پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ تیر ۱۳۹۸
تأیید انتخابات هیئت مدیره توسط مدیرعامل شرکت شهرک ها غیرقانونی است
استان مرکزی

تأیید انتخابات هیئت مدیره توسط مدیرعامل شرکت شهرک ها غیرقانونی است

Virtual editor
15 مرداد 1397
بازدید: 146
نظرات: 0

تأیید انتخابات هیئت مدیره توسط مدیرعامل شرکت شهرک ها غیرقانونی است

  • گروه اقتصاد و صنعت : زهره صادقی 

 

مجمع انتخاب هیئت مدیره شهرک صنعتی شماره یک اراک در تاریخ 24 تیرماه سال جاری در حالی برگزار شد که از تعداد بیش از یکصد واحد صنعتی مستقر در شهرک، تنها 15 واحد در جلسه حضور داشتند و از بین تعداد مذکور 5 نفر به عنوان اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل انتخاب شدند. اگرچه انتخابات مجمع از سوی مدیران واحدهای مستقر در مجموعه صنعتی مذکور باطل و غیرقانونی اعلام می شود، ولی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی با حضور در مجمع مذکور، انتخابات را تأیید نموده و اعضاء منتخب را رسماً مورد تأیید قرار داده است. این مسئله موجب نارضایتی و انتقاد شدید مدیران عامل شهرک صنعتی مذکور شده است، به گونه ای که تعدادی از حاضرین در نشست مجمع، با ترک جلسه نارضایتی خود را نسبت به عدم رعایت موازین قانونی انتخابات اعلام کردند.

همه چیز در شهرک از حالت قانونی خارج شده است

مدیرعامل یکی از واحدهای شهرک شماره یک اراک در انتقاد به اتفاق رخ داده اظهار داشت: همه چیز در شهرک از حالت قانونی خارج شده است؛ انتخابات هیئت مدیره بدون به حد نصاب رسیدن اعضاء مجموعه که می بایست بیش از 60 درصد حضور داشته باشند با حضور تنها 10 یا 15 نفر برگزار شده است که این تعداد محدود برای بیش از یکصد واحد صنعتی تصمیم گیری خواهند کرد.

 انتخابات خارج از قاعده قانونی باطل بوده و این افراد وجاهت قانونی ندارند

شیخی افزود: مگر غیر از این است که انتخابات خارج از قاعده قانونی باطل بوده و این افراد وجاهت قانونی ندارند؟؛ هیئت مدیره جدید مورد تأیید ما نیستند و حتی تأیید انتخابات توسط مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی نیز غیرقانونی است.

ما هیئت مدیره جدید را قبول نداریم

وی تصریح کرد: ما هیئت مدیره جدید را قبول نداریم؛ اگرچه تاکنون با پرداخت به موقع حق شارژ، هیئت مدیره را در مدیریت این مجموعه بزرگ صنعتی و انجام خدمات مربوط به آن حمایت می کردیم اما از این پس به واسطه ادامه روند بی قانونی، هرگز حق شارژ پرداخت نخواهیم کرد.

ضعف مدیریت در شهرک ها و نواحی صنعتی استان موج می زند

یکی دیگر از مدیران صنعتی شهرک صنعتی شماره یک اراک در گفتگو با عطریاس اظهار داشت: ضعف مدیریت در شهرک ها و نواحی صنعتی استان موج می زند؛ چرا که حتی جلساتی که با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان برگزار می شود نیز تصمیماتی فرمالیته و بدون خروجی مطرح می شود.

حق السهم این شهرک عاید نواحی و شهرک های دیگر می شود

اسدی نیا افزود: در مقابل میلیون ها تومان پولی که از شهرک صنعتی شماره یک به واسطه واگذاری زمین و سایر موارد به شرکت شهرک ها تعلق می گیرد، آنگونه که باید خدماتی دریافت نمی شود و گاهاً حق السهم این شهرک عاید نواحی و شهرک های دیگر می شود که این غیرقانونی است.

شهرک ها و نواحی صنعتی به واسطه مدیریت ضعیف رو به نابودی هستند

وی با تأکید بر عدم برخورداری شرکت شهرک های صنعتی از مدیریت کارآمد و متخصص بیان داشت: شهرک ها و نواحی صنعتی به واسطه مدیریت ضعیف رو به نابودی هستند؛ شهرک شماره یک اراک و شهرک صنعتی ایبک آباد با محروم شدن از روشنایی لازم به واسطه بدهی های کلان به اداره برق و نیز نابود شدن فضای سبز به واسطه عدم تأمین آب لازم، ماحصل ضعف مدیریت در این حوزه است.

اسدی نیا اشاره کرد: حتی منبع تأمین آب شرب شهرک صنعتی شماره یک اراک که در ارتفاع کوه مستقر شده نیز چندین سال است شستشو نشده و آبی بسیار بدبو و بدطعم از آن خارج می شود.

مدیرعامل یکی دیگر از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی شماره یک ضمن انتقاد به نحوه برگزاری انتخابات هیئت مدیره شهرک اظهار داشت: حدود 150 شرکت مستقر در شهرک، در جریان موضوع سهامداری شرکت خدماتی منتخب برای شهرک قرار نگرفته اند و حتی برای کاندیدا شدن هیئت رئیسه انتخابات اخیر نیز اطلاع رسانی شفافی صورت نگرفته است که این اصل بی قانونی است.

حسینی افزود: ما به اتفاق تنی چند از حاضرین مجمع، انتقاد خود را با ترک جلسه اعلام کردیم چرا که شرکت های حاضر تنها به صورت انتخابی و نه با طی مراحل قانونی، صاحب سهام شرکت خدماتی شهرک شده بودند.

بیش از یکصد میلیون تومان بدهی شهرک به اداره برق است

وی خاطر نشان ساخت: اگرچه شخص منتخب به عنوان مدیرعامل، فردی قابل تأیید است، اما انتخابات به واسطه نحوه برگزاری غیرقانونی می بایست منحل و مجمع جدید برگزار می شد.

حسینی با اشاره به بدهی بیش از یکصد میلیون تومانی این شهرک به اداره برق و خاموشی معابر و محوطه گفت: کسانی که به عنوان اعضاء هیئت مدیره انتخاب می شوند می بایست قدرت لابی و مدیریت قوی داشته باشند تا با دریافت شارژ ماهانه واحدها، بتوانند مشکلات فعلی را که شهرک را رو به نابودی  برده است مرتفع نمایند؛ فضای سبز خشکیده، محوطه خاموش و نظافت ضعیف اصلی ترین مشکلات شهرک صنعتی شماره یک اراک است.

علی ابراهیمی، عضو فراکسیون اصلاح طلبان مجلس و رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی:

نیروی انتظامی در مواجهه

 با مردم معترض

خویشتنداری کند

اعتراض مردم اراک بیشتر ناشی از مسائل اقتصادی است

ایلنا: نماینده مردم شازند در مجلس مطرح کرد: ناآرامی‌های اخیر استان اراک وسیع نبود در استان مرکزی به این علت که مسائل عمدتا صنعتی و کارگری هستند اعتراضات بیشتر بروز پیدا می‌کنند.

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در خصوص ناآرامی‌های استان مرکزی و اعتراضات مردمی در این استان گفت: ناآرامی‌های اخیر استان اراک وسیع نبود در استان مرکزی به این علت که مسائل عمدتا صنعتی و کارگری هستند اعتراضات بیشتر بروز پیدا می‌کند.

وی افزود: منشا بیشتر اعتراضات اقتصادی بود و مسائل معیشتی را شامل می‌شد اما در کنار آن برخی تبعیض‌ها هم از دلایل اعتراضات بوده است. البته خبرهای ناگوار اقتصادی که به گوش مردم هم می‌رسد از عمده دلایل اعتراضات اخیر مردم است.

نماینده مردم شازند در مجلس خاطرنشان کرد: مردم باید هوشیار باشند که از اعتراضات آنها سوءاستفاده نشود اما با تدابیر استاندار، نمایندگان و نمایندگان ولی فقیه تدابیر ویژه‌ای برای این شرایط همواره اندیشیده می‌شود.

وی با اشاره به تشکیل ستاد تدابیر ویژه برای رسیدگی به وضعیت اقتصادی مردم در استان مرکزی گفت: ستاد تدابیر ویژه در خصوص رسیدگی به مسائل ارز و پول ملی و مشکلات اقتصادی که در اراک به این علت شهری صنعتی است بیشتر به چشم می‌آید، تشکیل شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در پاسخ به این سوال که آیا با اعتراضات مردم برخوردهای امنیتی صورت گرفته یا خیر گفت: من به دلیل مشغله‌هایی که داشتم به طور مستقیم نتوانستم موضوع اعتراضات را رصد کنم اما بر اساس شواهد نیروی انتظامی خویشتنداری می‌کنند.

وی افزود: باید سعی کنیم مسائل اقتصادی را حل کنیم و بدانیم که اصل این اتفاقات اصلا خوشایند نیست.

 

 

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*