پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۳ خرداد ۱۳۹۹
قرارداد 1000 میلیارد تومانی شرکت صنایع آذرآب با نیروگاه اتمی بوشهر
استان مرکزی

قرارداد 1000 میلیارد تومانی شرکت صنایع آذرآب با نیروگاه اتمی بوشهر

Virtual editor
28 مرداد 1397
بازدید: 1,227
نظرات: 0

مدیرعامل شرکت آذرآب خبر داد:

قرارداد 1000 میلیارد تومانی شرکت صنایع آذرآب با نیروگاه اتمی بوشهر

تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر توسط آذرآب تامین می شود

  • گروه اقتصاد و صنعت :زهره صادقی

 

توافقنامه قرارداد ساخت تجهیزات فاز2 نیروگاه اتمی بوشهر با شرکت آذرآب منعقد شد.

مدیرعامل شرکت آذرآب با اعلام خبر فوق اظهار داشت: کارشناسان و مدیران نیروگاه اتمی بوشهر و روسیه در بازدیدی از شرکت صنایع آذرآب اراک ، زمینه عقد قرارداد ساخت تجهیزات را بررسی کردند.

شیخ زاده ادامه داد: عملیات احداث فاز2 نیروگاه بوشهر آغاز شده است و مقرر شده است بخش قابل توجهی از این قرارداد به شرکت آذرآب واگذار شود.

وی تاکید کرد: با پیگیری های انجام گرفته توسط همکاران شرکت به عنوان اولین شرکت سازنده تجهیزات ، فاز جدید پروژه نیروگاه بوشهر توسط مجری روسی مورد تایید قرار گرفته است.

شیخ زاده اظهار داشت: پیش بینی می شود حجم سفارش ساخت تجهیزات، بیش از ظرفیت داخل آذرآب باشد که قطعا انجام بخشی از کار، برون سپاری می شود.

مدیرعامل شرکت صنایع آذرآب با اشاره به ارزش بالای رقم قرارداد گفت: قطعا ارزش این قرارداد قابل توجه خواهد بود و این مهم می تواند آذرآب را نه تنها از بحران کنونی عبوردهد بلکه این واحد صنعتی تخصصی را وارد فاز جدیدی از توسعه نماید.

وی تصریح کرد: تلاش بر این است که بخش های تکنولوژی این قرارداد توسط آذرآب اجرا شود هرچند که تلاش شرکت روسی بر این مسئله بود ولی تلاش مجموعه آذرآب پس از ماهها به ثمر خواهد نشست.

شیخ زاده با اشاره به اینکه هم اکنون با 40 درصد ظرفیت در این کارخانه مشغول به کاریم و با انعقاد این قرارداد ظرفیت تولید به 70 درصد خواهد رسید، افزود: حجم این قرارداد 1000 میلیارد تومان است و حجم قرارداد‌های جاری شرکت نیز 700 میلیارد تومان است.

مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر نیز در ادامه گفتگوی اختصاصی با عطریاس گفت: در راستای قانون استفاده حداکثری از توان داخلی برای اجرای پروژه ها و با توجه به ضرورت ساخت فاز 2 نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت 1057 مگاوات، بخش قابل توجهی از ساخت تجهیزات این نیروگاه به شرکت آذرآب واگذار خواهد شد.

محمود جعفری افزود: برای آنکه بتوانیم در اجرای این پروژه از ظرفیت داخلی استفاده کنیم، برنامه ای تدوین شده که توانایی داخل را شناسایی کنیم و با توجه به نیاز پروژه ی نیروگاه بوشهر، مقرر گردید این توانمندی را به نیاز پروژه متصل کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به برخورداری آذرآب از توانمندی لازم در اجرای پروژه، برنامه ریزی شد، که عوامل کارفرمایی و هیات روسی که پیمانکار اصلی ساخت نیروگاه هستند به همراه مجری طرح نیروگاه بوشهر، بازدیدی از فضای کارگاهی آذرآب داشته باشند تا بتوانیم ساخت بخشی از تجهیزات نیروگاهی لازم را به آذرآب واگذار کنیم.

وی تصریح کرد ارزیابی مطلوبی در این زمینه صورت گرفته و آذرآب توانایی مشارکت در ساخت تجهیزات لازم را دارد و امید می رود در آینده ای نزدیک، قرارداد مطلوبی بین شرکت آذرآب و شرکت روسی منعقد شود.

جعفری ادامه داد: هرچقدر آذرآب بتواند توان خود را به لحاظ فنی و تخصصی ارتقاء دهد قطعا در اجرای بخش قابل توجهی از تجهیزات نیروگاه بوشهرموثر خواهد بود؛ چرا که این توانمندی و اراده در حوزه مجری طرح وجود دارد که قرارداد ها را به سمت آذرآب هدایت نماید.

معاون شرکت اتمی روسیه نیزدر بازدید از آذرآب اظهار داشت: شرکت آذرآب اراک، واحدی توانمند در ساخت و تولید تجهیزات نیروگاهی است و قطعا می تواند در ساخت این پروژه با مجموعه همکاری نماید.

ولادیمیر پاولوف، معاون اول ریاست شرکت اتم استروی اکسپورت روسیه بیان داشت: به زودی قراردادی با آذرآب برای ساخت تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر منعقد خواهد شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*