پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۷ آبان ۱۳۹۸
واکنش منفی اصولگرایان به خرد جمعی اصلاح طلبان
اجتماعی

واکنش منفی اصولگرایان به خرد جمعی اصلاح طلبان

Virtual editor
26 مهر 1397
بازدید: 239
نظرات: 0

دو عضو اصولگرای شورای شهر اراک مخالفت سیاسی خود را با اعلام پنج گزینه از سوی فراکسیون امید برای تصدی در سمت شهرداری مطرح کردند

 

واکنش منفی اصولگرایان به خرد جمعی اصلاح طلبان

 

گروه شهری:  انتشار اسامی گزینه های اصلاح طلبان برای تصدی در سمت شهرداری اراک، واکنش بسیار منفی دو عضو اصولگرای شورای شهر را در پی داشت.

روز گذشته بلافاصله پس از آن که مصاحبه «سعید نادری»، رئیس فراکسیون امید شورای شهر اراک درباره انتخاب پنج گزینه نهایی اصلاح طلبان برای سکانداری شهرداری اراک منتشر شد، دو عضو اصولگرای پارلمان این شهر با انتشار مصاحبه هایی از خود در فضای مجازی، سعی کردند تا نتیجه خرد جمعی جبهه اصلاح طلبان را زیر سوال ببرند.

آنچه که صحبت های اعضای اصولگرای شورای شهر نشان می دهد، آن است که این دو عضو به دلیل عدم مورد مشورت قرار گرفتن، سعی بر ایجاد فضایی دو قطبی دارند تا انتخاب شهردار جدید اراک را دارای یک روند سیاسی عنوان کنند و نه یک امر کارشناسی منطبق با معیار های مناسب.

در همین راستا علی جعفر محصولی، عضو اصولگرای شورای شهر اراک در مصاحبه با هفته نامه مجنون، عنوان می کند که « عدم مشورت و هم فکری اعضای فراکسیون امید با سایر اعضا در خصوص معرفی نامزدهای شهرداری، نشان از کم لطفی آن ها است.»

محصولی ادامه می دهد: «این حرکت نشان می دهد که نیرویی خارج از بدنه شورا بر اعضا مدیریت دارد و این امر نشان دهنده عدم دموکراسی و سیاست زدگی است.»

گفته های این عضو اصولگرای شورای شهر از آنجا نشات می گیرد که هشت عضو از شورای شهر یازده نفره اراک، اصلاح طلب می باشند و اصلاح طلبان همواره در انجام امور گوناگون سعی بر مشورت گیری و بهره بردن از خرد جمعی دارند. لذا نمی توان گفت که مشورت گیری توسط اعضای اصلاح طلب شورای شهر در انجام وظیفه روندی اشتباه است چرا که حتی نتیجه این خرد جمعی (معرفی پنج گزینه اصلاح طلب برای سمت شهرداری اراک) در صحن علنی شورای شهر به رای گذاشته می شود و اصولگرایان نیز می توانند در خصوص گزینه های مطرح شده، اعمال نظر کنند.

ولی شواهد نشان می دهد که اعضای اصولگرا به هر سو سعی در مخالفت با نظر فراکسیون اصلاح طلبان دارند به طوری که بدون بیان نقاط ضعف گزینه های این فراکسیون، صراحتا مخالفت خود را با آن ها بیان می کنند که متاسفانه این امر در اذهان عمومی تنها به عنوان یک مخافت سیاسی در انتخاب شهردار نمایان می شود، امری که علی جعفر محصولی در بخش دیگری از مصاحبه خود آن را تایید می کنم و بدون هیچگونه توضیح دیگری تنها می گوید: «گزینه های معرفی شده از طرف فراکسیون امید در قد و قواره شهردار اراک نیستند.»

در سوی دیگر مخالفت های مطرح شده با گزینه های نهایی اصلاح طلبان، صحبت های علیرضا مرادی، دیگر عضو اصولگرای شورای شهر قرار دارد که علی رغم آن که طی یک سال گذشته از حامیان اصلی شهردار غیر بومی بوده، امروز از انتخاب شهرداری بومی سخن می گوید.

این عضو اصولگرای شورای شهر اراک با بیان اینکه اعضای فراکسیون امید در خصوص معرفی نامزدهای تصدی شهردار اراک هیچگونه مشورتی با مابقی اعضا نداشته اند گفت: اولویت در انتخاب شهردار جدید، استفاده از نیروهای بومی و افرادی است که در بدنه شهرداری حضور دارند اما گزینه های معرفی شده، افراد شناخته شده ای نیستند.

مرادی تاکید می کند: افراد معرفی شده باید مولفه های اولیه که به عنوان نمونه تخصص و مدرک تحصیلی مرتبط است را دارا باشند. متاسفانه سه ماه است که هیچگونه مشورتی با سه تن از اعضای شورای شهر (اصولگرایان) نمی شود و این اعضا از نتایج جلسات مشورتی بی اطلاع هستند.

لازم به ذکر است که تا به این لحظه از بین سه عضو شورای شهر اراک که در فراکسیون امید حضور ندارند، تنها «حامد آجرلو» عضو میانه رو پارلمان شهری است که تا به این لحظه نسبت به پنج گزینه منتخب اصلاح طلبان موضع گیری رسمی نکرده است. البته آجرلو طی آخرین مصاحبه خود با روزنامه عطریاس که در شهریور ماه گذشته انجام داده بود، شرایط انتخاب شهردار جدید را جوانگرایی، بومی بودن و توانمندی در مدیریت اعلام کرد که با شرایط مد نظر امروز اصلاح طلبان، نزدیکی بسیاری دارد اما باید دید که آیا این عضو اعتدالی نیز همانند دو عضو اصولگرای شورای شهر به مخالفت سیاسی روی می آورد و یا بر شرایط اعلام کرده مد نظر خود، اصرار می کند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*