پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ آذر ۱۳۹۸
سه گزینه اصلاح طلبان برای معاونت سیاسی
استان مرکزی

سه گزینه اصلاح طلبان برای معاونت سیاسی

Virtual editor
8 آذر 1397
بازدید: 271
نظرات: 0

گلسابهاروندی، رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مر کزی خبر داد

سه گزینه اصلاح طلبان برای معاونت سیاسی

گروه سیاسی : عماد کریمی

استانداری مرکزی با رای هیئت دولت به عنوان استاندار زنجان منصوب شد و با رفتن حقیقی صندلی معاونت سیاسی در طبقه سوم خالی شد؛ سعید فرخی همزمان با تصدی معاونت اقتصادی سرپرست معاون سیاسی استانداری شد،  پس از رفتن حقیقی گمانه‌زنی‌ها درباره جایگزین وی در میان  گروه‌ها و جریان‌های سیاسی متفاوت آغاز شد.
حقیقی در بیش از یک سال فعالیت در این سمت عملکرد چندان مطلوبی نداشت. گروه‌های سیاسی مختلف اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و حتی بعضا مستقلین  نیز از وی انتقادات زیادی داشتند.
عدم تعامل مناسب و تشکیلاتی با جریان‌های سیاسی، نداشتن راهبرد مشخص و به سرانجام نرساندن پروژه های مختلف مانند انتخابات خانه احزاب؛ کارنامه ای نه چندان قابل قبول از وی به جای گذاشته است.
عطریاس در گذشته در گفتگو با فعالین سیاسی، انتقادات و نقایص عملکرد وی را به چاپ رسانده است.
پیرامون رایزنی های متنوع برای انتخاب جانشین معاونت سیاسی استانداری مرکزی، شورای هماهنگی اصلاح طلبان با اجماع همگانی خود تعدادی از افراد را به عنوان گزینه های مناسب برای این جایگاه معرفی کرده اند.
برای اطلاع از چند و چون این انتخاب و چگونگی پروسه معرفی آنها با گلسا بهاورندی رئیس دوره شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مرکزی به گفتگو نشستیم که در ادامه می آید.
بهاروندی پیرامون ضعف های حوزه سیاسی در ادوار گذشته گفت: عدم آشنایی حقیقی با جریانات و فضای سیاسی استان مرکزی یکی از اصلی ترین ضعف های ایشان در آغاز کار بود، در ابتدا نیز ایشان به جای آنکه به صورت تشکیلاتی ارتباط لازم را با جریان‌های سیاسی برقرار کند بیشتر از طریق روابط شخصی سعی در برقراری ارتباط با احزاب داشتند. در کنار این موضوع مجموعه مدیران سیاسی و به ویژه مدیر کل سیاسی ایشان از نگاه ما کارایی لازم را نداشت فلذا مجموعه تصمیمات ایشان در حوزه انتصابات بدون مشورت لازم گرفته و نهایتاً موجبات نارضایتی را در میان اصلاح طلبان و حتی حامیان دولت فراهم آورد. این نقیصه از مهم‌ترین معضل  های ما با آقای حقیقی بوده است. با توجه به اینکه در ستاد روحانی بخشی از نیروهای اصولگرایان و اعتدالیون نیز حضور داشتند علاوه بر پیگیری‌هایی که در ساختار شورای هماهنگی وجود داشت در شورای ائتلاف برای توسعه استان مرکزی که طیف فراگیرتری از نیروهای بهبود خواه را در خود جای داده بود هم مطالبات شان را  مطرح میکردند و این مجموعه هم نظرات خود را بیان داشتند.  دوستان شورای هماهنگی اصلاح طلبان چندین بار با آقای حقیقی تماس گرفتند و درخواست جلسه کردند تا بتوانند از این طریق نظرات خود را منتقل کنند اما متاسفانه این امر هیچگاه محقق نشد و هیچ جلسه  رسمی با اصلاح‌طلبان برگزار نشد؛ تنها چند بار به صورت محدود و در موارد خاص و فوری که ایشان به حضور اصلاح طلبان برای آرام سازی جو متشنج  احتیاج داشتند دیدارهایی رخ داد، مواردی مثل تجمعات کارگران و اعتراضات دی ماه از این موارد است.
نهایتا هیچ مشاوره ای در مدت تصدی ایشان بر سمت معاونت سیاسی استان مرکزی از سوی شورای هماهنگی گرفته نشد و تصمیمات ایشان  قائل بر نظرات شخصی شان بود.
دبیر حزب جوانان استان مرکزی در ادامه افزود: امیدوارم فرد بعدی که عهده‌دار بالاترین مقام  سیاسی استان می‌شود بتواند نواقص ایشان را جبران کند، سعی ما بر این است که جایگزین معاونت سیاسی حدالامکان نیروی بومی باشد تا با شناخت لازم از فضای سیاسی بتواند انتخابات سال آتی را به بهترین نحو برگزار کند.
رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان درباره گزینه پیشنهادی اصلاح‌طلبان گفت: ما بعد از جلسات متعددی که داشتیم گزینه های احزاب را تجمیع کرده و با توجه به ملاک های لازم این افراد را پایش کرده و از 17 گزینه موجود، 8 گزینه را حائز شرایط دانستیم. پس از این با رای گیری در شورای هماهنگی به سه گزینه نهایی رسیدیم؛ آقای دکتر بختیاری فرماندار اراک، آقای فرخی معاونت هماهنگی امور اقتصادی (سرپرست فعلی معاونت سیاسی) و آقای علی میرزایی مدیر کل سیاسی استانداری مرکزی سه گزینه ی منتخب شورای هماهنگی می باشد که هر سه گزینه نیز شرایط احراز را دارند. ما در انتخابمان اصلاح‌طلب بودن را ملاک قرار داده و در کنار این موضوع بومی بودن را نیز شاخصه مهم دیگری قلمداد کردیم؛ قرار بر این است که هر سه منتخب در شورای هماهنگی اصلاح طلبان حضور پیدا کرده و درباره برنامه های خود به گفتگو با اعضا بپردازند. به طور کلی هر سه گزینه پیشنهادی حداقل شرایط ما را دارند.
بهاروندی در پایان گفت آقای آقازاده تعامل نسبی با شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان داشته است و تاکنون در مواردی که افراد پیشنهادی شرایط لازم را داشتند توسط ایشان منصوب شده است. گرچه تعداد این انتصابات کم بوده است اما به هر روی مواردی از همکاری روی داده است. باید اذعان کرد این میزان برای ما رضایت بخش نبوده است و ما رضایت کافی نداریم. با همه این احوال ما امیدواریم این اتفاق با همکاری لازم صورت بگیرد تا بهترین  بهره را از سه سال باقیمانده دولت روحانی برده؛ نیروهای سیاسی استان باید بتوانند ارتباط مناسبی با دستگاه های حکومتی پیدا کرده  و با مشورت پذیری، آنان به کار گرفته شوند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*