پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۹
اراک را پادگانی و امنیتی کرده اند
اجتماعی

اراک را پادگانی و امنیتی کرده اند

Virtual editor
19 تیر 1397
بازدید: 331
نظرات: 0

مرتضی سورانه، عضو فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر اراک  در انتقاد از عدم اجرای برنامه های نشاط اجتماعی:

اراک را پادگانی و امنیتی کرده اند

گروه شهری : صحن این هفته شورای شهر اراک میزبان «علی اکبر کریمی»، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و «مجتبی عالیخانی»، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی بود که حضور دیر هنگام کریمی در پارلمان شهری، انتقاد اعضای این پارلمان را در پی داشت.

شهرداری مشکلات کمربندی جنوبی را رفع کند

کاوه فلک افلاکی، رئیس شورای شهر اراک در صحن علنی این شورا بیان کرد: با توجه به وظایفی که شهرداری ها درتامین نیازمندی های شهری و تاسیسات مورد نیاز عمومی دارند، فعالیت های سازمان همیاری می تواند همکاری و هم پوشانی موثری در رفع نیازهای شهروندان داشته باشد.

فلک افلاکی در طرح سوالی از رئیس سازمان همیاری شهرداری ها، خواستار ارائه برنامه مشخص این سازمان به منظور افزایش خدمات رسانی به شهروندان در حمل و نقل های همگانی و مشخصا در بحث پیمانکاری اتوبوس های جدید شد.

وی در تذکری به اقدامات شهرداری نیز گفت: در کمربندی جنوبی شهرداری به منظور هدایت آب های روان اقدام به کندن خندق کرده که این مهم سبب باریک شدن کمربندی جنوبی و همچنین ایجاد چندین تصادف و برخورد ماشین ها و موتورسیکلت ها شده است لذا از شهرداری انتظار می رود تا پایان تابستان این مشکل به صورت اصولی رفع گردد.

رئیس شورای شهر در خصوص احداث ساختمان در یکی از کوچه های خیابان های مرکز شهر اظهار کرد: با وجود وضعیت تراکم جمعیت موجود در مرکز شهر؛ چرا باید بار مضاعفی به این قسمت وارد شود.

سهام سازمان همیاری ها، متعلق به تمام شهرداری ها است

مجتبی عالیخانی، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی در صحن رسمی شورای شهر اراک، گفت: راه اندازی پروازهای فرودگاه امیرکبیر اراک، پروژه های مشارکتی آماده سازی اراضی شهر جدید امیرکبیر، طرح توسعه شرکت دانه بندی همیاران شهرداری های شهرستان شازند و اجرای پروژه های احداث سکوهای بتنی پرورش نهال در نهالستان شهید رجایی از جمله موضوعات مورد اقدام سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی است.

عالیخانی ادامه داد: سهام سازمان همیاری شهرداری‌ها متعلق به تمام شهرداری‌ها است و انتظار داریم شهرداری‌ها از ظرفیت‌های این سازمان در اجرای انواع عملیات ها استفاده کنند.

وی افزود: با روی کار آمدن شورای شهر دوره پنجم، شهرداران باید به این باور برسند که سازمان همیاری شهرداری‌های استان می‌تواند به عنوان بازویی پر توان و قدرتمند در سطح استان کمک‌های بسیاری به اجرای پروژه‌های شهری داشته باشد.

ناامیدترین مردم ایران را در شهر اراک هستند

مرتضی سورانه، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر نیز در این جلسه خطاب به علی اکبر کریمی نماینده اصولگرای شهر اراک، گفت: شورای شهر، جایگاه برنامه ریزی و پایش است. به عنوان عضوی از شورای شهر زمانی که از این جایگاه به مسائل شهری می نگرم، ناخرسند ترین و ناامیدترین مردم ایران را در شهر اراک می بینم.

سورانه ادامه داد: برخی ها مدام از ایجاد نشاط اجتماعی شعار می دهند اما متاسفانه از پخش یک مسابقه ورزشی در پارک ها که جزوی از افتخارات ملی محسوب می شود جلوگیری می کنند تاجایی که شهر اراک را به شهری امنیتی، و پادگانی تبدیل کردنده اند.

وی افزود: اراک شهر نخبگان و مفاخر است ولی متاسفانه آنقدر نمی توانیم به مردم اعتماد کنیم که یک شب را شاد در کنار آن بگذرانیم.

این عضو فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر اراک اظهار کرد: از این تریبون می گویم تا آن هایی که باید بشنوند و جواب دهند، پاسخگو باشند. اینکه ما تعطیل کنیم یا نفی کنیم حل مسئله نیست و تنها پاک کردن صورت مسئله است.

سورانه بیان کرد: مدیرانی که مدعی خدمت به مردم هستند، نباید آرامش و موقعیت خود را به مطالبات عمومی ترجیح دهند. اگر شهروندان شاهد این هستند که جوانان در نیمه شب خواب را از آنها با ایجاد سر و صدا می گیرند و یا مزاحمت هایی ایجاد می کنند بخاطر عدم تخلیه روحی آنها است  که لازم می باشد امروز تعریف درست و واضحی از شور و نشاط اجتماعی بیان شود.

طرح گردشگری دره گردو تبدیل به آرزو شده است

پیمان رشیدی، عضو شورای شهر اراک در صحن رسمی این شورا که با حضور علی اکبر کریمی برگزار شده بود، ضمن انتقاد از حضور دیر هنگام این نماینده اصولگرا مجلس در پارلمان شهری، گفت: اعضای شورای شهر دوره پنجم اراک انتظار داشتند که خیلی زودتر از این زمان، میزبان نماینده مجلس در پارلمان شهری باشند تا با افزایش همفکری و تعامل، راهکارهایی برای حل مشکلات موجود در مدیریت شهری اراک پیدا شود.

رشیدی ادامه داد: باید توجه داشت که مشکلات مالی مدیریت شهری و همچنین شرایط اقتصادی نامناسب کشور، نمی تواند توجیه مناسبی برای تاخیر در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری باشد چرا که پتانسیل های بسیار مطلوبی در شهرداری اراک وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد.

وی افزود: اگر انضباط مالی و شفافیت در شهرداری وجود داشته باشد، شاهد رشد قابل توجهی در عملکرد مدیریت شهری خواهیم بود.

این عضو اصلاح طلب شورای شهر اراک اظهار کرد: اجرای طرح گردشگری دره گردو یکی از آمال و آرزوهای مردم اراک است که شهرداری در دوره پنجم نیز اقدامی در این خصوص انجام نداده و اگر در دوره فعلی اقدام موثری انجام نشود، بعید به نظر می رسد که این موضوع به سرانجام رسد. وی توزیع سرانه فضای سبز در شهر اراک را ناعادلانه دانست و گفت: اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک از ضرورت هایی است که می بایست بیش از امروز مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر امروز سنجان و کرهرود از اراک جدا شوند، یک معضل اساسی در حوزه زیست محیطی به وجود خواهد آمد.

علی رغم اختلاف نظرها، شهرداری و اداره میراث فرهنگی قزوین باهم همکاری می کنند

طوفان محمدی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر نیز در صحن علنی این شورا به ارائه گزارشی از بازدید سایت پسماند شهر قزوین پرداخت و گفت: وضعیت سایت پسماند شهر قزوین در حالت کلی تفاوت چندانی با سایت پسماند اراک ندارد ولی به هر سو باید توجه داشت که قزوینی ها به سه طریق، بی خطرسازی زباله های عفونی و بیمارستانی را انجام می دهند. محمدی ادامه داد: سایت پسماند قزوین به وسعت پانزده هکتار، کاملا در اختیار شهرداری این شهر قرار دارد که درآمد های آن از طریق دانشگاه علوم پزشکی کسب می شود.

وی درباره وضعیت بافت تاریخی شهر قزوین، گفت: شهرداری قزوین نیز همانند شهرداری اراک اختلاف نظراتی با سازمان میراث فرهنگی دارد که برای رفع این اختلافات، تفاهم نامه هایی بین این دو نهاد به انعقاد درآمده است به طوری که برخی سراهای تاریخی، کامل در اختیار سازمان شهرداری قزوین قرار گرفته تا شهرداری ضمن حفظ این سراها، درآمد زایی از آن ها را به مدت سی سال برعهده داشته باشد.

اراک کلانشهر است یا نه؟

فرزانه رحمتی، رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر نیز گفت: موضوع لایحه مدیریت یکپارچه شهری که در مجلس ارائه شده باید به صورت جدی پیگیری شود. متاسفانه اراک به صورت یکی در میان کلانشهر محسوب شده و در جایی که بحث اعتبار و تخصیص بودجه به کلانشهرها مطرح می شود، کلانشهری آن دیده نمی شود. رحمتی در خصوص احیای باغات کرهرود و سنجان ادامه داد: برای احیاء و جلوگیری از نابودی باغات کرهرود و سنجان نیازمند همکاری نمایندگان مجلس هستیم. در شرایطی که شهرداری طی سالهای گذشته تا به حال اقدام مؤثری در جهت حفظ باغات نداشته، ارائه برنامه ها و راهکارهای مؤثر توسط نمایندگان مردم در مجلس و شورای شهر در قالب کارگروههای تخصصی می تواند راهگشا باشد.

شهرداری در اجرای 55 متری بی گدار به آب می زند

علیرضا مرادی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با اشاره به اینکه شرایط امروز می طلبد نمایندگان مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تعامل خود را با شهرداری افزایش دهند و از شخص شهردار و معاونین وی حمایت کنند، گفت: متاسفانه بعضی از مشکلاتی که گاها نسبت به شهرداری ایراد می شود، واقعی نبوده و گاها ساختگی می باشد و این حواشی در راستای این است که تیم مدیریتی شهرداری موفق عمل نکند. مرادی ادامه داد: می بایست در خصوص دریافت عوارض آلایندگی اراک تلاش بیشتری شود تا این مهم محقق گردد و مبلغ مورد مطالبه به شهرداری واگذار شود. وی در انتقاد از اجرای طرح خیابان 55 متری، گفت: متاسفانه مدیریت شهری در اجرای طرح 55 متری بی گدار به آب می زند لذا از تمامی مسوولان تقاضا دارم که حداقل اجازه دهند قبایشان، کمی گرد مشکلات مردم را به خود ببیند چرا که همه ما تعهد خدمت به شهروندان را داریم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*