پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ تیر ۱۳۹۹
شرایط فعلی سالن سنگنوردی اعتماد سرمایه گذاران را جلب نمی کند
استان مرکزی

شرایط فعلی سالن سنگنوردی اعتماد سرمایه گذاران را جلب نمی کند

Virtual editor
28 مرداد 1397
بازدید: 308
نظرات: 0

از زبان ورزشکاران این رشته ورزشی

شرایط فعلی سالن سنگنوردی اعتماد سرمایه گذاران را جلب نمی کند

گروه ورزشی:

بسیاری از ورزشکاران استان مرکزی با وجود استعداد خوبی که دارند اما از داشتن امکانات ورزشی مورد نیاز محروم می باشند.درحال حاضر رشته کوهنوردی با وجود مشکلات زیاد و نداشتن امکانات ورزشی مورد نیاز در اکثر شهرهای استان فعال می باشد،سنگ نوردی زیر شاخه های بسیاری دارد که می‌طلبد استان مرکزی از تعدادی از این زیر شاخه ها برخوردار باشد..یکی از اولویت های مهم هیات کوه نوردی استان مرکزی ایجاد سالن اختصاصی برای سنگ نوردی است و نداشتن سالن اختصاصی باعث شده این رشته خیلی از طرفداران خود را از دست دهد.توجه به خواسته ها و نیاز های ورزشکاران استان از آن جهت که سبب ماندگاری ورزشکاران در عرصه ورزش می شود،مهم و همواره از سوی مسئولین مورد تاکید قرار گرفته است.شهر اراک از لحاظ زیرساخت های مورد نیاز این طرح و وجود جایگاه هیچ مشکلی نداشته و فقط همت مسئولین را می‌طلبد.

رئیس هیات کوهنوردی استان در خصوص ساخت سالن تخصصی سنگ نوردی گفت:برای اعمال همچنین پروژه ای احتیاج به بودجه است که بتواند تمام هزینه های به وجود آمده در این طرح را تامین کند.دوسال گذشته مبلغی حدود 50 میلیون تومان به هیات کوهنوردی اختصاص یافت که تمام آن صرف گرفتن مشاور و و تهیه نقشه شد و پس از تکمیل  تائید فدراسیون را نیز گرفت ولی پس از آن کار متوقف شد.

سیامک رضایی در ادامه گفت:آقای حقدادی پیگیری هایی در خصوص این پروژه داشته و حضورا به فدراسیون مراجعه کرده و درخواست بودجه ی اختصاصی این پروژه را کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد:این سالن قرار است در مجموعه ورزشی شهدای پنج مرداد ساخته شود و جزء پروژه های تکمیلی این مجموعه نیز محسوب می شود.

از دست دادن قهرمانان این رشته بزرگترین نگرانی هیات کوهنوردی است

رضایی گفت:به تعویق افتادن این پروژه نگرانی هایی برای هیات به وجود آورده است که می شود به ازدست دادن قهرمانان و استعداد های این رشته و همچنین بالا رفتن هزینه های این پروژه اشاره کرد.

کمبود دیواره مخصوص کوهنوردی دلیلی برای کاهش تمرینات ورزشکاران

یکی از ورزشکاران این رشته در ادامه گفت: اراک استعداد های خوبی در این رشته دارد که نیازبه  توجه و رسیدگی مسئولین دارد،ما با کمبود جا برای تمرین مواجه ایم و همین عامل باعث شده از میزان تمرینات ما کاسته شود و نتوانیم عملکرد مناسبی داشته باشیم.

وی در ادامه گفت:نداشتن سالن اختصاصی سنگ نوردی باعث شده علاقه مندانی که میخواهند این رشته را شروع کنند تفاوت بین کوه نوردی و سنگ نوردی را ندانند و این موضوع  برای شهری مثل اراک که قهرمانان زیادی در خود گنجانده خوب نیست.

جذب سرمایه گذار ،کلنگ زنی پروژه را میطلبد

سیامک رضایی گفت:در کمال ناباوری سال گذشته زمانی که می خواستند طرح را اجرایی کنند کل بودجه این طرح را حذف کردند.زمانی که کلنگ این طرح خورده شود می شود امیدوار بود که این پروژه شروع به ساخت شدن است نه نصب تابلوی این طرح بر زمینی خالی که هیچ منظوری را نمی رساند.

وی در آخر افزود:تنها زمانی که قسمتی از کار انجام شده باشد می شود امیدوار به جذب سرمایه گذار و خیرین بود ولی در این شرایط کسی اعتماد نمی کند که سرمایه ای برای این طرح اختصاص دهد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*