پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ تیر ۱۳۹۸
آقای تاجران، همسر شما در شهرداری چکار می کند
اجتماعی

آقای تاجران، همسر شما در شهرداری چکار می کند

Virtual editor
28 تیر 1397
بازدید: 204
نظرات: 0

پیمان رشیدی، عضو فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر اراک:

آقای تاجران، همسر شما در شهرداری چکار می کند

گروه شهری:  اقدامات شائبه برانگیز شهردار اراک، انتقادات نسبت به ضعف عملکردی وی به ویژه در حوزه مالی را بیش از پیش افزایش داد.

پس از آن که مدیرکل بازرسی استان مرکزی از بررسی بروز تخلفات مالی در شهردار اراک خبر داد، دکتر فلک افلاکی، رئیس شورای شهر اراک نیز طی نطقی جنجالی دستور بررسی و زیر نظر گرفته شدن اقدامات «داود تاجران» در کمیته های آسیب شناسی و ممیزی فرآیندها را داد.

در سوی دیگر پیمان رشیدی، عضو فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر نیز اقدامات و تصدی نزدیکان شخص شهردار در سمت ها و عناوین غیر رسمی سازمان شهرداری را مورد انتقاد شدید قرار داد و خواستار توضیح هر چه سریع تر تاجران در این خصوص شد.

گفتنی است که در اواخر سال گذشته آقای شهردار یکی از نزدیکان خود را به عنوان مشاور ارشد خود انتخاب کرد که این مشاور به دنبال پیگیری های اعضای پارلمان شهری، بدون هیچگونه توضیحی از اراک خارج شد. موضوعی که پیمان رشیدی نیز در سخنان خود به آن اشاره می کند.

این عضو فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر اراک از بروز فعالیت های فامیلی در سازمان شهرداری اراک انتقاد کرد و طی تذکری به شخص شهردار، گفت: همسر جنابعالی با چه سازو کاری و در چه جایگاهی و حوزه هایی در شهرداری مشغول به فعالیت است؟

رشیدی ادامه داد: این سوالی است که برخی پرسنل شهرداری و شهروندان، چندین بار از بنده پرسیدند ولی به عنوان عضو شورا، اطلاعی از این موضوع نداشتم و نتوانستم پاسخی به آن بدهم.

وی در انتقاد دیگری خواستار تعیین و تکلیف نحوه پاسخگویی شهردار به سوالات اعضای پارلمان شهری شد و اظهار کرد: حدود سه هفته پیش، تذکراتی را در قالب چندین سوال از شهردار در صحن علنی شورا مطرح کردم که تا امروز پاسخی به این سوالات داده نشده، حال اگر همچنان پاسخی به این مهم داده نشود قطعا از این پس با مردم و رسانه ها، صریح و مستقیم سخن خواهم گفت و مسائل و مشکلات موجود را مطرح می کنم چرا که شان و جایگاه شورا در این نیست که برای پاسخ به چند سوال، چندین بار تذکر دهم و یا مکتوب خواستار پاسخگویی شهردار شوم.

این عضو پارلمان شهری در خصوص مبحث مطرح شدن درخواست های غیرقانونی برخی افراد از شهردار گفت: شهردار موظف است تا در جهت تنویر افکار عمومی، تمامی مستندات را در این خصوص، نه تنها در اختیار شورا و رسانه ها قرار دهد بلکه به نهادهای نظارتی و بازرسی نیز گزارش دهد چرا که این نهادها همواره حامی شهروندان بودند و همان گونه که سال گذشته در ارتباط با موضوع حضور فردی در شهرداری که تعدادی از اعضای شورا به دلیل مشکلات و منع قانونی، مخالف با ادامه فعالیت وی بودند، با ورود به موقع و بررسی این موضوع، منجر به قطع ارتباط و عدم ادامه حضور وی در مجموعه شهرداری شدند، در این ارتباط هم شفاف سازی لازم انجام شود.

بخش دیگری از سخنان این هفته پیمان رشیدی باتوجه به اینکه مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان صحن رسمی شورای شهر بود، موضوعات مربوط به فعالیت حوزه ی جوانان مطرح گردید که وی در این خصوص نیز بیان کرد: با توجه به اینکه جوانان بخش گسترده ای از جمعیت شهر اراک را تشکیل می دهند الزامی بود تا معاونت جوانان اداره ورزش و جوانان استان نیز مانند معاونت ورزشی این اداره در صحن رسمی شورای شهر حضور می یافت تا مسائل مربوط به حوزه جوانان نیز مورد بحث و بررسی قرار می گرفت.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*