پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ فروردین ۱۳۹۸
باید به جامعه زنان فرصت داده شود
اجتماعی

باید به جامعه زنان فرصت داده شود

باید به جامعه زنان فرصت داده شود

پورکیایی، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با سفر به استان مرکزی مطرح کرد

Virtual editor
9 آبان 1397
بازدید: 77
نظرات: 0

پورکیایی، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با سفر به استان مرکزی مطرح کرد

باید به جامعه زنان فرصت داده شود

گروه جامعه:شایسته سلامی

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه باید به جامعه زنان اعتماد کرد گفت: باید فرصتی برای آزمون و خطا به جامعه زنان داده شود تا بانوان بتوانند گام های موثری را در جامعه بردارند.

فریبا نظری پورکیایی در نشست بانوان مدیر استان مرکزی(انتصاب سال 97) در خصوص تبادل سند تحقق انتصاب 30 درصدی بانوان، اظهار کرد: تبادل سند تحقق انتصاب 30 درصدی بانوان که توسط معاون اول رئیس جمهور و براساس تاکیدات رئیس جمهور پیگیری می‌شود، در استان مرکزی یک اتفاق خوشایند و فرخنده است که رقم خورده است.

وی با بیان اینکه مسیر و شرایط انتصاب و تجربه پست‌های مدیریتی برای بانوان با آقایان مقداری متفاوت است، افزود: زمان آزمون و خطا برای بانوان از دست رفته و باید اجازه دهیم بخشی از تجربیات توسط خانم‌ها به شکلی متفاوت‌تر از آقایان و به صورت جهشی کسب شود، زنان به منظور احراز جایگاه های مدیریتی خرد و کلان، توانمندی و مهارت های خاص را نیاز دارند که در این رابطه باید با همت و تلاش خوب بستری مهیا کنند تا دولت بتواند از ظرفیت آنان در تصمیم سازی به بهترین شکل بهره‌مند شود.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه نخستین تجربه بانوان نباید آخرین تجربه آنها باشد حتی اگر نتیجه کاملی هم نداشته باشد، ادامه داد: باید به جامعه زنان اعتماد کرد و باید فرصتی برای آزمون و خطا به جامعه زنان داده شود تا بانوان بتوانند گام های موثری را در جامعه بردارند.

نظری پورکیایی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر با تاکیداتی که از سوی مجموعه دولت و افرادی که در وزارتخانه‌ها هستند صورت گرفت شعار “فراهم کردن شرایط برای احراز پست‌های مدیریتی برای زنان و جوانان ” مطرح و در این مسیر گام برداشته شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه در این خصوص به خوبی حرکت کرده‌ایم، اما هنوز در زمینه جایگاه‌های مدیریتی بانوان به شرایط مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: راهی طولانی در پیش است، همیشه باید نسبت به گذشته مسیر را به گونه‌ای انتخاب کنیم که ما را امیدوارتر کند.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به لزوم ایجاد شهر دوستدار کودک و اهمیت دادن به کودکان به عنوان عضوی از خانواده، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و تلاش‌هایی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفت نهادهایی از جمله شهر دوستدار کودک و دهکده خانواده برای نخستین بار در راستای تحکیم خانواده در کشور تعریف شده است.

نظری پورکیایی با بیان اینکه باید به گونه‌ای حرکت کرد که تمام اعضای خانواده حال خوبی داشته باشند تا در نهایت بتوانیم یک خانواده خوب در جامعه داشته باشیم، تصریح کرد: خانواده به عنوان یک نهاد پایه در جامعه، نیروی انسانی موثر و کوشا را به منظور نقش آفرینی در عرصه اجتماعی تربیت می کند، در نتیجه به منظور مهار آسیب های اجتماعی در جامعه باید از خانواده با نشاط، هدفمند و کارآمد استفاده کرد، زنان در خانواده نقش راهبردی و تربیتی نیز دارند و بر این اساس باید مسیر رسیدن آنان به خودباوری و ورودشان به عرصه فعالیت گشوده شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*