پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ مهر ۱۳۹۸
«م.م» مظنون به احتکار
استان مرکزی

«م.م» مظنون به احتکار

Virtual editor
13 شهریور 1397
بازدید: 290
نظرات: 0

حاجی پور، رئیس سازمان صنعت استان مرکزی درباره انبار کشف شده شمش آلومینیوم « در گفتگو با فارس» اظهار نظر کرد

«م.م» مظنون به احتکار

در بررسی‌های اولیه ظن احتکار وجود دارد

با بررسی‌‌‌های ثانویه مشخص شد میزان آلومینیوم انبار شده یک هزار و 800 تن است

 

فارس:  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به کشف یک انبار دپوی آلومینیوم در استان گفت: ظن احتکار در محموله آلومینیوم کشف‌شده وجود دارد.

محمدرضا حاجی‌‌پور در خصوص برخی زمزمه‌ها مبنی بر اینکه آلومینیوم‌های احتکار شده متعلق به آقای «م. م» است،  بیان کرد: این فرد دارای 9 واحد صنعتی در استان است که در حوزه‌های مختلف انبار مختص به خود را دارند، اما در بررسی‌های اولیه ظن احتکار وجود دارد، ولی اینکه آیا این میزان احتکار باشد یا مورد نیاز واحدهای صنعتی است، در بررسی‌‌‌های بعدی مشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: بازدید از انبارها، بررسی کارشناسی و تعیین میزان مصرف با موجودی انبارها یکی از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت در بحث مقابله با احتکار است.

حاجی پور تصریح کرد: پرونده‌هایی که در خصوص احتکار تشکیل می‌شود در اداره تعزیرات حکومتی مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از صدور رأی قطعی نظر نهایی در مورد احتکار بودن و جرائم آن بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار استان اعلام می‌‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه در مراحل ابتدایی کارشناسان وزن محموله کشف‌شده را بر اساس مشاهدات ظاهری اعلام می‌کنند، گفت: به‌طور مثال میزان آلومینیوم کشف‌شده در یکی از انبارها در ابتدا 2 هزار و 200 تن اعلام شد که با بررسی‌‌‌های ثانویه مشخص شد میزان آن یک هزار و 800 تن است.

حاجی‌پور با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت در صورت کشف انبار احتکار  موضوع را جمع‌‌بندی و به اداره تعزیرات حکومتی گزارش می‌کند، بیان کرد: در بحث واحدهای تولیدی که موظف هستند میزان تولید را در سامانه‌ بهین‌یاب اعلام کنند، سازمان صنعت، معدن و تجارت با در نظر گرفتن آیتم‌هایی چون ظرفیت پروانه، دپوی موجود در انبار مواد اولیه، محصول نهایی و فروش کار بررسی را انجام و گزارش نهایی را به تعزیرات حکومتی اعلام می‌کند که این گزارش ملاک عمل قضات قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: قضات تعزیرات با ملاک عمل قرار دادن گزارش‌ها بعد از رأی قطعی فرد را به عنوان محتکر معرفی کرده و یا حکم برائت صادر می‌کنند.

حاجی‌پور بیان کرد: بر اساس آمارهای موجود بالغ‌بر 150 واحد صنعتی به عنوان واحدهای صنایع پایین‌دستی آلومینیوم در استان وجود دارد که 2 هزار نفر در این واحدها مشغول فعالیت هستند، ما به دنبال این هستیم با تأمین شمش آلومینیوم و مواد اولیه شرایطی را فراهم کنیم تا مانع تعدیل نیروی این واحدها شویم.

وی افزود: تمامی این واحدها هم‌اکنون فعال و با ظرفیت پایین مشغول تولید هستند، خوشبختانه تعدیل نیرو در این واحدها نداشتیم، امیدواریم با تزریق شمش و مواد اولیه شاهد افزایش ظرفیت تولید در واحدهای پایین‌دستی صنعت آلومینیوم باشیم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*