پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ خرداد ۱۳۹۸
افتتاح پروژه های نیمه تمام توسط شهرداری قابل قبول نیست
اجتماعی

افتتاح پروژه های نیمه تمام توسط شهرداری قابل قبول نیست

Virtual editor
27 آبان 1397
بازدید: 93
نظرات: 0

اعتراض نائب رئیس شورای شهر اراک به افتتاح سراسیمه برخی پروژه های نیمه کاره توسط تاجران

سعید نادری: افتتاح پروژه های نیمه تمام توسط شهرداری قابل قبول نیست

کاوه فلک افلاکی، رئیس شورای شهر: نمی توان خرید دو لودر را به اسم افتتاح پروژه مطرح کرد

علیرضا مرادی، عضو شورای شهر: بحث افتتاح در میان نبوده، ما فقط برای بازدید رفته بودیم

گروه شهری: اعضای شورای شهر اراک افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری را طی چهارشنبه گذشته غیرقابل قبول و نادرست دانستند. چهارشنبه گذشته داود تاجران شهردار اراک طی مراسمی با حضور آقازاده استاندار مرکزی، مهدی مقدسی نمایند اراک در مجلس شورای اسلامی و مرتضی سورانه، ایرج رضایی، علیرضا مرادی و علی جعفر محصولی چهار عضو شورای شهر اراک دست به افتتاح 17 پروژه می زند تا آخرین روزهای حضور خود در اراک را فعال و سودمند نشان دهد اما بعد از این افتتاح ها مشخص می شود که مابقی اعضای شورای شهر به دلیل آنکه این پروژه های نام برده شده در لیست افتتاح شهرداری نیمه تمام بودند، حاضر به شرکت در مراسم فوق نشدند.
بلافاصله بعد از مشخص شدن این موضوع روزنامه عطریاس طی گفتگو با پیمان رشیدی، رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر به بررسی دلایل افتتاح پروژه های نیمه کاره می پردازد و رشیدی طی این گفتگو اعلام می کند که «افتتاح های انجام شده یک اقدام نمایشی از طرف داود تاجران بود که قصد فریب افکار عمومی را داشت».

بعد از انجام این شفاف سازی روابط عمومی شورای شهر اراک اعلام می کند که برنامه صحن علنی این شورا در آغاز هفته آتی بررسی افتتاح های غیراصولی توسط شهرداری است اما روز گذشته که صحن علنی شورای شهر تشکیل می شود، داود تاجران جهت پاسخگویی به این مهم در جلسه مذکور حاضر نمی شود ولی این افتتاح های زودهنگام چند دقیقه از وقت صحن علنی را به خود اختصاص می دهد پروژه هایی افتتاح شده

نیمه کاره بودند

سعید نادری، نایب رئیس شورای شهر اراک با اشاره به اینکه برای افتتاح پروژه های عمرانی هیچ مشورتی با شورای شهر نشده است، گفت: طرح هایی که در هفته گذشته توسط شخص شهردار و هئیت همراه مورد بهره برداری قرار گرفت، جای نقد دارد چرا که باید برای بهره برداری از طرح های عمرانی با کمیسیون عمران شورا مشورت می شد و این کمیسیون در جریان پیشرفت طرح ها قرار می گرفت تا با یک برنامه ریزی مشترک و اصولی طرح ها افتتاح شود.

نادری ادامه داد: شهرداری همه جا بنر نصب کرد که 17 پروژه توسط شهرداری وشورای شهر مورد بهره برداری قرار می گیرد در صورتی که در هیچ یک از این افتتاح ها شورای شهر به صورت رسمی مورد مشورت قرار نگرفته بود و پارلمان شهری واقعا از این موضوع بی خبر بوده است. از طرف دیگر نیز افتتاح های انجام شده غیر اصولی بوده به طوری که تعدادی از پروژه نیمه کاره بوده لذا نباید اسم بهره برداری بر روی آن ها گذاشت.

نادری افزود: پارک بانوان هنوز تا تکمیل نهایی فاصله دارد و تقاطع غیرهمسطح علم الهدی با مشکلات زیادی همراه است. سوله های ورزشی هم هنوز تکمیل نشده و هتل اطلس نیز قابلیت بهره برداری نداشت. بنابراین کار شهرداری در افتتاح این پروژه ها درست نبوده است.

اصلا بحث افتتاحی در میان نبوده و ما فقط برای بازدید رفته بودیم

در سوی دیگر نیز علیرضا مرادی، عضو شورای شهر اراک که در مراسم نمایشی افتتاح 17 پروژه شهرداری حضور داشت درباره این موضوع گفت: مسائل کوچک در شورای شهر اراک باید کنار گذاشته شود و اهداف و وظایف بزرگتر دنبال شود.
علیرضا مرادی افزود: شهردار اراک در طول 13 ماه فعالیت خود تلاش های زیادی برای توسعه این شهر داشت که نباید این خدمات و تلاش ها نادیده گرفته شود. توجه داشته باشید که اصلا بحث افتتاحی در میان نبوده و چهارشنبه در بعضی پروژه ها تنها بازدید داشتیم. سالن های ورزشی و هتل اطلسی که اقای نادری مطرح کردند، افتتاح نشدند و تنها مورد بازدید قرار گرفتند.
نمی توان خرید دو لودر را به اسم افتتاح پروژه مطرح کرد

بعد از مطرح شدن گفته های فوق، فلک افلاکی، رئیس شورای شهر به دنبال درخواست مرتضی سورانه دیگر عضو این شورا خواستار توقف بحث شد و مطرح کرد: امروز دیگر آقای تاجران شهردار اراک نیست و ادامه این بحث الزامی ندارد اما باید توجه داشته باشید که نمی توان خرید دو لودر را به اسم افتتاح پروژه مطرح کرد.
برای افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح سنجان 84 ماه دیگر زمان نیاز است

در سوی دیگر مطرح شدن مباحث عمرانی در صحن علنی این هفته شورای شهر محمدحسین فدایی، رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اراک درباره مبحث اجرای تقاطع غیر همسطح سنجان، گفت: اعتبار زیادی برای ساخت پل سنجان هزینه شده است و باید هزینه های بیشتری نیز صرف شود و اگر تبعات اجتماعی نداشت باید این پل جمع می شد.

محمدحسین فدایی افزود: پیشرفت فیزیکی این پروژه طی 44 ماه گذشته به 17 درصد رسیده یعنی در هر 10 ماه تنها چهار درصد پیشرفت داشته و با ادامه این روند باید گفت که 84 ماه دیگر تا بهره برداری این پروژه زمان نیاز است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*