پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
انتصابات غیر اصولی مدیران، عامل اصلی شرایط موجود است
استان مرکزی

کلوانی، رئیس شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان کمیجان

انتصابات غیر اصولی مدیران، عامل اصلی شرایط موجود است

Virtual editor
19 مهر 1397
بازدید: 381
نظرات: 0

کلوانی، رئیس شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان کمیجان :

انتصابات غیر اصولی مدیران، عامل اصلی شرایط موجود است

گروه سیاسی: عماد کریمی

توسعه را باید امری خرد و گام به گام بدانیم؛ در عین اینکه یک دیدگاه کلان برای توسعه متوازن و همه جانبه وجود دارد اما گامهای توسعه به صورت کوچک و شمرده شمرده برداشته می شود لذا برای آن که بپذیریم یک منطقه، شهر و یا کشور توسعه یافته شده است، باید مناطق کوچک را به عنوان نمونه های موفق آن برشمرده و طرح‌های پایلوت توسعه ای را در یک محدوده کوچک، اجرایی و مورد ارزیابی و کند و کاو قرار داد.
پیرامون این موضوع و پیش زمینه های توسعه در شهرستان کمیجان با خلیل کلوانی رئیس شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان کمیجان به گفتگو نشستیم که در ادامه می‌آید:
رئیس ستاد روحانی در شهرستان کمیجان پیرامون پیش زمینه های لازم برای توسعه در این شهرستان گفت: شهرستان کمیجان در استان مرکزی با جمعیتی بالغ بر 36 هزار نفر است که شامل شهر کمیجان و میلاجرد و  روستاهای تابعه میشود.
از  ویژگی‌های این شهرستان می توان به طبیعت بکر و بدیع،آب و هوای سالم، مردم سختکوش و اهل ادب و فرهنگ نام برد. برای توسعه پایدار شهرستان کمیجان باید مزایای نسبی شهرستان را در حوزه‌های کشاورزی، فرهنگی، طبیعی، اجتماعی و صنعتی مورد بررسی قرار داد.
با عنایت به نزدیکی شهرستان کمیجان به استان همدان و پدیده سرایت فرهنگی و  اینکه در گذشته این منطقه  سرزمین تات ها و مادها بوده و وجود روستای تات زبان که خود  پدیده ای منحصر به فرد است و نهایتا 40 تپه باستانی کاوش شده، حکایت از قدمت این دیار کهن دارد.
وجود نقاشی‌های بسیار قدیمی در دره ها و تپه ها بو آثار به جای مانده از گذشتگان همگی گویای قدمت تاریخی و فرهنگی این خطه میباشد.
برای توسعه شهرستان لازم است در بعد میراث فرهنگی فعالیت های گسترده ای صورت گیرد و  مسئولین باید تصمیمات صحیحی  اتخاذ کرده تا تاریخ و فرهنگ مادی و معنوی این سرزمین که در دل صخره‌ها زیر خاک مدفون شده، زبان باز کند و داستان خودش را باز گوید.
در زمینه توسعه فرهنگی و گردشگری  که میتواند زیر بنای توسعه کمیجان باشد،   تاسیس رشته های متنوع دانشگاهی در دانشگاه آزاد، پیام نور، و راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی گام های کوچکی در جهت توسعه پایدار شهرستان ایجاد کرده است.

تقویت زیرساخت‌های گردشگری، رسیدگی به وضعیت روستاها با هدف گردشگری مثل منطقه وفس و بسیار جاهای دیگر هم می‌تواند گردشگری روستایی را توسعه شایانی بخشد.
کلوانی درباره لزوم و فرایند تشکیل شورای ائتلاف برای توسعه  در شهرستان کمیجان گفت:
شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان کمیجان با ابتکار حضور شماری از فرهیختگان و نخبگان و فعالان و با ماموریت معین تشکیل گردید.
1.تدوین چشم انداز توسعه شهرستان
2.تدوین نقشه راه توسعه شهرستان
3.مشاوره و راهنمایی دستگاه ها و نهادها  در تدوین طرح ها و پروژه های توسعه
در این راستا ماموریت نخست شورا پس از جلسات متعدد کارشناسی تکمیل و تایید گردید و چشم انداز شهرستان در افق 1404 ضمن ابلاغ به دستگاهای شهرستان در دستور کار قرار گرفت.
ماموریت دوم نیز در دست تدوین و آماده سازی می باشد.
وی درباره مشکلات خرد و کلان موجود کشور افزود: در حال حاضر عامل اصلی وضعیت موجود، انتصابات غیر اصولی افرادی است که با هیچ هزینه ای مناصب دولتی رو تصاحب کرده.

این مطلب از سطح وزرا گرفته تا مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان را شامل میشود و به جرات می توان گفت70درصد مدیران شهرستان حتی در زمان انتخابات به آقای روحانی رای نداده اند و هیچ موقع برای این دولت از ته دل کار نخواهند کرد.
وقتی به کارکرد دولت قبل نگاه میکنیم و به کارگیری نیروهای طرفدار شان را بررسی میکنیم این مطلب کاملا روشن میشود که گروه مقابل چگونه اهداف خود رو به وسیله افراد طرفدار عملی میسازند
کلوانی در ادامه گفت:راه برون رفت از این وضعیت تغییرات اساسی درمناصب و به کارگیری نیروهای 100درصدی و نظارت دلسوزانه بر تولید و توزیع و خدمات موجود میباشد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*