پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۵ شهریور ۱۳۹۸
نمی توان از منادی بی قانونی، انتظار قانونمداری داشت
استان مرکزی

نمی توان از منادی بی قانونی، انتظار قانونمداری داشت

نمی توان از منادی بی قانونی، انتظار قانونمداری داشت

استانداری مرکزی برای جلوگیری از بروز هرگونه نا آرامی و تنش در فضای سیاسی استان تمهیدات لازم را به کار برد

Virtual editor
9 آبان 1397
بازدید: 586
نظرات: 0

در واکنش استانداری مرکزی  به گفتگوی رضا آستانه، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی

  با عطریاس درباره سخنرانی محمود احمدی نژاد در شهر آستانه، مطرح شد

نمی توان از منادی بی قانونی، انتظار قانونمداری داشت

شورای تأمین با سخنرانی احمدی نژاد مخالف بود اما با بی اعتنایی وی مواجه شد

استانداری مرکزی برای جلوگیری از بروز هرگونه نا آرامی و تنش در فضای سیاسی استان تمهیدات لازم را به کار برد

 

عطریاس:

استانداری مرکزی به گفتگوی «رضا آستانه»، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی با عطریاس در رابطه با سفر چند ساعته محمود احمدی نژاد به این استان واکنش نشان داد.

استانداری مرکزی با ارسال متنی به دفتر روزنامه عطریاس ضمن روشن ساختن این مطلب که سفر احمدی نژاد و سخنرانی او در شهر آستانه درحالی برگزار شده که شورای تامین استان مرکزی با آن مخالف بوده، بر مواضع رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی درباره لزوم اتحاد، انسجام و امید به آینده تاکید کرده است.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در گفتگو با عطریاس عنوان کرده بود که «احمدی نژاد تمام شده است» و ضمن احترام به آزادی بیان گفته بود که آیا همه می توانند مانند وی هر زمانی که مایل باشند در هر مکانی سخنرانی کنند؟ رضا آستانه بر این موضوع نیز تاکید داشت که احمدی نژاد به دنبال فراری رو به جلوست تا باز هم عوام فریبی خود را ادامه دهد.

27 مهر گذشته «محمود احمدی نژاد»، در سفری چند ساعته به استان مرکزی در شهر آستانه از توابع شهرستان شازند اقدام به برپایی مراسم سخنرانی کرد، مراسمی که شورای تامین به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم‌گیری استان با برگزاری آن مخالفت کرده بود اما علی رغم مخالفت اولیه این شورا و فرمانداری شازند، سخنرانی احمدی نژاد در عین وجود ابهامات فراوان، برگزار شد.

پس از این سخنرانی، «رضا آستانه» رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری و نماینده سه دوره مردم شازند و آستانه در مجلس شورای اسلامی طی گفتگو با عطریاس به سخنان احمدی نژاد واکنش نشان داد و سخنان وی را عوام فریبانه عنوان کرد.

آستانه در گفتگوی خود رفتار و برخورد شورای تامین، شخص استاندار و فرماندار شازند را نوعی مدارا با احمدی نژاد دانست و این سوال را مطرح ساخت که آیا مسوولان استانی اجازه سخنرانی به سید محمد خاتمی را نیز می دهند؟

چاپ گزارش عطریاس، واکنش های متعددی را در پی داشت. یکی از واکنش ها نسبت به آن مربوط به کانال دولت بهار، وابسته به شخص محمود احمدی نژاد بود و آخرین واکنش نیز مربوط به استانداری مرکزی است که در توضیحی به روزنامه عطریاس سعی بر تنویر افکار عمومی نموده است. این اقدام روابط عمومی استانداری مرکزی، یک اقدام مناسب، قابل توجه و کم سابقه است. آنچه که در ادامه می خوانید، توضیح استانداری مرکزی درباره برگزاری سخنرانی محمود احمدی نژاد در شهر آستانه است:

باتوجه به گزارش آن روزنامه ی محترم در تاریخ 30 مهر گذشته با عنوان «احمدی‌نژاد تمام شده است» در بیان واکنش رئیس ستاد انتخابات دکتر روحانی در استان و نماینده محترم اسبق شهرستان شازند به سخنرانی رئیس دولت‌های نهم و دهم در گفتگو با آن نشریه پاسخ ذکر جهت تنویر افکار عمومی به آگاهی می رسد:

1_ در راستای اجرای استراتژی پرهیز از ایجاد تنش، مخالفت با سخنرانی رئیس دولت‌های نهم و دهم از سوی اعضای شورای تامین استان و شهرستان بارها به حامیان ایشان ابلاغ گردید و مخالفت تمام اعضای شورای تامین استان و شهرستان به حامیان ایشان و اطلاع نهادهای متناظر کشوری گواه روشنی بر این امر است اما نمی‌توان از ساختار شکنان و کسانی که منادی بی قانونی در کشور اند، انتظار قانونمداری داشت هر چند در بیان به آن اذعان کنند.

2_ به همین دلیل تمامی تمهیدات لازم برای جلوگیری از ایجاد هرگونه تنش و ناآرامی در فضای سیاسی استان در حین سخنرانی نامبرده از سوی نهادهای نظامی و انتظامی صورت گرفت که همین جا فرصت مغتنمی است برای تقدیر از نیروهای خدوم نظامی انتظامی و اطلاعاتی.

مخالفت اعضای شورای تامین به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در استان از طرف رئیس دولت نهم و دهم با بی اعتنایی مواجه گردید که خود دلیل روشنی بر عدم تمکین نامبرده از قانون است.

انتظار تمامی دلسوزان کشور به ویژه حامیان محترم دولت که سال ها تجربه فعالیت های اجرایی در بخش های مهم اداره امور کشور را دارند این است که جهت گیری هایی به منظور وحدت بیشتر نیروهای همسو داشته باشند و همانطور که دبیر محترم ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری نیز در مصاحبه خود اشاره نمود دهند و بارها نیز استانداری مرکزی به آن تأکید داشته است در شرایط امروز اتحاد و انسجام و امید به آینده راه اصلی برون‌رفت از مشکلات جامعه است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*