پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
افراد خاطی از پرسنل رسمی اداره کل ورزش و جوانان نبودند
استان مرکزی

افراد خاطی از پرسنل رسمی اداره کل ورزش و جوانان نبودند

Virtual editor
12 شهریور 1397
بازدید: 336
نظرات: 0

واکنش اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در خصوص اتفاقات روزآخر مسابقات کشتی جام یادگار امام:

افراد خاطی از پرسنل رسمی اداره کل ورزش و جوانان نبودند

در پی حاشیه مسابقات بین المللی کشتی جام یادگارامام و اتفاقات پیش آمده میان یکی ازعوامل حافظت فیزیکی و خبرنگار ورزشی، اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی واکنش نشان داد وبا صدور اطلاعیه ای افرادی که درتیم حفاظت فیزیکی مسابقات فعالیت داشتند را افرادی داوطلب عنوام کرده که در این مسابقات با این اداره کل همکاری داشته اند .

در این اطلاعیه آمده است که علی رغم این موضوع اداره کل ورزش و جوانان تذکرات لازم در این خصوص را به فرد خاطی داده است و با دلجویی مسئولین از از خبرنگاراین موضوع ختم به خیر شده است.

متن کامل این بیانیه درذیل می آید.

 در همان ابتدا دهه اول شهریورماه ۹۷به همت اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی و با حمایت مدیران ارشد استان،شاهد برگزاری دو رویداد مهم بین المللی بودیم.

جام آفتاب در شهرستان خمین

و جام یادگار امام درشهرستان اراک

شایسته است که در این مجال فرصت را مغتنم شمرده و از تمامی دست اندرکاران این دو مسابقه مهم تقدیر و تشکر نماییم .

میزبانی مسابقات بین المللی کشتی جام یادگار حضرت امام (ره) برای نخستین بار در استان،به اذعان نماینده اتحادیه جهانی کشتی ،نایب رئیس ودبیر فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران ، مدیر تیم های ملی،سرمربی تیم ملی نوجوانان و تمامی کارشناسان و مسئولان مربوطه، به بهترین نحو و با رعایت استانداردهای بین المللی برگزار و امید به آینده ای روشن در اذهان ورزش دوستان پدیدار شد تا با ادامه این روند،با انسجام و همدلی بیشتر شاهد مسابقات باشکوه تری درآینده استان باشیم

سوای همه محاسن و شیرینی هایی که این میزبانی انگیزه بخش با خود به همراه داشت متاسفانه در روز دوم مسابقات مدیرکل ورزش و جوانان استان در معیت معاونت محترم  سیاسی امنیتی استانداری مرکزی، و در بدو ورود به سالن مسابقات ، با صحنه تلخی روبرو شدند که در همان ابتدای کار ، باعذرخواهی مدیرکل ورزش و جوانان ودلجویی معاون محترم استاندار ختم به خیر شد.

با تاسف فراوان، ایجاد تنش و برخورد بین یکی از عوامل حفاظت فیزیکی و خبرنگار ورزشی یکی از خبرگزاریها، موجبات تالم خاطر فعال محترم رسانه ای را فراهم نموده بود که البته هر دو طرف به جهت تلاش برای حسن انجام وظایف محوله، نسبت به یکدیگر اتخاذ موضع نموده بودنداما اصل موضوع نیاز به این اندازه بزرگنمایی نداشت

 

روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ضمن قدردانی از اصحاب رسانه و عذرخواهی بابت این اتفاق ناخوش آیند ذکر چند نکته را برای روشن شدن افکار عمومی لازم میداند:

1.از آنجا که مسابقات بصورت بین المللی برگزار میشد حراست اداره کل ملزم به رعایت دقیق مقررات  فدراسیون کشتی بوده است .

2.شان و جایگاه خبرنگاران بخوبی برای این اداره کل مشخص و قابل احترام است و نمونه بارز آن قدردانی از این قشر زحمتکش دربرنامه های مختلف است .

۳. افرادی که بعنوان حفاظت فیزیکی با حراست اداره کل در مسابقات همکاری دارند و انگشت اتهام به سمت آنهاست،از پرسنل رسمی،پیمانی و حتی قراردادی اداره کل نبوده و بصورت داوطلبانه تحت عنوان یاوران حراست،همکاری می نمایند.

۴. در همین راستا تذکرات لازم نیز به متولیان امر،  داده شده است.

۵.تعامل روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان با خبرنگاران به اذعان بسیاری از فعالان حوزه رسانه و ورزش مثبت و دوسویه بوده است،لذا دلیلی برای سبک شمردن جایگاه این عزیزان وجود ندارد.

۶. با تمام پیش داوری ها،قضاوتها و برچسب هایی که شایسته همکاران پر تلاش اداره کل نیست ، این نکته را فراموش نباید کرد که، خبرنگار محترم نیز که عملکرد قابل دفاعی به لحاظ رعایت اصول اخلاق حرفه ای دارد،بهتر بود برابر مقررات ،ضوابط مسابقات را رعایت می نمودند،تا به دلیل خستگی و شتابزدگی هر دو طرف،این تنش کاری،به این شکل دامن زده و برجسته نمی شد.

سیاست اداره کل ورزش و جوانان حمایت از جامعه رسانه ای بوده و هست و این مهم را با حمایت از انجمن های صنفی مربوطه و تعامل سازنده با رسانه ها، بارها،در عمل به اثبات رسانده است .

روابط عمومی این اداره کل برخودلازم میداند که به استحضار عموم هم استانی ها، برساند:

باتمام سختی هاکاربه اتمام رسیدواین میزبانی شایسته،سندی شدبرافتخارات ورزش استان،شد،به همین دلیل حاشیه نبایدجای خود را به متن دهدومسابقاتی که بااین شکوه وعظمت برگزار شد، نباید درسایه اتفاقات غیر ورزشی کمرنگ شود .

باکشیدن خط بطلان برتمام اختلاف سلایق، امیدآن میرفت که دیگردوستان نیز،رسالت خبری خودرادرپوشش این مسابقات،ضمن انتقاد سازنده،به نحوی که درخور این مسابقات بود، به انجام برسانند .

لازم به یادآوری است،برگزاری رویدادهای مهم ورزشی دیگری نیزبصورت جدی دردستورکار ورزش استان مرکزی است ،امر مهمی که در چند سال گذشته مورد غفلت قرارگرفته و در دوسال گذشته با شیب مناسب و متعادل در حرکتی روبه جلونویدروزهای امیدبخشی رامی دهد.

درپایان ازهمه عزیزان انتظارمیرودبرای سربلندی ورزش استان،این اداره کل رادرحرکت رو به جلو همراهی نموده وهمه ماجوانان این استان رابه آینده امیدوارترنماییم.

 

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*