پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
فقط قول می دهند، هیچ تقدیر واقعی از من نشده است
استان مرکزی

فقط قول می دهند، هیچ تقدیر واقعی از من نشده است

Virtual editor
3 مهر 1397
بازدید: 309
نظرات: 0

 

ملیکا برون بانوی گل کانوپلوی آسیا در مصاحبه با عطریاس:

فقط قول می دهند، هیچ تقدیر واقعی از من نشده است

 

  • گروه ورزش:فرزانه حیدری

 

ملیکا  برون متولد سال 1376 در شهر اصفهان است. وی بهترین گل زن کانوپلوی آسیا است و به آن لقب بانوی گل را اختصاص داده اند.
ملیکا برون و کانوپلو کاران استان مرکزی نیاز به حمایت مسئولین دارند تا بتوانند برای استان و کشور ایران افتخار کسب کنند زیرا آن ها ثابت کرده اند که لیاقت حمایت دارند.
-خانم برون چندسال است که در رشته کانوپلو فعالیت می کنید؟
من حدود 8 سال است که در رشته قایقرانی فعالیت می کنم و حدود 5سال قهرمان رشته اسلالوم بوده ام و بعد از آن به رشته کانوپلو رو آورده و در آن فعالیت می کنم و 4سال است که به عنوان بانوی ملی پوش به مسابقات اعزام می شوم.
-چرا فعالیت در رشته کانوپلو را برگزیدید؟

من از بچگی علاقه ای زیادی به بازی در آب داشتم و به رشته شنا می پرداختم تا اینکه یک روز در استخر شاهد تمرین قایقران ها بودم و به آن علاقه پیدا کردم و جذب آن شده و این ورزش را شروع کردم.
-دوری از خانواده برای حضور در اردو ها براتون سخت نیست؟
بله صد در صد خیلی سخته مخصوصا برای من که دختر هستم ولی چون در اردو ها حجم تمرینات زیاده و ما از خستگی زیاد خیلی زود میخوابیم زمانی برای دلتنگی نمی ماند البته ما هم تقریبا عادت کرده و با شرایط وفق پیدا کرده ایم.
-ورزش حرفه ای لطمه ای به درس شما نزده؟
بنده کاردانی رشته گرافیک دارم و قصد دارم کارشناسی تربیت بدنی بگیرم.باید اعتراف کنم خیلی سخت و دشوار است زمانی که درس میخوانی به ورزش حرفه ای هم بپردازی به عنوان مثال سال گذشته من دو ماه به علت حضور در اردو از دانشگاه دور بودم و خیلی سخت توانستم خودم را برسانم و البته کمک استاد ها را هم نمی توان نادیده گرفت.
-تا حالا شده از این شرایط خسته شوید و بخواهید ورزش حرفه ای را کنار بگذارید؟
زمانی که خیلی خسته میشم و فشار زیادی را تحمل میکنم با خودم فکر میکنم که دارم چکار میکنم وچرا تا این حد به خودم فشار می اورم ولی این حس خیلی زودگذر است و علاقه ی بیش از حدم به ورزش به این حس غلبه میکند و به موفقیت های بیشتری که باید کسب کنم فکر می کنم و به ترک ورزش حرفه ی اصلا فکر نمی کنم.
-وضعیت تمرین در شهر اراک چطور است؟
تمرین های ما در دریاچه آلومینیوم برگزار می شود و خوشبختانه هیچ مشکلی با ساعت تمرین ها نداریم و هر زمانی که بخواهیم به ما اجازه تمرین می دهند ولی مشکل بزرگی که وجود دارد این است که ما در فصل زمستان جایی برای تمرین نداریم و استخر های سرپوشیده هم با ما همکاری نداشته و خراب شدن استخر را بهانه می کنند و ما مجبوریم در سرمای طاقت فرسا در دریاچه تمرین کنیم و حتی بعضی اوقات که آب دریاچه یخ می زند مجبوریم ابتدا یخ دریاچه رو شکسته و سپس تمرینات خود را شروع کنیم.
-پس از کسب موفقیت در مسابقات آسیایی جاکارتا مسئولین به قول خود برای اهدای جوایز عمل کردند؟
من از مسابقات که برگشتم بلافاصله به سفر رفتم و اراک نبودم، خوب مسئولین هم یه قول هایی دادند ولی تا الان عملی نشده و نمی دانم برنامه ای دارند یا نه.
-تا حالا پیشنهادی از کشور های دیگر برای حضور در تیم آن ها داشته ای؟
متاسفانه چون رشته کانوپلو جز رشته های المپیک محسوب نمی شود، مورد توجه قرار نمی گیرد. معمولا در مسابقات جهانی این اتفاق می افتد که ورزشکاران برای حضور در تیم های خارجی دعوت می شوند وبازی های آسیایی همچین اتفاقاتی نمی افتد.آرزو دارم هرچه زود تر به مسابقات جهانی بروم و بتوانم برای کشورم افتخارکسب کنم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*