پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ خرداد ۱۳۹۸
روبان بازی تاجران
اجتماعی

روبان بازی تاجران

Virtual editor
24 آبان 1397
بازدید: 81
نظرات: 0

داود تاجران، شهردار اراک در آستانه ترک سمت خود چند پروژه نیمه تمام را افتتاح کرد

روبان بازی تاجران

پیمان رشیدی، رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر اراک در گفتگو با عطریاس:

افتتاح پروژه های نیمه تمام شهرداری در روز های آخر حضور تاجران در اراک یک اقدام نمایشی و غیر قابل قبول است

داود تاجران به صورت خلق الساعه در راستای شوی تبلیغاتی تصمیم به افتتاح پروژه های نیمه تمام گرفت

گروه شهری:سینا علیدادی

طبق اذعان رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر اراک، داود تاجران در یک اقدام عجیب و عجولانه چند پروژه های شهرداری اراک را در عین نیمه کاره بودن، افتتاح کرده است.

روز گذشته سازمان شهرداری اراک مراسمی تحت عنوان «افتتاح 17 پروژه شهری» را برگزار می کند که در آن سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی، سید مهدی مقدسی نماینده شهر اراک در مجلس شورای اسلامی، مرتضی سورانه، ایرج رضایی، علیرضا مرادی و علی جعفر محصولی چهار عضو شورای شهر اراک حضور داشتند اما نکته حائز اهمیت در این مراسم «عدم تکمیل بودن پروژه ها و یا چند بار افتتاح شدن آن ها» بود که سبب شد پنج تن از اعضای اصلاح طلب شورای شهر حضور در این مراسم را تحریم نمایند، موضوعی که چند ساعت بعد از مشخص شدن، سبب شد موج جدیدی از انتقادات روانه سازمان شهرداری اراک شود.

آنچه که در این انتقادات به صورت مکرر بیان می شد شباهت عملکرد «داود تاجران» شهردار اراک به اقدامات پایان دوره «محمود احمدی نژاد» ریاست جمهوری پیشین بود چرا که به دنبال تصویب و اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، تاجران هفته آتی ناگزیر به ترک سمت شهرداری است و امروز قصد دارد علیرغم آنکه طی یک سال گذشته هیچ پروژه ای را افتتاح نکرده، پروژه های نیمه تمام فعلی را به بهره برداری رساند تا مبدا از او به عنوان «شهردار ناکام» یاد شود. البته در انتقادات مطرح شده از شباهت های پاکدستی مدیریت دو مدیریت فوق با یکدیگر بعد از افشای تخلفات میلیاردی شهرداری اراک نیز سخن گفته می شد که مجال بیان آن در این مهم نمی گنجد.

اما اقدام عجولانه آقای شهردار در افتتاح پروژه های عمرانی آنقدر بی حساب و کتاب بود که گویا ایشان فراموش کرده بودند که فاز اول شهرک خودرو اراک قریب به دو ماه پیش افتتاح شده اما برخلاف این موضوع تصمیم بر این گرفته شده بود که روز گذشته مسجدی در این شهرک افتتاح شود تا رنگ و بوی مقدس بر عملکرد نامقدس شهرداری ببخشد. در سوی دیگر طبق گفته یکی از اعضای شورای شهر اراک اداره روابط عمومی شهرداری لیستی از افتتاح پروژه ها منتشر کرده که چند عدد از آن ها در مجموع متعلق به پروژه بر زمین مانده پارک بانوان بودند یعنی در مثال ساده تر، مسوولان ارشد استان مرکزی برای افتتاح درب ساختمانی وقت گذاشتند که هنوز اسکلت بندی آن پایان نیافته است.

حال پیمان رشیدی، رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر اراک ضمن تایید افتتاح زود هنگام پروژه های نیمه تمام شهرداری در واکنش به این موضوع طی گفتگو با عطریاس گفت: «داود تاجران» به عنوان شهردار اراک پروژه‌هایی را افتتاح کرد که به هیچ وجه آماده بهره‌برداری نبودند و شورای شهر اراک نیز اصلا این افتتاح ها را تایید نمی کند چرا که اکثر این پروژه های بهره برداری شده، بخشی از پروژه پارک بانوان بودند لذا این موضوع اصلا برای پارلمان شهری قابل قبول نیست.

رشیدی ادامه داد: داود تاجران با توجه به اینکه می دانست کارش به هیچ وجه مورد تایید فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر قرار نمی‌گیرد، دو بانوی عضو این شورای را که شدیداً پیگیر تکمیل شدن پارک بانوان بودند در جریان افتتاح های انجام شده، قرار نداد چرا که تنها قصد شویی تبلیغاتی شهروندان را داشت و می ترسید که این دو بانو، عملکرد پوپولیستی وی را افشا کنند.

وی افزود: سوال من به عنوان رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر از مدیریت ارشد شهرداری اراک این است که اگر فردا بانوان شهر اراک به پارک بانوان مراجعه کنند آیا درب پارک برای حضور آن ها باز است و آنان می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند؟ شهروندان اراکی توجه داشته باشند که قطعاً این مهم در صحن علنی آتی شورای شهر مورد بررسی قرار می گیرد.

رشیدی با اشاره به اینکه اتوبوس های مورد بهره برداری قرار گرفته شهرداری مدت ها پیش توسط مدیریت سابق سفارش داده و تحویل گرفته شده بودند گفت: اگر آقای شهردار واقعا به فکر افتتاح پروژه ها و تکمیل شدن آنان بود می بایست در اسرع وقت با مدیریت مناسب پروژه‌هایی را افتتاح می‌کرد که برای آنها تابلوهای روزشمار نصب کرده اما امروز می‌بینیم که وی پروژه هایی را افتتاح کرده که اصلا کامل نشدند و شرایط بهره‌برداری را ندارند. بنابراین اگر گفته شود این عملکرد شخص شهردار یک حرکت کاملاً نمایشی برای عموم بوده، اشتباه نیست.

وی اظهار کرد: اکثر اعضای فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر اراک به نشانه اعتراض به انجام چنین اقدامی توسط داود تاجران در افتتاح پروژه ها شرکت نکردند اما مابقی اعضایی که در این افتتاح حاضر بودند نیز خودشان باید پاسخگوی مردم باشند که چرا دست به چنین اقدامی زده اند.

وی افزود: یکی از 17 پروژه افتتاح شده، مسجد شهرک خودرو اراک است در صورتی که تمام مردم شهر می دانند شهرک خودرو 2 ماه پیش افتتاح شد و اینکه حالا یک مسجد در آن را افتتاح می کنند، واقعا به موضوعی خنده دار برای شهروندان تبدیل شده است.

این عضو اصلاح طلب شورای شهر اراک، گفت: شهردار اراک کل بودجه فضای سبز سازمان شهرداری را طی یک سال گذشته برای تکمیل شدن پارک بانوان هزینه کرد اما در آخر هم نتوانست این پارک را به صورت تکمیل شده افتتاح کند چرا که تمام فکر و ذکر وی حرکات نمایشی است.

رشیدی ادامه داد: تاجران با راه انداختن نمایش تبلیغاتی برای افتتاح پروژه‌های شهرداری اراک هزینه های بسیاری را صرف کرد که اعضای شورای شهر این هزینه ها را در صحن علنی آتی پارلمان شهری مورد بررسی و شفاف سازی قرار می دهند و پرده از تمامی دستان پشت پرده به اصطلاح حامی تاجران بر می دارند.

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر در پایان اظهار کرد: 90 درصد افتتاح هایی که روز گذشته توسط شخص شهردار انجام شد مربوط به دوره مدیریتی سابق شهرداری اراک بود لذا باید گفت که داود تاجران با تصمیم های خلق الساعه خود در راستای شوی تبلیغاتی تصمیم به افتتاح پروژه‌های نیمه کاره گرفت بنابراین در صحن آتی شورای شهر این موضوع به شفاف سازی می شود چراکه همه می بایست پاسخگوی مردم باشند

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*