پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
مدیریت مصرف برق در صنایع با جدیت پیگیری خواهد شد
استان مرکزی

مدیریت مصرف برق در صنایع با جدیت پیگیری خواهد شد

سردبیر مجازی
28 خرداد 1397
بازدید: 136
نظرات: 0

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی در جمع اصحاب رسانه:

مدیریت مصرف برق در صنایع با جدیت پیگیری خواهد شد

  • گروه اقتصاد و صنعت، زهره صادقی

 

مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از مشترکان 151 میلیارد تومان است؛ و هیچگونه دیرکرد، سود و جریمه ای به مطالبات شرکت تعلق نمیگیرد.
وی افزود: تامین برق پایدار منوط به وصول مطالبات است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی در نشست با اصحاب رسانه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: صنایع،همچنان بیشترین میزان بدهی به شرکت را دارند که در همین راستا و با توجه به بدهی 40 میلیارد تومانی دستگاه‌های اجرایی استان به توزیع برق، استاندار مرکزی همه دستگاه‌های اجرایی را مکلف به پرداخت مطالبات دستگاه های خدمات رسان نموده است.
اله داد افزود: استانداری با پرداخت 500 میلیون تومان از بدهی های خود  به شرکت،در این اقدام، پیشگام شد و این عزم جدی تر شد.
مهندس محمد اله داد گفت: 18 و 2 دهم درصد مطالبات شرکت توزیع برق این استان در بخش خانگی، 17 و یک دهم درصد در بخش عمومی، 14 و 6 دهم درصد در بخش کشاورزی، 37 و هشت دهم درصد در بخش صنعتی و 12 و 22 دهم درصد در بخش سایر مصارف است.
مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: کشور با کسری 6 هزار مگاواتی تولید انرژی الکتریکی در سال جاری مواجه است.
مهندس اله داد تصریح کرد: این کسری تولید به دلیل کمبود آب در پشت سدهای کشور است و اگر چه بارندگی های بهار امسال باعث شد روشن کردن چاه های کشاورزی با تاخیر باشد اما، تاثیر زیادی بر حجم ذخیره آب پشت سدها نداشت.
وی تاکید کرد:گذر از تابستان بدون خاموشی با همیاری مردم استان میسر می شود.
مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اضافه کرد: 15 خرداد تا نیمه شهریورماه به ویژه در روزهای اول تیر تا اول شهریورماه ایام پرمصرف انرژی الکتریکی برآورد شده و اوج ساعات مصرف برق از 12 تا 16 عصر و 19 تا 23 شب است.
وی گفت: اقدامات قانونی خوبی در سال گذشته برای استفاده کنندگان غیرمجاز آب، برق و گاز اعمال شد که مصوبات این بخش موجب کاهش چشمگیر استفاده کنندگان برق غیرمجاز شده است.
مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: هرچند هنوز مواردی از مصرف غیرمجاز برق در این استان وجود دارد.
وی در خصوص راهبردهای انرژی خورشیدی نیز گفت: تا سال 94 حمایت شرکت توزیع از سرمایه گذاران این بخش مشارکت 50 درصدی در سرمایه گذاری بود اما، این حمایت ها از سال 95 تاکنون در راستای افزایش خرید قیمت از تولید کنندگان است.
مدیر شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بیان کرد: تدابیر لازم برای تامین برق در زمان پخش بازی های جام جهانی در این استان نیز اندیشیده شده است.
مهندس اله داد یادآور شد: هیات دولت برای 10 استان کشور که دارای دمای میانگین 40 درجه سانتیگراد هستند، تغییر ساعت کاری تکلیف کرده است.
وی گفت: به ازای هر یک درجه افزایش دمای هوا، 800 مگاوات به مصرف برق اضافه می شود.
703 هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد که 26 درصد کشاورزی، هفت درصد عمومی، 23 درصد خانگی، 2 درصد معابر، پنج درصد تجاری و 37 درصد صنعتی است.
در ادامه این نشست، مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از اجرای طرح های ویژه پیک سایی و مدیریت مصرف برق در این استان خبرداد.
مهرنوش رفیعی افزود: طرح های ذخیره عملیاتی، تعطیلات و تعمیرات، استفاده از مولدهای خودتامین، سه طرح ویژه صنایع  است که تدوین و اجرا می شود.
وی افزود:در بخش کشاورزی نیز برنامه ویژه ای برای کاهش بار مصرفی در نظر گرفته شده است که براساس آن کشاورزان می توانند از طریق هماهنگی با مدیریت های توزیع برق شهرستان خود، در 4 ساعت پیک مصرف ،ساعات12الی 16و یا 20الی 24 ، موتور آب خود را خاموش کنند که در این صورت می توانند از 20 ساعت برق رایگان در سایر اوقات شبانه روز استفاده کنند.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد:اجرای این طرح ها به صورت سراسری، همه ساله از نیمه خرداد ماه به صورت رسمی آغاز و تا 15 شهریور ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه 898 مشترک صنعتی و کشاورزی استان در طرح های کاهش پیک تابستان سال گذشته مشارکت داشته اند، افزود: این مشارکت و همکاری موجب پرداخت بالغ بر 6 میلیارد تومان به عنوان پاداش در صورت حساب بهای برق مصرفی صاحبان صنایع و کشاورزان شده است.
وی اظهار کرد:ساعات اوج مصرف در شبکه سراسری ،دو بازه اوج روزانه و شبانه است که ساعات 12الی 16و 19الی 23را شامل می شود.
رفیعی بیان کرد: پیش بینی می شود  امسال پیک بار مصرف برق کشور با پنج درصد رشد به 58 هزار و 215 مگاوات برسد.

سردبیر مجازی
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*