پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ آذر ۱۳۹۸
امید به اصلاحات
اجتماعی

امید به اصلاحات

Virtual editor
26 مهر 1397
بازدید: 292
نظرات: 0
سعید نادری رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک پنج گزینه اصلاح طلبان برای تصدی در سمت شهرداری اراک را اعلام کرد

امید به اصلاحات

گلسا بهاروندی، رییس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی:
شورای هماهنگی از تصمیم فراکسیون امید شورای شهر اراک حمایت می کند

گروه شهری: سینا علیدادی

رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک پنج گزینه نهایی اصلاح طلبان را برای انتخاب شهردار جدید معرفی کرد.
به دنبال تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان و مطرح شدن موضوع استیضاح «داود تاجران» شهردار فعلی اراک، اعضای پارلمان شهری این شهر، بررسی گزینه های سمت شهرداری را آغاز کردند که باتوجه به این شرایط هشت عضو اصلاح طلب شورای شهر با برگزاری جلسات متعددی به منظور انتخاب گزینه های اصلح برای سمت شهرداری اراک نهایتا سه شنبه گذشته با انجام رای گیری، پنج گزینه را به عنوان کاندیداهای فراکسیون امید برای سکانداری سازمان شهرداری اراک، انتخاب کردند. این پنج گزینه شامل «عبدالعظیم رضایی» معاون فعلی فرمانداری تهران ، «فریبا آباقری» عضو اسبق شورای شهر اراک، «مجید پورعطار» مدیر عامل اسبق شرکت آلومینیوم ایران، «عبدالرضا حاج علی بیگی» فرماندار علی خنداب و «محمود حسنی» فرماندار اسبق آشتیان می باشند که هر یک از آن ها دارای سوابقی همچون فرمانداری، عضو شورای شهر و مدیرعاملی صنایع بزرگ هستند.
به هر سو آنچه که در انتخاب این پنج گزینه به عنوان نقطه مشترک آن ها شناخته می شوند، اصلاح طلب بودن، کارایی در مدیریت و حسن سابقه است که براساس خرد جمعی و یک عملکرد تشکیلاتی مورد اتفاق نظر قرار گرفتند، موضوعی که رئیس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر اراک طی مصاحبه با خبرگزاری ایسنا به آن اشاره می کند.
جوانگرایی، پاک دستی و بومی گرایی شاخصه اصلی گزینه های انتخاب شهردار جدید است
سعید نادری، رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک در خصوص گزینه‌های مد نظر این فراکسیون برای انتخاب شهردار جدید بیان کرد: با توجه به تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان و طرح موضوع استیضاح شهردار فعلی، در نهایت به پیشنهاد استاندار مرکزی شورای شهر وارد موضوع انتخاب گزینه‌های جدید برای شهرداری اراک شد. وی با بیان اینکه شورای شهر طی روزهای گذشته جهت انتخاب گزینه‌ها آماده‌سازی مقدمات کار را دنبال کرد، افزود: هر عضو شورای شهر امکان معرفی 4 گزینه داشت، همچنین 5 عضو نیز توسط شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به فراکسیون معرفی شدند که با بررسی گزینه های مطرح شده 5 نفر به عنوان گزینه‌های اصلی فراکسیون طی رای‌گیری کتبی انتخاب شدند. نایب رییس شورای شهر اراک، فریبا آباقری، عبدالعظیم رضایی، مجید پورعطار، محمود حسنی و عبدالرضا حاج‌علی‌بیگی را به عنوان 5 گزینه‌ انتخاب شده توسط فراکسیون امید شورای شهر معرفی کرد و گفت: به 5 گزینه‌ انتخاب شده اعلام خواهد شد تا هفته آینده برنامه‌های خود را در شورا ارائه دهند تا ظرف 2 هفته گزینه‌ نهایی انتخاب و به وزارت کشور معرفی شود. وی در خصوص اعلام آمادگی یکی از اعضای فراکسیون امید شورای شهر برای پست شهرداری بیان کرد: گزینه‌های نهایی برای شهرداری اراک به عنوان شهردار، افراد مذکور هستند که فراکسیون درخصوص آنها به جمع‌بندی رسید. رییس فراکسیون امید شورای شهر اراک بومی بودن، جوان‌گرایی، پاک‌دستی، توانمندی مدیریتی، فساد ستیزی، آشنایی به امور شهر و شهرداری، انگیزه و توسعه‌گرا بودن را از جمله شاخص‌های مهم در انتخاب گزینه‌ها دانست. وی درخصوص انتقادات تعدادی از اعضای شورا به عملکرد شهردار اراک بیان کرد: نقد در هر کاری وجود دارد، شورا قطعا قدردان زحمات تاجران است، اما به هرحال قانون منع بکارگیری بازنشستگان مطرح است که شامل حال شهرداران هم می‌شود و باید از قانون تمکین کرد، شاید اگر این قانون نبود موضوع استیضاح در دستور کار قرار می‌گرفت یا شاید ممکن بود تاجران طی 4 سال آینده همچنان شهردار اراک باقی می‌ماند. رییس فراکسیون امید شورای شهر اراک در خصوص انتخاب یک گزینه خانم در بین گزینه‌های مطرحه تصریح کرد: بزرگترین ظلمی که به جامعه بانوان صورت گرفته جنسیتی شدن پست‌ها و مدیریت‌ها می باشد، لذا قطعا از زنان توانمند نیز باید استفاده کرد و خانم بودن عامل تمایز قائل شدن در اینگونه مسائل نیست، بهترین حالت برای زنان این است که با نگاهی برابر نسبت به مدیران مرد مورد توجه قرار گیرند و تبعیض مدیریتی در این خصوص صورت نگیرد.
حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان از روند انتخاب گزینه های فراکسیون امید برای شهرداری اراک
در سوی دیگر نیز گلسا بهاروندی، رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی با اشاره به جلسه فراکسیون امید شورای شهر برای انتخاب گزینه های نهایی سمت شهرداری اراک به عطریاس گفت: بنده روز سه شنبه به عنوان رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در جلسه فراکسیون امید که به منظور تعیین پنج گزینه نهایی این فراکسیون برای شهرداری اراک برگزار شده بود، شرکت کردم و فهرستی که شورای اصلاحات به آن رسیده بود را به اعضای فراکسیون امید تحویل دادم.
بهاروندی ادامه داد: فهرست شورای هماهنگی اصلاح طلبان شامل «فریبا آباقری»، «سعید نادری»، «عبدالعظیم رضایی»، «ایرج رضایی» و «محمود حسنی» بود. «داود باقری» و «علی فرهمند پور» نیز علی رغم دعوت اعضای شورای هماهنگی برای حضور در بین گزینه‌های شهرداری اراک از قرار گرفتن در لیست کاندیداها انصراف دادند.
وی افزود: نام سعید نادری، رئیس فراکسیون امید شورای شهر که از طرف اعضای این فراکسیون به طور جدی برای شهردار شدن مورد حمایت قرار گرفته بود هم در فهرست نامزدهای شورای هماهنگی اصلاحات برای شهرداری اراک بود که پیش از شروع رای گیری در فراکسیون با تشکر از اعتماد شورای هماهنگی و فراکسیون امید، صراحتا انصراف خود را از حضور در لیست کاندیداهای شهرداری اراک اعلام کرد و تاکید داشت که هدف اصلاح طلبان در شورای شهر برای او بسیار مهمتر از قرار گرفتن در سمت شهردار اراک است و به رای مردم برای نمایندگی در شورای شهر احترام می گذارد و حاضر به پذیرش شهرداری اراک نیست. رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی در پایان اظهار کرد: از بین 21 گزینه مد نظر عضای فراکسیون امید شورای شهر اراک نهایتا پنج تن با رای گیری توسط اعضای این فراکسیون به عنوان کاندیداهای نهایی اصلاح‌طلبان برای سمت شهرداری انتخاب شدند. براساس رای هشت عضو فراکسیون امید، «عبدالعظیم رضایی»، «فریبا آباقری»، «مجید پورعطار»، «عبدالرضا حاج علی بیگی» و «محمود حسنی» پنج گزینه قطعی فراکسیون اصلاح طلبان برای تصدی پست شهرداری اراک هستند که قرار است هفته آتی برنامه های خود را به فراکسیون تقدیم نمایند.
شورای اصلاح طلبان استان مرکزی از روند و مکانیسم تعیین دموکراتیک گزینه های شهرداری در فراکسیون امید حمایت می کند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*