پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۹
هیأت کشتی استان مرکزی هنوز وعده راه اندازی خانه کشتی را می دهد
اجتماعی

هیأت کشتی استان مرکزی هنوز وعده راه اندازی خانه کشتی را می دهد

Virtual editor
1 مرداد 1397
بازدید: 322
نظرات: 0

عطریاس روند پیگیری خانه کشتی استان پس از گذشت 9 سال را بررسی می کند

هیأت کشتی استان مرکزی هنوز وعده راه اندازی خانه کشتی را می دهد

گروه ورزش،فرزانه حیدری

 

کلنگ خانه کشتی اراک حدود 9سال پیش در میدان امام حسین زده شد. ولی از همان ابتدا به علت عدم توجه به زیر ساخت مناسب، پروژه با مشکل مواجه شد، در حالی که باید در همان ابتدای پروژه به زیر ساخت های آن نیزپرداخته می شد.

عدم توجه به بتن ریزی مناسب در شروع کار که باعث نشست ساختمان و به دنبال آن ترکیدگی لوله های آب شدو همین بی توجهی ها باعث شد کار به علت بدهی های زیاد متوقف شود و درب ساختمان خانه کشتی توسط پیمانکار بسته شود.

رئیس هیات کشتی استان مرکزی  در خصوص وضعیت این هیات به عطریاس گفت:استان مرکزی 1750ورزشکار سازمان دهی شده دارد که این تعداد برای اردو های آمادگی به خانه کشتی احتیاج دارند.

کلهر، رئیس هیات کشتی استان علت عدم راه اندازی خانه کشتی را مشکلات درون سازمانی بیان کرد.

وی ابراز داشت: اداره ورزش و جوانان به علت اینکه متولی ساخت این ساختمان نبوده، پرداخت این بدهی ها را نپذیرفته است.از سوی دیگر متاسفانه اداره ورزش و جوانان با شرکت تجهیز و توسعه مشکل داشته و این کار را سخت تر کرده است.

کلهر اضافه کرد:شرکت تجهیز وتوسعه قول هایی در خصوص پرداخت بدهی ها داده اما تا کنون  اعمال نشده و امیدواریم با پیگیری های مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد.

رئیس هیات کشتی استان تصریح کرد:مساله  ضعف مدیریت یا عدم همکاری اداره ورزش و جوانان نیست خانه کشتی از جمله طرح های عمرانی محسوب میشود و باید بودجه این طرح های عمرانی برای اجرا تامین شود.

در بعضی از استان ها ،استانداری ورود پیدا کرده و کمک می کند تا  روند انجام این پروژه ها سریع تر انجام‌ شود اما در بعضی از استان ها مانند استان مرکزی خودشان را درگیر نمی کنند  یا وزارت خانه بودجه ی کمی را برای چنین پروژه هایی اختصاص میدهد که در اواسط کار به مشکل میخورد.

وی ادامه داد: در حالی که ما عجله ی زیادی برای راه اندازی مجدد خانه کشتی داریم ،اما ساختمان فعلی خانه ی کشتی مناسب نبوده و از استاندارد های کافی برخوردار نمیباشد.یک خانه کشتی واقعی باید تجهیزات لازم مانند خوابگاه،سالن بدن سازی،و..را داشته باشد ولی متاسفانه خانه کشتی که در اراک قرار است راه اندازی شود هیچ یک از این امکانات را نداشته و فقط اسم خانه کشتی را یدک میکشد.

کلهر در خصوص شرایط خانه کشتی گفت:در فضایی که خانه کشتی ساخته شد،زیر سازی های لازم انجام نشده و همین کار باعث شد زمین نشست کند و حتی با وجود تزریق بتن هنوز هم این مشکل برطرف نشده است.این مشکل را فقط منابع مالی میتواند حل کند که معمولا منابع مالی هم موجود نیست.

خانه کشتی به روز نیست

کلهر بیان کرد:خانه کشتی اراک به روز نمیباشد و نمیتواند حتی پاسخ گوی مسابقات کشوری باشد، چه برسد به مسابقات جهانی.تنها سودی که میتواند این خانه کشتی داشته باشد این است که نیاز های کشتی گیران  در سطح استانی را برطرف کند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که خانه کشتی به  زودی بهره برداری شود و مشکلات مالی نیزحل شود.

***

در حالی که استان هایی مانند کرمان و کرمانشاه به دنبال گرفتن میزبانی مسابقات جهانی هستند ،استان مرکزی با وجود کشتی گیرانی که سابقه شرکت در مسابقات جهانی و کسب مقام دارند فاقد خانه کشتی بوده و این عدم همکاری و حمایت اداره ورزش جوانان و ضعف مدیریت در هیات کشتی استان را میرساند که با گذشت سال ها همچنان بی تغییر مانده و مسئولین حرف جدیدی ندارند و مدام  وعده های گذشته خود را تکرار می کنند. حتی اگر خانه ی کشتی به بهره برداری نیزبرسد استاندارد های لازم را به دلیل فرسودگی تجهیزات داخل آن نداشته و این پروژه همچنان به اهداف مورد نظر ابتدایی خود دست پیدا نمیکند و همین مسئله نشان میدهد کشتی استان یک گام از کشتی کشور عقب است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*