پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۶ آذر ۱۳۹۸
95 درصد مالکین مخالف اجرای طرح 55 متری هستند
اجتماعی

عضو هیأت امنای مردمی طرح خیابان 55 متری در گفتگو با عطریاس:

95 درصد مالکین مخالف اجرای طرح 55 متری هستند

Virtual editor
2 مهر 1397
بازدید: 123
نظرات: 0

عضو هیأت امنای مردمی طرح خیابان 55 متری در گفتگو با عطریاس:

95 درصد مالکین مخالف اجرای طرح 55 متری هستند

  • گروه شهری:سینا علیدادی

 

هفته گذشته نوازنی، مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی از انعقاد تفاهم نامه اجرای 24 بلوک پروژه 55 متری خبر داد و اعلام کرد که شهرداری اراک در این خصوص با مالکین و ساکنین حریم این پروژه به توافق رسیده است.
بلافاصله پس از اعلام این خبر هئیت امنای مردمی ساکنین طرح 55 متری از تمامی مالکین و اعضا درخواست تشکیل جلسه ای را به منظور مشخص شدن صحت این خبر و واقعی بودن آن را داد که جلسه مذکور شنبه گذشته در مسجد آقا سلطان واقع در خیابان هفده متری اراک برگزار شد و تمامی شرکت کنندگان آن، از عدم توافق با شهرداری اراک خبر دادند.
بنابراین در حال حاضر بسیای از مالکین به این باور رسیدند که مدیران شهرداری با بیان چنین اخبار نادرستی از سوی مدیران دولتی قصد دارند فضای عمومی جامعه را به سمت و سوی اجرای پروژه بلاتکلیف 55 متری سوق دهد، مسئله ای که گویا برای سازمان شهرداری واکنش عکس داشته تا جایی که امروز شهروندان را در مقابل خود می بینند.
حال برای آگاهی بیشتر از این مسئله به گفتگو می پردازیم با دو تن از اعضای هئیت امنای مردمی 55 متری که شرح آن در ادامه خواهد آمد.
شهرداری به دنبال ایجاد جنگ رسانه ای علیه افکارعمومی است
سهند ستوده، عضو هئیت امنای مردمی طرح خیابان 55 متری در خصوص دلایل تشکیل آخرین جلسه با تمامی مالکین این طرح گفت: باتوجه به اینکه قرار شده هئیت امنای مردمی طرح خیابان 55 متری جلسه ای را با استاندار مرکزی برگزار کند و البته نیز طی روزهای اخیر صحبت هایی از برخی مسوولان شنیده شده که طرح درحال اجرا می باشد، مقرر گشت تا این جلسه با حضور مالکین برگزار شود.
ستوده ادامه داد: برخی مدیران اعلام کردند که قرار است 28 بلوک اجرایی شود و تنها مخالف این موضوع اعضای هئیت امنای 55 متری هستند و سایر مالکین این طرح تماما موافق می باشند بابت همین از مردم نظرسنجی کردیم که نتیجه آن مخالفت 95 درصدی مالکین با اجرای طرح مذکور بود و ثابت شد که مردم می خواهند املاکشان حفظ شود.
وی افزود: با تمام این اوصاف باید گفت که خبرهای اعلام شده توسط برخی از مدیران شهرداری و استانداری صحت ندارد و تنها در راستای ایجاد جنگ رسانه ای علیه ساکنین طرح 55 متری بیان شده است.
این عضو هئیت امنای ساکنین طرح خیابان 55 متری با اشاره به اینکه از مدیر اجرایی این خیابان دعوت شده بود تا با مردم به گفتگو بپردازد، گفت: متاسفانه آقای بیاتیان به عنوان معاون شهردار و مدیر اجرایی پروژه 55 متری برای ارائه توضیحات در جلسه مردمی حاضر نشد و تنها اعلام کرد که شهرداری به صورت مستقل همایشی را برگزار خواهد کرد در صورتی که اگر قرار بود چنین همایشی برگزار شود، خیلی زودتر از بروز این مسائل می بایست برگزار می شد.
ستوده ادامه داد: آنچه که امروز مشخص است، این است که شهرداری قصد دارد به صورت مخفیانه و در جلسات خصوصی به طرق نامناسب، مالکین را مجبور به همراهی با خود کند.
وی افزود: یکی دیگر از دلایلی که نماینده ای از شهرداری در این جلسه حاضر نشده، این است که مردم می خواستند از آن ها بپرسند که کدام یک از بلوک ها به اجرا گذاشته شده که هیچ کس از اجرای آن ها خبر ندارد!.
ستوده اظهار کرد: تا به این لحظه هیچ یک از مالکین با شهرداری اراک بر سر اجرای بلوک ها به توافق نرسیده اند به طوری که تمامی مالکین به این مهم تاکید می کنند.
این شهروند اراکی اجرای بلوکبندی ها را ابهام آور دانست و گفت: متاسفانه شهرداری به صورت گلچین شده برخی از بلوک ها بین سرمایه گذاران خود، تقسیم کرده که این امر طبق اظهار نظر تعدادی از اعضای شورای شهر ابهامات فراوانی را به وجود آورده است.
ستوده اظهار کرد: در حال حاضر تمامی سخنان مطرح شده درباره 55 متری از سوی مدیران ارشد شهرداری، صحت ندارد.  چرا که به دنبال آن هستند که به صورت غیر واقعی پیشبرد طرح را نشان دهند.
وی ادامه داد: یکی از مالکین مدت ها قبل به مراجع قضایی مراجعه کرده بود که گویا به وی گفته بودند به دلیل آن که بحث کیفری نیست، ورود دادستانی امکان ندارد. البته بنده از صحت این سخن آگاهی ندارم بنابراین به عنوان یک شهروند از دادستان استان مرکزی تقاضا می کنم به داد مردم برسد چرا که رسیدگی به 55 متری خواسته شرعی و قانونی شهروندان است و مقامات قضایی و امنیتی می بایست در چارچوب قانون بیشترین همکاری را با مردم داشته باشند.
ستوده در پایان گفت: استاندار مرکزی نیز بارها اعلام کرده که در استانداری بر روی مردم باز است ولی تا به این لحظه هئیت امنای 55 متری نتوانسته با آقای آقازاده دیدار و جلسه ای داشته باشد. البته وعده این دیدار در هفته جاری بوده که هنوز تحقق نیافته است.
هیچ یک از مشکلات مردم

 حل نشده است

شهبازی، دیگر عضو هئیت امنای طرح خیابان 55 متری نیز در گفتگو با عطریاس، گفت: مدیران ارشد حوزه عمرانی استانداری مرکزی و شهرداری اراک، طی سخنانی اعلام کرده اند که مشکلات با مردم حل شده درصورتی که چنین سخنانی درست نیست و هنوز هیچ یک از مشکلات و مسائل موجود حل نشده است.
وی ادامه داد: برای آن که واقعیت مشخص شود مالکین 55 متری جلسه ای تشکیل دادند تا واقعیت مشخص شود. در بین 300 مالکی که در این جلسه حاضر بود، هیچکس امضای توافق نامه با شهرداری اراک را تایید نکرد لذا باید بگویم آن چیزی که شهرداری مطرح می کند، صحت ندارد.
وی افزود: اگر واقعا سرمایه گذاری قصد ورود به این مسئله را دارد، مدارک خود را به مردم ارائه کند. متاسفانه امروز سازنده هایی پا به عرصه اجرای پروژه 55 متری گذاشتند که هیچ سرمایه ای ندارند.
شهبازی در پایان اظهار کرد: استاندار مرکزی قول داده بود که اگر این پروژه تا خرداد ماه اجرا نشود، شخصا برای لغو آن اقدام کند بنابراین در حال حاضر شهرداری قصد دارد به صورت ظاهری پروژه را اجرا شده نشان دهد تا مخالفت های ایجاد شده را از بین ببرد.

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*