پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ اسفند ۱۳۹۷
آقای شهردار مردم سهم خود را پرداخت کرده اند، دیگر کافی است
اجتماعی

آقای شهردار مردم سهم خود را پرداخت کرده اند، دیگر کافی است

Virtual editor
28 تیر 1397
بازدید: 76
نظرات: 0

فلک افلاکی، رئیس شورای شهر اراک در جمع معترضان اجرای طرح 55 متری:

آقای شهردار مردم سهم خود را پرداخت کرده اند، دیگر کافی است

شهردار اراک در واکنش به اعتراضات مردمی در صحن شورای شهر: تجمع مردم غیر قانونی است

گروه شهری،سینا علیدادی

 

به دنبال تجمع ساکنین و مالکین طرح 55 متری در ساختمان شورای شهر باز هم شهردار صدای مردم را نشنید.

بیش از 50 تن از ساکنین طرح بلاتکلیف 55 متری برای سومین بار طی 9 ماه گذشته در ساختمان شورای شهر اراک تجمع کردند تا شاید بتوانند شهردار را در خانه ی مردم مجاب به همکاری کنند.

طبق گفته مالکین طرح 55 متری حدود پنج روز قبل، داود تاجران، شهرداری اراک برای چندمین بار پی در پی به منظور دیدار با مردم خلف وعده می کند و حاضر به رویارویی با آن ها نمی شود. همین مسئله سبب شد تا شنبه گذشته زمانی که شهردار برای شرکت در جلسه صحن رسمی شورای شهر به ساختمان پارک آزادی رفته بود، تعدادی از شهروندان برای دیدار با او وارد این ساختمان شوند.

به دنبال این مهم؛ تاجران قبل از ورود به تجمع شهروندان در جمع اعضای شورای شهر با صدای بلند گفت که «تجمع مردم غیرقانونی است».

البته شهردار پس از حضور در جمع شهروندان با تغییر موضع، خود را حامی آن ها عنوان کرد ولی همچنان مانند گذشته برای پاسخ به سوالات مردم طفره رفت، تاجایی که یکی از اعضای هئیت امنای مردمی معترض به اجرای پروژه 55 متری یک سوال را چهار مرتبه پرسید اما تاجران هر دفعه از پاسخ دادن به سوال مطرح شده، ممانعت نمود.

لازم به ذکر است که به دنبال شکایت شهروندان اراکی، دیوان عدالت اداری کشور در حکمی اجرای پروژه مذکور را ملغی کرد و رئیس دادگستری استان مرکزی نیز اجرای این حکم را لازم الاجرا دانست ولی برخلاف این مهم طی روزهای گذشته زمانی که مالکین به منظور دریافت پروانه ساخت به شهرداری مراجعه کردند، پاسخ قابل قبولی از طرف مسوولان شهرداری به آن ها داده نشد. البته شنبه گذشته نیز معاون عمرانی استاندار مرکزی که به عنوان یکی از حامیان و شخصیت های اصلی اجرای طرح، حمایت های گسترده ای را از شهردار اراک انجام می دهد، در مصاحبه ای با یکی از رسانه های استان، دیوان عدالت اداری کشور را فاقد اختیار لازم برای لغو 55 دانست، موضوعی که شهردار اراک نیز بر آن اصرار دارد.

به دادگستری مراجعه کنید

داود تاجران که تجمع مردم را غیر قانونی و خلاف ضوابط شهرداری خوانده بود، پس از حضور در جمع مردم، گفت: اجرای پروژه 55 متری مصوبه ی شورای عالی شهرسازی کشور است و هیچ نهاد دیگری نمی تواند اجرای آن را لغو نماید.

وی در ادامه خطاب به مردم گفت: طبق قانون امروز به دلیل بلاتکلیفی شانزده ساله در اجرای این پروژه، شهروندان می توانند جهت دریافت پروانه ساخت به شهرداری مراجعه کنند اما توجه داشته باشید که شهرداری حداقل پروانه ساخت را برای مالکین صادر خواهد کرد و اگر شخصی مدعی است که سخن بنده خلاف قانون می باشد، بهتر است به دادگستری برود و من را متهم نماید.

شهردار افزود: اگر مجددا موضوع لغو طرح به شورای عالی شهرسازی کشور ارجاع داده شود، این شورا باز هم رای به اجرای طرح می دهد، بنابراین اجرای 55 متری الزامی است.

آقای شهردار مردم سهم خود را پرداخت کرده اند، دیگر کافی است

فلک افلاکی، رئیس شورای شهر اراک نیز پس از پایان سخنان شهردار، خطاب به وی اظهار کرد: جناب تاجران، درحال حاضر با گذشت شانزده سال باید گفت که شهروندان و تمامی مردم اراک حق خود را در قبال پروژه 55 متری پرداخت کرده اند تا جایی که انتظار مدارا داشتن و صبوری از آن ها به معنای واقعی بی انصافی است.

فلک افلاکی ادامه داد: شهرداری می بایست اعتماد مردم را جلب کند چرا که اصیل ترین شهروندان اراکی در مناطق تحت تاثیر اجرای پروژه 55 متری زندگی می کنند و نظر آن ها برای شورای شهر بسیار حائز اهمیت می باشد.

هیچ اراده ای برای اجرای

 طرح 55 متری وجود ندارد

در سوی دیگر سهند ستوده عضو هئیت امنای مردمی 55 متری، گفت: بیش از 70 نفر از مالکان محدوده این طرح مراتب اعتراض خود را به دیوان عدالت اداری تسلیم کردند و تعدادی از این افراد حکم دیوان مبنی بر محکومیت شهرداری را دارند.

وی افزود: توجه داشته باشید که اگر واقعا اراده ای برای کمک به مردم اراک بود، معاونت عمرانی استانداری تا این حد اصرار بر اجرای طرح نداشت. پروژه 55 متری یک پروژه بدون کارشناسی است که مبنای آن ایجاد تمرکز گرایی در هسته مرکزی شهر می باشد که با اجرای آن هیچگونه کمکی به رفع مشکلات ترافیکی اراک نمی شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*