پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۷ تیر ۱۳۹۸
انبار کشف شده شمش آلومینیوم مربوط به یکی از واحد های تولیدی استان است
استان مرکزی

انبار کشف شده شمش آلومینیوم مربوط به یکی از واحد های تولیدی استان است

Virtual editor
22 مرداد 1397
بازدید: 201
نظرات: 0

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی درگفتگو با عطریاس:

انبار کشف شده شمش آلومینیوم مربوط به یکی از واحد های تولیدی استان است

برای اولین بارروزنامه جوان خبر احتکار 2200تنی شمش آلومینیوم در اراک را منتشر کرد

  • گروه اقتصاد و صنعت: زهره صادقی

 

«انبار احتکار 2200 تن شمش آلومینیوم در اراک کشف شد» این خبر برای اولین بار توسط روزنامه جوان در فضای مجازی منتشر شد و سپس مسئول بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در گفت و گو با روزنامه جوان مطرح کرد: «روابط عمومی سپاه روح اله استان مرکزی به واسطه ابلاغ رئیس سازمان بسیج مستضعفین در برخورد قاطع نیروهای انقلابی با محتکران، کار شناسایی افراد سودجو و محتکر را در دستور کار رده‌های مختلف بسیج قرار داده است.
در شرایط فعلی که کشور درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی است، متأسفانه بخشی از فعالان بخش خصوصی در آزمون اخلاق مردود شدند و در مدت کوتاهی برخی کالاهای ضروری و غیرضروری را روانه سوله ها و انبارها در سراسر کشور کردند.
ولی طی بیانیه ای از سوی بسیج اصناف، از 600 هزار بسیجی فعال در اصناف درخواست شده است که با شناسایی شبکه های مختلف به مردم و دولت کمک کنند و نسبت به شناسایی افرادی که در بازارهای کشور به صورت شبکه ای به قاچاق، احتکار، گرانفروشی، کم‌فروشی، خروج ارز و طلا از کشور، عدم عرضه کالا و دلالی های کاذب اقدام کرده‌اند و همچنین ارتباطات مفسدان اقتصادی با برخی کانون‌های قدرت و ثروت را گزارش کنند.
به دنبال این مأموریت و با ورود بسیج به موضوع احتکار و شناسایی انبارهای مواد مصرفی و کالاها اگرچه یک آرامش نسبی به بازار برمی گردد و تجربه دیرینه دستگاه‌های حاکمیتی از واگذار کردن امور اقتصادی به بخش خصوصی به حفظ تعادل عرضه و تقاضای بازار کمک می کند ولی همچنان سوء استفاده هایی در ثبت سفارش واردات رانتهای ارزی، استفاده از کارت ملی و کارت بازرگانی افراد بیسواد و بی اطلاع و بسیاری موارد دیگر بر شدت قاچاق کالا و برهم زدن نظم بازار و احتکار می افزاید.»فرمانده سپاه روح ا… استان مرکزی در خصوص ورود بسیج به موضوع شناسایی محتکران و کشف انبار احتکار 2200 تن شمش آلومینیوم در اراک در گفتگو با رسانه ها اظهار داشته است: هجدهم مردادماه نیروهای بسیج در سطح استان موفق به شناسایی و کشف محموله 2209 تن شمش آلومینیوم احتکار شده در اراک شدند که پس از پلمپ انبار،متهمان پرونده را برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده اند.
سردار کریمی در این زمینه گفته است: شناسایی محتکران در دستور کار تمامی رده های مقامات بسیج استان قرار گرفته است و به منظور مقابله با پدیده شوم انتقال و مشکلات معیشتی که در پی آن برای هموطنان ایجاد شده نیروهای بسیج در سراسر استان به دنبال شناسایی و معرفی افراد سودجو هستند و تاکنون نیز گزارشاتی در این زمینه توسط نیروهای بسیج در استان حاصل شده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی نیز در گفتگو با عطریاس در خصوص انبار کشف شده شمش آلومینیوم در استان اظهار داشت: انبار کشف شده مربوط به یکی از واحدهای تولیدی استان است و مقرر شده اسناد و مدارک لازم را در این زمینه ارائه نماید.
قربانیان تصریح کرد: پرونده این موضوع بسیار سنگین است و باید حتما کارشناسی شود و تا زمان اطمینان از احتکار یا عدم آن نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر کرد.
وی افزود: پرونده این موضوع ازسازمان صنعت معدن و تجارت به طور جدی در حال بررسی و کارشناسی قرار دارد و نتیجه آن در صورتی که تخلف بوده باشد،ظرف دو روز آینده منتشر می شود و پرونده به مراجع قضایی ارسال می گردد.

عشقی رئیس سازمان بازرسی استان مرکزی در خصوص این پرونده به عطر یاس گفت : بررسی پرونده‌هایی نظیر احتکار کالا در صلاحیت سازمان بازرسی نیست و سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی باید این پرونده را بررسی کرده و رای توسط قاضی تعزیرات حکومتی صادر شود.
وی با بیان اینکه حفاظت اطلاعات سپاه با توجه به ضابط قضایی بودن مجوز ورود به این مسائل را دارد افزود: در قانون کیفری جدید، حفاظت اطلاعات سپاه می‌تواند به موضوعات اینچنینی نظیر احتکار کالا ورود کند.
عشقی افزود: اداره کل تعزیرات حکومتی مسئول بررسی پرونده است و تا زمانی که پرونده بررسی و نهایی نشده باشد در این خصوص نمی تواند اظهار نظری داشته باشد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*