پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
شورای شهر اراک در انتخاب شهردار مختار است
اجتماعی

شورای شهر اراک در انتخاب شهردار مختار است

Virtual editor
10 آبان 1397
بازدید: 386
نظرات: 0

پاسخ قاطع  سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی به شائبه اعمال نفوذ برخی مقام ها در انتخاب شهردار اراک:

شورای شهر اراک در انتخاب شهردار مختار است

استاندار یا هیچ مقام دیگری حق دخالت در کار شورای شهر را ندارد
امیدوارم شورای شهر به مدیریت زنان اعتماد کند
امیدوار بودم شورای شهر تعداد بیشتری از بانوان داری پیشینه مناسب را برای تصدی شهرداری اراک معرفی نماید

گروه شهری:سینا علیدادی

«امیدوارم شورای شهر اراک حضور زنان در مدیریت را مدنظر خود قرار دهد.»

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو با عطریاس در خصوص روند انتخاب شهردار جدید اراک، اظهار کرد: بنده به عنوان استاندار مرکزی بارها اعلام کرده ام که به نظر و رای یازده عضو شورای شهر اراک اعتقاد دارم، لذا باور من این است که شورا بهترین تصمیم را در انتخاب شهردار جدید اراک اتخاذ خواهد کرد.

آقازاده ادامه داد: نه بنده و نه هیچ یک از مسوولان حق ندارند که در روند انتخاب شهردار جدید اراک و در کار شورای شهر دخالت کنند چرا که باید فضا به نحوی مدیریت شود که پارلمان شهری در آزادی عمل کامل، دست به انتخاب بهترین گزینه بزند.

وی درباره گزینه های مطرح شده برای تصدی سمت شهرداری اراک، افزود:استانداری مرکزی هنوز هیچ یک از گزینه های مطرح شده از سوی دو طیف موجود در شورای شهر را مورد بررسی قرار نداده و حتی اطلاعات بنده در حد شهروندان دیگر است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: باید دید که شورای شهر کدام یک از گزینه های بررسی کرده را انتخاب می کند.

علی آقازاده، انتخاب شهرداری آشنا با نیازهای امروز شهر اراک را دارای اولویت دانست و گفت: گزینه هایی که توسط شورای شهر مورد بررسی قرار گرفته، هر یک دارای فاکتورها و ویژگی های مد نظر این شورا بودند چرا که پارلمان شهری، گزینه ها را منطبق با نیازهای اراک مورد بررسی قرار داده است که به دنبال همین امر نیز مجددا تاکید می کنم که شورای شهر در انتخاب شهردار کاملا مختار خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: بنده امیدوار بودم که شورای شهر اراک تعداد بیشتری از بانوان دارای پیشینه مناسب را به عنوان گزینه تصدی سمت شهرداری معرفی کند تا اعتماد خود را در اذهان عمومی به مدیریت جامعه زنان ثابت نماید. باید تاکید کنم که در جایگاه نماینده دولت در استان مرکزی کاملا به حضور زنان در مدیریت اعتقاد دارم و امیدوارم این موضوع نیز مد نظر اعضای شورای شهر اراک قرار گیرد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*