعف‌هایی وجود دارد که از این تریبون و تریبون های دیگر به آن منتقدیم ولی باید انتقاد سازنده باشد؛ اینکه در این شرایط، دولت را تضعیف کنیم صحیح نیست؛ اگر برجام اشکال دارد، نظام تصمیم میگیرد و نظر نهایی را رهبری می دهد و ما نیز مطیع آن هستیم؛ بنابراین نباید دولت را در شرایط کنونی تضعیف کنیم.
مقدسی با تأکید براینکه با هرگونه حرکت احساسی مخالفیم اظهار داشت: ما معتقدیم که در صحنه بین المللی باید تدبیر و عقلانیت داشته باشیم؛ البته که به ظرفیت داخلی در حوزه اقتصادی و سایر بخشهای کشور توجه داریم اما نباید از این فرصت در تضعیف دولت استفاده کنیم.
وی ادامه داد: امروز انسجام ملی و حفظ وحدت یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و منافع جناحی نباید به منافع ملی ترجیح داده شود.
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در بخش دیگری از اظهارات خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید منکر مشکلات مردم شویم و سرمان را زیر برف کنیم؛ باید با تدبیر برای رفع مشکلات و ابر چالش ها تصمیم گیری کنیم.
وی تاکید کرد: از تیم اقتصادی دولت انتظار داریم منسجم عمل کنند و مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی را توجه بیشتری داشته باشند؛ همچنین از وزیر صنعت و اقتصاد به خاطر تصمیمات اخیر برای کارگران هپکو تشکر می‌کنیم چراکه حقوق پایان اردیبهشت ماه آنان نیز پرداخت شده است و امیدواریم سازمان خصوصی سازی تصمیمات خوبی در رفع مشکلات صنایع استان به خصوص هپکو، واگن پارس، ماشین سازی و آذرآب بگیرند.
مقدسی ادامه داد: مشکلات بسیاری در بخش کشاورزی وجود دارد که از وزیر کشاورزی و معاون رئیس جمهور دعوت می کنیم به مجلس بیایند تا مشکلات بخش کشاورزی اعم از خسارات بیمه ای و خرید تضمینی محصولات مورد بررسی قرار گیرند.
وی افزود: همچنین حضور وزیر راه در مجلس می‌تواند بررسی در وضعیت راه های مواصلاتی، خرید واگن و لوکوموتیو، مشکلات جاده های خنداب و کمیجان و نیز داوود آباد داشته باشد.
مقدس ادامه داد: همچنین مسائلی مربوط به تکمیل بیمارستان ولیعصر اراک، مشکلات کوی علی بن ابیطالب، تالاب میقان و بسیاری موارد دیگر نیز می بایست از سوی وزیر بهداشت در صحن مجلس مورد پیگیری و بررسی قرار گیرند.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*