پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ شهریور ۱۳۹۸
فروش محصول هپکورا تضمین می کنم
استان مرکزی

فروش محصول هپکورا تضمین می کنم

Virtual editor
8 آذر 1397
بازدید: 122
نظرات: 0

استاندار مرکزی در بازدید از هپکو:

فروش محصول هپکورا تضمین می کنم

صادقیان،مدیرعامل هپکو: هپکو احیا شده است

شرکت هپکو با افزایش بیش از 700 درصدی ارزش سهام طی 4 ماهه اخیر همراه بوده است؛ ارزش سهام هپکو از 54 تومان به 404 تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل هپکو با بیان مطلب فوق پیش بینی کرد: ارزش سهام شرکت به 700 تا 800 تومان نیز افزایش یابد.

وی در مراسمی که به بهانه به تولید نشستن شرکت هپکو برگزار شد،میزبان استاندار مرکزی،معاونان،تیم اقتصادی استان،فرماندار اراک و جمعی از مدیران دستگاه های استان مرکزی شد.

غلامرضا صادقیان با تاکید بر اینکه شرکت هپکو الگو، نمونه و مصداق “خواستن، توانستن است”، افزود: خواستیم که هپکو احیا شود و این امر به تحقق رسید.

وی با اشاره به استراتژی سه گانه تبیین شده برای شرکت بیان کرد: تا پایان سال جاری تولید 250 دستگاه انواع گریدر، غلتک و بیل لاستیکی در نظر گرفته شده که به دلیل تنگناهای مالی و تحریم ها 137 دستگاه برای سال جاری در نظر گرفته شده است، همچنین مذاکراتی با اروپایی ها انجام شده است که تا پایان سال تکنولوژی ماشین آلات سنگین از آلمان به این شرکت انتقال یافته و وارد خط تولید شود و تکنولوژی گریدر هپکو نیز به آلمان صادر خواهد شد و قرارداد تولید کرین نیز با سازمان بنادر در حال انعقاد است.

مدیرعامل شرکت هپکو نیز اضافه کرد: برای سال آینده براساس استراتژی میان مدت تولید 600 دستگاه از محصولات شرکت شامل گریدر، غلتک و بیل برای مشتریان هدفگذاری خواهد شد و صادرات به عراق و سوریه و راه اندازی خطوط تولید ماشین آلات راهسازی معدنی با تکنولوژی جدید اروپا نیز هدفگذاری شده است.

وی درخصوص استراتژی بلندمدت شرکت بیان کرد: برنامه ریزی تولید 2 هزار و 400 دستگاه تا پایان سال 1402، ایجاد تنوع محصول با راه اندازی خطوط تولید خودروهای سنگین و نیمه سنگین، مشارکت با شرکت های معتبر تولید کننده ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین جهت توسعه بازار مدنظر است.

صادقیان در خصوص عملکرد شرکت از تیرماه 97 در حوزه های حقوقی، مالی و بازرگانی و فروش اظهار کرد: رفع مشکلات پرداخت معوقه بازنشستگان، رفع مسدودی حساب های ارزی و ریالی، رفع توقف اموال منقول و غیر منقول و حل و فصل قراردادها و تعهدات از جمله اقدامات انجام شده در حوزه حقوقی است.

وی پرداخت حقوق معوق کارکنان تا آخر آبانماه، اخذ 31 میلیارد تومان از تسهیلات 90 میلیارد تومانی از بانک ملی، اخذ مصوبه تنفس به مدت یکسال جهت یکسال موسسات مالی و اعتباری، پرداخت بخشی از بدهی های اشخاص حقیقی و حقوقی، تعیین تکلیف مطالبات سازمان تامین اجتماعی و امور اقتصاد و دارایی، تعیین تکلیف بخشی از مطالبات قراردادهای نیمه تمام و بلاتکلیف، افزایش سرمایه و خروج از زیان با تجدید ارزیابی از محل دارایی ها، افزایش بیش از 700 درصدی ارزش سهام شرکت طی 4 ماهه اخیر از 54 تومان به 404 تومان و انجام روند انتخاب شورای کار را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود ارزش سهام به 700 تا 800 تومان افزایش یابد.

صادقیان در بخش بازرگانی و فروش اظهار کرد: تامین قطعات و تجهیزات شرکت های اروپایی، تامین قطعات استاندارد برای تولیدکنندگان داخلی و نهایی شدن قرارداد 60 دستگاه گریدر با سازمان راهداری حمل و نقل نهایی شده است.

استاندار مرکزی نیز ضمن اظهار خرسندی از احیای دوباره هپکو و بازگشت شرکت به چرخه تولید بیان داشت: براساس قول وزیر صنعت، یک محصول تولیدی در هپکو باقی نخواهد ماند.

سید علی آقازاده در بازدید از شرکت هپکو با اشاره به اینکه به تولید نشستن هپکو حاصل صبر، حوصله و خویشتن داری کارگران و تدبیر و تفکر است، اظهار داشت: این تلاش مرهون تلاش های یک نفر نیست بلکه حاصل کار جمعی و جهادی است و امروز در این مقطع و برهه اقتصادی و سیاسی در ایران، کار بزرگی به انجام رسیده است.

وی با بیان اینکه هپکو همچون یک فرد تصادفی بود که امروز از کما بیرون آمده و به فعالیت مشغول شده است، گفت: این بازگشت و احیای مجدد هپکو پیام معناداری برای ایران و جهان به همراه دارد.

آقازاده تصریح کرد: استان مرکزی استانی صنعتی است که یکی از برندهای این استان صنعتی شرکت هپکو است. رکود شایسته این برند استان مرکزی و کشور نبود، بر همین اساس برای راه اندازی دوباره آن تلاش شد و امروز شاهد راه اندازی باقدرت این شرکت هستیم.

وی با تاکید بر اینکه به تولید نشستن هپکو خبر خوبی برای مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید و مردم است، افزود: اتخاذ بهترین تصمیم در بدترین شرایط، امری راهگشا و رفع کننده مشکلات است، برای تفکر سازنده همیشه فرصت در اختیار نیست. کارکنان هپکو دست در دست مسئولان صبوری کردند و مشکلات با سرپنجه تدبیر حل شد.

استاندار مرکزی نکته مهم این اتفاق مهم را همدلی و انسجام دانست و گفت: علیرغم همه مجادلات با سازمان خصوصی سازی تلاش های این سازمان برای هپکو را قدر می‌دانیم، همچنین این اتفاق بزرگ امروز حاصل برخورداری تیم مدیریتی جدید شرکت از برنامه است. آنها با برنامه وارد شرکت شدند و تا به امروز یک به یک برنامه های خود را به اجرا گذاشته اند و بانک ملی نیز با وجود موانع در پرداخت تسهیلات 90 میلیارد تومانی، اما بخشی از این تسهیلات را پرداخت کرد.

وی عنوان کرد: شرکت هپکو حقوق سه ماهه گذشته پرسنل را از جیب خود و بدون وابستگی به تسهیلات بانکی پرداخت کرده است و این یعنی دست هپکو در جیب خودش است و امید است که بدهی های بانکی این شرکت نیز پرداخت شود. اگر این شرکت با همین فرمان پیش برود می تواند نگرانی بانک های طلبکار را نیز رفع کند.

آقازاده با بیان اینکه به وزیر صنعت گفته شد که اگر تولید هپکو وارد بازار شود واردات باید به همان نسبت متوقف شود، افزود: وزیر صنعت در این خصوص قول همکاری داد و هپکو نباید هیچگونه نگرانی در مورد فروش محصول خود داشته باشد و قطعا یک محصول تولیدی در هپکو هم روی دست شرکت باقی نمی ماند.

وی با بیان اینکه اگر امروز کارگری نسبت به شرایط کاری خود اعتراض داشته باشد قطعا حق دارد، اما می توان با همدلی، همکاری و تدبیر مشکلات را حل کرد، بیان کرد: امید است روزی را ببینیم که همه کارخانجات کشور به تولید بنشینند و مشکلات کارخانجاتی مانند نیشکر هفت تپه و فولاد نیز رفع شود.

استاندار مرکزی تصریج کرد: استان مرکزی از نظر صنعتی با آرامش خوبی به سمت تولید رفته است و از نظر شاخص هایی تولیدی نسبت به سال گذشته در این استان رشد حاصل شده است و این  مهم نشان از همسویی همه عوامل دولت تدبیر و امید دارد. امروز صنایع بزرگ استان مرکزی مانند آذرآب، کمباین و ماشین سازی نسبت به سال گذشته روندی بهتری به خود گرفته اند حتی در بحث شرکت آلومینیوم نیز علیرغم اینکه موضوع تحریم نگران کننده است، اما شرایط این شرکت تثبیت شده که نشان از آرامش صنعت و تولید در استان دارد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*