پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۰ تیر ۱۳۹۹
شهرداری اراک ملکی را تملک کرده که وجود خارجی نداشته است
اجتماعی

عباس قاسمی، دادستان اراک به دنبال بررسی های انجام شده در تخلف میلیاردی شهرداری اراک اظهار کرد:

شهرداری اراک ملکی را تملک کرده که وجود خارجی نداشته است

Virtual editor
18 مهر 1397
بازدید: 544
نظرات: 0

عباس قاسمی، دادستان اراک به دنبال بررسی های انجام شده در تخلف میلیاردی شهرداری اراک اظهار کرد:

شهرداری اراک ملکی را تملک کرده که وجود خارجی نداشته است

گروه شهری: سینا علیدادی

قاسمی دادستان اراک در گفتگو با عطریاس از ابعاد جدید پرونده تخلف میلیاردی شهرداری اراک سخن گفت.
هفته گذشته در شماره 159 روزنامه عطریاس گزارش خبری به نقل از دادستان اراک مبنی بر دستگیری و احضار تعدادی از مدیران شهرداری اراک به چاپ رسید که بازخوردهای فراگیری در فضای رسانه ای کشور و جامعه شهروندی اراک در پی داشت چرا که دو روز قبل از چاپ این شماره، گزارشی از نشست خبری داود تاجران، شهردار اراک به چاپ رسیده بود که وی در آن اعلام کرده بود که «ارقام اعلام شده از تخلف ملکی شهرداری تنها 190000000000 ریال می باشد»، اما این اظهار نظر شهردار چندان دوامی نداشت که شبکه خبر صدا و سیما از بروز تخلف 40000000000 ریالی در شهرداری اراک خبر داد.
حال دادستان اراک در ارائه توضیحی درباره تخلف املاک شهرداری این شهر، مشخص کردن مبلغ برای این تخلف را نادرست اعلام کرد و اظهار کرد که «روند بررسی تخلفات همچنان ادامه دارد و ممکن است ارقام اعلام شده بیشتر و یا کمتر شود»، موضوعی که عباس قاسمی در ادامه به صورت کامل به آن اشاره می کند.
تملکات شهرداری با تبانی و رانت انجام شده است
دادستان اراک از تشکیل دو پرونده در خصوص تملکات شهرداری خبر داد و گفت: تحقیقات در حال انجام بوده و قرارهای سنگینی نیز صادر شده است.
عباس قاسمی در گفت‌وگو با عطریاس اظهار کرد: به منظور روشن شدن ابعاد مختلف تخلفات شهرداری در مباحث مربوط به تملک بدون تفاهم نامه برخی از املاک، تعدادی از کارکنان و مدیران حوزه مالی و املاک شهرداری اراک بازداشت و یا به دستگاه قضا احضار شده اند.
وی تصریح کرد: از بین افراد احضار شده و بازداشت شده نیز تعدادی کارشناسان رسمی شهرداری اراک در حوزه املاک حضور دارند.
دادستان اراک با بیان اینکه دو پرونده در دادسرا در این رابطه تشکیل شده، گفت: تحقیقات تکمیلی و رسیدگی به پرونده‌ها با دقت انجام خواهد شد، در این تحقیقات ابعاد مختلف نحوه تملک املاک و اراضی، قیمت‌گذاری‌ها و ضرورت تملک و تخلفات صورت‌گرفته در حوزه تعیین قیمت غیرواقعی برخی املاک مورد تحقیق قرار می‌گیرد.
قاسمی ادامه داد: در این تخلف ها برخی از زمین های واقع شده در طرح تفصیلی که کاربری زراعی داشتن با تبانی و رانت بدون کارشناسی قانونی، بعضا با بیست برابر قیمت واقعی توسط شهرداری خریداری شدند.
قاسمی بیان داشت: تعدادی از افراد تحت تعقیب و در حال حاضر برای برخی از آنها قرار صادر شده است که از این تعداد چند نفر از کارشناسان دادگستری که فعالیت‌های شهرداری را انجام می‌دادند و چند نفر دیگر نیز از کارکنان شهرداری هستند.
وی گفت: قرارهای سنگین و میلیاردی صادر شده، افرادی تحت تعقیب هستند، تحقیقات نیز در حال انجام است که بعد از انجام تحقیقات اطلاعات کامل در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.
قاسمی بیان داشت: اعلام نتایج بررسی‌ها بستگی به این دارد که پرونده ابعاد دیگری هم داشته باشد یا خیر که در این صورت به زمان بیشتری احتیاج است، ولی اگر ابعاد دیگری نداشته باشد، ظرف طی 7 و 8 روزه اعلام می‌شود و در حال حاضر نمی‌توان زمان دقیق را اعلام کرد.
دادستان اراک اظهار کرد: نکته محرز شده در این تخلفات این است که کارشناسان رسمی دادگستری بدون بررسی املاک و اسناد آن ها، قیمت تملکات را تایید کردند به طوری که حتی یکی از املاک تملک شده، وجود خارجی نداشته است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*