پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
ضرورت بازبینی عملکرد اصلاح طلبان
استان مرکزی

ضرورت بازبینی عملکرد اصلاح طلبان

سردبیر مجازی
21 خرداد 1397
بازدید: 73
نظرات: 0

بدیعی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در اراک مطرح کرد:

ضرورت بازبینی عملکرد اصلاح طلبان

  • گروه سیاسی،سینا علیدادی

 

«جامعه اصلاح طلبی امروز با یک آفت رو به رو شده و آن این است که همه از شعارهای اصلاح طلبی آگاهی دارند اما این که بگوییم دادن این شعارها مساوی است با اصلاح طلب شدن، جای شک دارد.!»

مجتبی بدیعی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران که در سلسه نشست های رمضانی منطقه مرکزی این حزب در اراک حاضر شده بود، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در حال حاضر عده ای مدام می گویند که روند جاری جبهه اصلاحات، می بایست اصلاح شود دریغ از اینکه هیچ یک از اشخاصی که چنین مسئله ای را مطرح می کنند، نمی گویند که این امر با چه روندی می تواند تحقق یابد.

بدیعی ادامه داد: به این نکته توجه داشته باشید که برای اصلاح رویه اصلاحات ابتدا باید اولویت های زمان را شناخت و بعد دست به انجام این کار زد، البته این نکته حائز اهمیت است که اگر قرار بر اصلاح رویه ها باشد باید از همین امروز شروع کرد به طوری که تاخیری در آن رخ ندهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران با اشاره به اینکه پذیرش «اصل تفاوت» می تواند سبب رشد فعالیت های اجتماعی و سیاسی شود، گفت: نشانه جامعه سالم، وجود تفاوت ها و ارزش گذاشتن به آن ها است. در واقع اگر به این امر توجه کنید در خواهید یافت که جوامع نظامی در ابعاد گوناگون با مشکلات فراوانی رو به رو می باشند. شاید در نگاه اول ابهت نظام های پادگانی به چشم آید ولی اگر در بطن آن ها فرو رویم در اندک زمانی متوجه می شویم که این نوع اجتماع با آسیب پذیر بودن شخصیت های فردی بسیار ناسالم است.

بدیعی اظهار کرد: جامعه اصلاح طلبی امروز با یک آفت رو به رو شده و آن این است که همه از شعارهای اصلاح طلبی آگاهی دارند و هر جا که بخواهند از آن ها استفاده می کنند اما این که بگوییم دادن این شعارها مساوی است با اصلاح طلب شدن، جای شک دارد.!

وی افزود: امروز می بایست اصلاحات را با زبان بومی و مادری خود و با سیر در تاریخ بازخوانی کنیم چرا که هر چقدر ریشه های درخت اندیشه سیاسی ما کهن تر باشند قطعا در عرصه های گوناگون کمتر آسیب می بیند و با آمدن موج های مختلف عوض نمی شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب کُنش های اصلاح طلبی را شامل پنج جزء دانش، بینش، نگرش، علم و توان دانست و گفت: تلاش به تنهایی نمی تواند سبب بروز تحول و تغییر در اجتماع شود بلکه این تلاش همراه با جهت های برداری مناسب است که می تواند تغییر را ایجاد کند. اگر غیر از این مهم باشد جامعه مدام در تکاپو خواهد بود و گروه های مختلف یک جبهه، تلاش های یکدیگر را خنثی می کنند.

مجتبی بدیعی ادامه داد: متاسفانه گاها شاهد هستیم که خنثی کردن تلاش ها به جایی می رسد که در اصطلاح به این نوع رفتارها می گویند، دشمنی.!

وی افزود: ریشه لغوی اصلاحات به صلح و صلح طلبی بر می گردد. یعنی یک اصلاح طلب می بایست در انجام وظایف خود به گونه ای عمل کند که بوی صلح و آشتی از آن شنیده شود. لذا ضروری می دانم که اصلاح طلبان امروز رفتارهای خود را مورد بازبینی قرار دهند تا ببینند چند درصد از عملکردشان در راستای صلح و سازش بوده است.

بدیعی، لازمه ی ایجاد یک رابطه صلح آمیز را توجه به چهار رکن «خود»، «دیگران»، «جامعه» و «طبیعت» دانست و گفت: در بینش اصلاح طلبی می بایست به اصول تکثر، تفاوت و اختیار انسانی توجه شود و هر اصلاح طلبی این موارد را مورد پذیرش خود قرار دهد.

وی ادامه داد: اگر هر شخصی بپذیرد که در نگرش ها تفاوت و تکثر بسیار وجود دارد و تمامی شخصیت ها دارای اختیار خاص خود هستند دیگر در جامع شاهد نادیده گرفتن ها نخواهیم بود.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با اشاره به اینکه جامعه امروز نیازمند متبلور شدن اصلاح طلبی پایدار است، گفت: باید توجه داشت که حکومت ها با هر نام و نشانی می بایست تقدس زدایی شوند چرا که حکومت ها یک امر زمینی هستند.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*