پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ خرداد ۱۳۹۸
« تدبیر» در «هپکو» کارساز شد
استان مرکزی

« تدبیر» در «هپکو» کارساز شد

Virtual editor
23 آبان 1397
بازدید: 81
نظرات: 0

صادقیان، مدیرعامل جدید  هپکو  از وضعیت امیدوارکننده این شرکت می گوید

« تدبیر» در «هپکو» کارساز شد

«تولید در هپکو استارت خورده است.

 هپکو از خواب تولید برخاسته است.

هپکو از حالت ورشکستگی در آمده است.

 تا آذرماه حقوق کارگران و پرسنل به روز می شود.

خط کش بنده برای مدیریت سهام شرکت است.

 به کارگران و کارکنانی که مبتلا به اعتیاد شده اند با حمایت مالی فرصت بازپروری می‌دهیم.

در هپکو فرصت‌سوزی را به فرصت سازی تبدیل کرده ایم.

 مشکل تأمین خارجی در هپکو حل شده است»

گروه اقتصاد:زهره صادقی

اینها اظهارات امیدوار‌کننده مدیرعامل جدید شرکت هپکو است که بعد از چهار ماه حضور در جرگه صنعتگران استان مرکزی و در اختیار گرفتن صندلی مدیریت این شرکت در جمع اصحاب رسانه استان بر آنها تاکید داشت. صادقیان ضمن اظهار خرسندی از احیای دوباره هپکو و به حرکت درآوردن چرخه تولید در این شرکت بیان داشت: تولید در هپکو استارت خورده است.
وی افزود: از ابتدای پذیرش این مسئولیت 4 ماه فرصت خواستیم که خوشبختانه روند رشد و پیشرفت شرکت را در بحث همپوشی مسائل و مشکلات اعم از داخلی و خارجی کارخانه افزایش داده ایم و هپکو از فاز خواب تولید برخاسته است.
صادقیان از برپایی جشن تولید در دهه فجر با خانواده های هپکویی ها خبر داد و گفت: بنده به این اعتقاد دارم که خواستن توانستن است؛ اگرچه در اراک برخی نمی‌خواهند که هپکو بلند شود ولی این کارخانه رونق گرفته است؛ همچنان که ارزش سهام هپکو در سایت بورس گواه این امر و به عنوان یک سند مدیریتی می باشد.
وی تأکید کرد: هپکو از حالت ورشکستگی در آمده و می تواند بعد از یک سال تمام بدهی های خود را بپردازد.
صادقیان با انتقاد از عملکرد بانک‌ها گفت: عاملی که باعث شده تولید به زمین بخورد بانک ها هستند؛ هر روز ساختمان بانک ها بلندتر و ماشین آلات کارخانجات فرسوده تر می شوند و این رونق بانک ها قطعاً از تولید است؛چرا که وقتی سود بانکی با محاسبه دیرکرد و جریمه بین 33 تا 45 درصد محاسبه می شود طبیعی است که تولید زمین میخورد و این در حالی است که در بهترین حالت ضریب سود تولید در کارخانجات بین 8 تا 10 درصد است.
وی افزود: اداره کردن کارخانه و صنعت و اشتغال ایجاد کردن هزینه دارد؛ چراکه توسعه صنعتی بدون هزینه امکان پذیر نیست. ولی در کشور ما بانک ها مشکلات بسیاری به تیم مدیریتی و تولید وارد می‌کنند و ما هر ضربه ای می‌خوریم از نرخ سود بانکی است.
مدیرعامل هپکو تأکید کرد: اگر ستاد تسهیل در استان نبود و مدیریت ارشد استان از این شرکت حمایت نمی‌کرد هپکو پا نمی‌گرفت؛ سختی هپکو تابه حال بوده و از این به بعد رو به رشد صنعتی میرود تا به جایگاه خاص خود در صنعت برسد.
وی ادامه داد: خط کش بنده برای مدیریتم، سهام هپکو است که با آن درجه موفقیت مدیریتی خود را اندازه گیری می کنم؛ افزایش 6 برابری ارزش سهام هپکو که از 54 تومان به ازای هر سهم در زمان تحویل شرکت به 310 تومان در حال حاضر رسیده است گواه رشد صنعتی و رشد تولید در آن است.
صادقیان بیان داشت: هپکو از دوران افول به جایگاه مناسبی رشد کرده است و با توجه به اینکه از بانک‌ها و تامین اجتماعی یک سال تنفس گرفته ایم صددرصد یقین داریم که در آینده ای نزدیک به دوران رقابت بخشی خود برمی گردد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر افزایش نرخ ارز در روند احیای هپکو گفت: با توجه به وضعیت فعلی شرکت و مصوبات تسهیلات درخواست تجدید ارزیابی کردیم که با این اقدام سرمایه شرکت بالا خواهد رفت و همه بدهی های شرکت را پوشش خواهیم داد.
صادقیان همچنین بر حفظ برند هپکو تاکید کرد و بیان داشت: در ساخت ماشین آلات سنگین با همکاری با شرکت‌های اروپایی کیفیت و برنده را حفظ خواهیم کرد ولی از برند چینی استفاده نخواهیم کرد؛ بهترین روش انتقال تکنولوژی است که ما با یک شرکت اروپایی توافق کردیم که محصول خاص هپکو که گریدر می‌باشد را تحت لیسانس ساخته و به فروش برساند و در قبال آن لودر انتقال تکنولوژی شود.
وی افزود: مذاکراتی با خانه معدن کشور در خصوص ساخت و نصب خطوط تولید برای معادن کشور صورت گرفته و تیم‌های فنی برای این موضوع در نظر گرفته شده است؛ همچنین سفارش ساخت 80 دستگاه گریدر با همکاری و حمایت سازمان راهداری وزارت راه وزارت صنعت معدن نهایی شده است و آماده اجرا می‌باشد.
صادقیان همچنین از اجرای پروژه های نیمه سنگین خودروسازی نیز با توجه به نیاز صنایع توسط هپکو خبر داد و گفت: تلاش بر این است که محصولاتی با بازار عرضه شود که برند هپکو را حفظ نماید.
مدیرعامل هپکو در بخش دیگری از اظهارات خود از تحقق 17 میلیارد از مصوبه 90 میلیاردی ستاد تسهیل برای هپکو خبر داد و گفت: پیش بینی می شود به واسطه حضور وزیر فعلی صنعت که اشراف بسیاری در حوزه تولید دارد، با تصمیمات صحیح در بخش تولید، اتفاقات خوبی رخ دهد.
وی سه استراتژی را برای شرکت هپکو و تعریف کرد و گفت اول اینکه تا پایان سال برخی از هزینه های ثابت شرکت تامین خواهد شد؛ دوم استراتژی سال 98 است که مشارکت دادن چند شرکت خارجی با هپکو خواهد بود و تا 4 سال آینده محصولات مختلفی به هپکو ورود خواهند کرد و دیگر اینکه استراتژی بلندمدت است و هپکو با محصولات و تکنولوژی جدید و تامین منابع به روز خواهد شد.
صادقیان با تاکید بر اهمیت نقش پرسنل در شکوفایی و رونق و گفت: با توجه بیشتر به مسائل و مشکلات پرسنل و کارکنان تلاش بر این است که رفاه مالی کارگران بیشتر فراهم شود؛ همچنین عده ای از کارکنان از بخش اداری تا تولید که مبتلا به مشکل اعتیاد شده اند نیز با پرداخت هزینه بازپروری آنها سه بار فرصت ترک اعتیاد خواهند گرفت و حقوق آنها نیز به خانواده هایشان پرداخت می گردد

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*