پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۹
نامزدهای سمت شهرداری اراک شرایط احراز صلاحیت قانونی را دارند
استان مرکزی

نامزدهای سمت شهرداری اراک شرایط احراز صلاحیت قانونی را دارند

Virtual editor
13 آبان 1397
بازدید: 294
نظرات: 0

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در گفتگو با خبرگزاری برنا تاکید کرد

نامزدهای سمت شهرداری اراک شرایط احراز صلاحیت قانونی را دارند

از بکارگیری بانوان در مناصب مدیریتی استقبال و حمایت می کنم

اگر مطلبی به نقل از بنده درباره عدم صلاحیت گزینه های فراکسیون امید برای تصدی شهرداری مطرح شده، تکذیب می کنم

عطریاس:

 سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در گفتگو با خبرگزاری برنا عدم احراز صلاحیت برخی از کاندیداهای سمت شهرداری اراک را تکذیب کرد.

استاندار مرکزی که طی هفته گذشته در گفتگو با عطریاس نسبت به شائبه اعمال نفوذ برخی مقامات در انتخاب شهردار جدید اراک اتخاذ موضع کرده بود، این بار نیز در مصاحبه با خبرگزاری دولتی برنا از زیر مجموعه های وزارت ورزش و جوانان، درباره بروز شائبه هایی مبنی بر عدم احراز صلاحیت قانونی تعدادی از کاندیداهای سمت شهرداری اراک اتخاذ موضع نمود و ضمن رد این مهم، اعلام کرد که کاندیداها فوق شرایط احراز صلاحیت را دارند.

استاندار مرکزی در گفتگو با برنا گفت: به طور کلی از بکارگیری بانوان در مناصب همیشه استقبال کرده ام و شورای شهر هم می توانست زن های بیشتری برای شهرداری معرفی کند.

سید علی آقازاده در پاسخ با این سوال که در برخی از خبرگزاری ها با نقل از شما بیان شده بود که هیچ کدام از پنج گزینه فراکسیون امید برای تصدی شهرداری اراک، صلاحیت احراز را ندارند، توضیح داد: به شدت تکذیب می کنم.

من چنین صحبتی نکرده ام. اگر خبرگزاری یا نشریه ای مطلبی را به نقل از بنده درباره عدم صلاحیت گزینه های فراکسیون امید برای تصدی شهرداری اراک درج کرده باشد تکذیبیه می زنیم.

وی افزود: من عنوان کرده ام که در بین این پنج گزینه که لیست امید ارائه کرده و سه گزینه ای که سه عضو دیگر شورا ارائه کردند افرادی هستند که هم صلاحیت شهرداری را دارند و هم احراز قانونی می شوند.

استاندار مرکزی ادامه داد: در میان این 8 گزینه افراد ذی صلاح وجود دارند و بنده هنوز بررسی دقیقی بر روی هیچ کدام از گزینه ها نداشته ام.

آقازاده در ادامه ضمن تاکید بر اینکه شورا در انتخاب شهردار آزاد است، گفت: بنابراین نه من و نه هیچ مقام دیگری نمی توانیم در این موضوع دخالت کنیم. اگر شورا نظر بنده را بخواهد نظر مشورتی ارائه خواهم داد اما دستوری نخواهد بود.

وی عنوان کرد: هر چند که بارها نظرات مشورتی را به شورا داده ایم و این مجموعه تعامل خوبی با استانداری دارد. استاندار مرکزی در پاسخ به این سوال که یک زن مسئولیت اداره شهرداری اراک را عهده دار شود، گفت: بطورکلی از بکارگیری بانوان در مناصب همیشه استقبال کرده ام و شورای شهر هم می توانست  گزینه های زن بیشتری برای شهرداری معرفی کند.

آقازاده خاطرنشان کرد: در هر صورت ما به عنوان مجموعه دولت دکتر روحانی از مدیران زن حمایت می کنیم و در مورد بحث شهرداری هم امیدوار بودیم شورا گزینه های بانوی بیشتری را مطرح می کرد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*