پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ خرداد ۱۳۹۸
زرندیه، حیاط خلوت مدیران فراموش شده
استان مرکزی

انتقاد فعالان سیاسی شهرستان زرندیه از عدم گردش مدیریتی در این شهرستان

زرندیه، حیاط خلوت مدیران فراموش شده

Virtual editor
17 مهر 1397
بازدید: 181
نظرات: 0

انتقاد فعالان سیاسی شهرستان زرندیه از عدم گردش مدیریتی در این شهرستان

زرندیه، حیاط خلوت مدیران فراموش شده

گروه سیاسی:عماد کریمی

شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان زرندیه در بیانیه ای خطاب  به استاندار مرکزی  برخی کم و کاستی های  شهر خود را به ایشان اعلام کرده و خواستار تغییرات آنی در موارد مذکور شده‌اند؛ به نظر می رسد خواست های  ایشان غیر سیاسی و بیشتر برای تامین مطالبات عمومی مردم زرندیه است.
باید در نظر داشت که مدیریت  در شهرستانهای کوچک از سویی یک اتفاقی مبارک و از سویی کاری بسیار دشوار است؛ تخصیص منابع در این گونه  شهرستان ها به صورت بسیار محدود صورت گرفته و برای آنکه بتوانند دستاوردی موفق داشته باشند باید ازمدیرانی با شهامت و جسور بکار گرفته شود؛ به نظر می رسد طی دو دهه گذشته کم کاری های بیشماری در زرندیه صورت گرفته است که افکار عمومی امروز دیگر به مرز ناامیدی و عدم کارآمدی در دستگاه های اجرایی رسیده اند.
برای بررسی بیشتر و تشریح موارد منتشره در بیانیه شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان زرندیه با مهدی نیک رفتار دبیر شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان زرندیه گفت و گویی داشتیم که در ادامه می‌آید.
نیک رفتار درباره پیش زمینه های صدور بیانیه به ما گفت: مواردی که در بیانیه آمده است در واقع خواست و مطالبات عمومی مردم  شهرستان زرندیه است که از سال 92 تا کنون شهروندان از دولت مطالبه کرده اند،بعضی موارد از ابتدا وجود داشته و در واقع شکایات اشخاص و  افرادی بوده است که  ما به آن ورود نکرده ایم؛ اما متاسفانه ادارات و دستگاه‌های اجرایی ما نه تنها اشتباهات را رفع نکردند، بلکه شرایط بسیار وخیم تر شده و حتی برخی از افراد حاضر در این دستگاه ها منافع شخصی خود را پیگیری می‌کنند.
رویکرد تکریم ارباب رجوع چندان جدی گرفته نمی شود و باعث تاسف است که رابطه ها نقش تعیین‌کننده‌ای در پیشبرد کارها پیدا کرده است.
این عضو ستاد روحانی در استان مرکزی افزود: بحث ما اصلا بحث سیاسی نیست؛ گرچه ما در طیف حامیان دولت قرار داریم ولی این موضوع یک مطالبه عمومی است و هیچ‌گونه غرض ورزی سیاسی در پس خود ندارد. امروز افرادی که حامی دولت بودند و افرادی که حتی حامی دولت هم نیستند به صورت متفق القول این خواسته را دارند تا برخی روندها سریعاً اصلاح شود.
تا زمانی که مسئله مدیریت حل نشود هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت برخی مدیران شهرستان زرندیه از 6 تا 18 سال می باشد که در جایگاه خود قرار دارند، تقریباً همه این افراد غیر بومی بوده و فقط در ساعت اداری حضور دارند فلذا در جریان وقایع نبوده و زمام امور در دست کارشناسان ادارات قرار گرفته که بیشتر به رفع و رجوع مسائل روزمره می پردازند. این موارد بیشتر پیش‌زمینه‌های صدور بیانیه می باشد.
دبیر شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان زرندیه در ادامه گفت خواسته ما یک موضوع کلی است و بحثی درباره اشخاص و به صورت موردی نداریم. پس از سال 92 شور و نشاطی ایجاد شد که نسبت به دوره قبل شرایط مساعدتری حاکم بود؛ چهارسال اول را دوام آوردیم و به طور کلی  شرایط بهتری بود. حقیقت این است اکثر این مدیرانی که به آنها اعتراض داریم منصوبین دولت نهم و دهم می‌باشند، البته منظور ما اصلاً سیاسی نیست و اگر بخواهیم نام دوره ها را ببریم سریعا  به کار سیاسی متهم می شویم، ولیکن حقیقت ماجرا این است فارغ از اینکه چه افرادی و از چه جناح سیاسی می باشند، مدیران راندمان کاری مناسبی نداشته و هر ابتکاری تا امروز داشته اند انجام دادند و اتفاق مثبتی نیفتاده است.
ما علیرغم درک مشکلات فعلی کشور و نظام؛ آگاهی به تمام سختی ها می گوییم اگر مدیری توانمند باشد برای ضروریات و الزامات حوزه مدیریتی خود اقدام کرده و منابع لازم را برای مرتفع ساختن آنها جذب خواهد کرد. ضعف مدیریت در شهرستان زرندیه بزرگترین مسئله امروز ماست، در دوره‌های گذشته فرمانداران مختلفی وجود داشته و تلاش بسیاری کرده تا با پیگیری‌های خود بتوانند امور را رفع و رجوع کنند؛ اما حقیقتاً فرمانداری وظیفه سیاست‌گذاری همه دستگاه ها به یکدیگر را دارد و نمی‌تواند به همه موضوعات ریز و مختلف ورود کرده و در تمام جزئیات وارد شود.
تمام ادارات امروز کارهای خود را به فرمانداری ارجاع می‌دهند یعنی کار خود را به آنها واگذار می‌کنند، این مشکل باید هرچه سریعتر برطرف شود.
اگر مدیران فعلی می‌خواهند باز هم حضور داشته باشند باید رویه خود را عوض کند که بعید می‌دانم چنین اتفاقی می افتد
مهدی نیک رفتار درباره خواسته عمومی فعالین اضافه کرد: ما خواهان تغییر هستیم،باید نیروهای جوان‌تر با ایده های جدید جایگزین شوند و با توجه به تمام مشکلاتی که وجود دارد و به آن آگاهیم باید این اتفاق صورت پذیرد.ذبرای تحقق این امر باید از ما حمایت شده و تاکنون نیز از جانب فرماندار  و استاندار پالس‌های مثبتی دریافت کردیم؛ در عین حال نیز عده ی معدودی هستند که در داخل استان و شهرستان با این اتفاق منافعشان به خطر خواهد افتاد لذا اگر مجبور شویم در آینده نزدیک اسامی این افراد راذخواهیم گفت تا  افکار عمومی آنها را بشناسند.
عضو شورای ائتلاف برای توسعه استان مرکزی گفت: پیش از این در محافل مختلف سیاسی و اجتماعی مدیریت ضعیف شهرستان را بارها گوشزد کرده بودیم و همه بر این موضوع تأکید و توافق دارند اما بار اول است که توسط شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان زرندیه این نکاتی ایراد میشود، امیدواریم با همکاری آقای آقازاده مدیران ضعیف را به زودی تغییر داده و با مساعدت فرماندار نیز افراد جدیدی جایگزین شوند. اینکه چه افرادی جایگزین شوند مهم نیست و مسئله ی ما مصداق و اشخاص نبودع و تنها موضوع قابل اهمیت این است که افرادی بیایند که عقب افتادگی سال‌های گذشته زرندیه را جبران کنند. ترجیح ما  افراد بومی و تحصیلکرده است، در کنار این افراد ما برنامه ها و پیشنهاداتی داریم که ارائه خواهیم کرد اما ملاک اصلی شایسته‌سالاری است و حتی اگر خارج از حیطه شهرستان هم باشد ایرادی ندارد. همچنان پیگیر مطالبه به حق مردم زرندیه خواهیم بود و تا زمانی که به نتایج مطلوب خود برسیم ادامه خواهیم داد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*