پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
عدم عرضه بنزین یورو4  در اراک صحت ندارد
استان مرکزی

عدم عرضه بنزین یورو4  در اراک صحت ندارد

Virtual editor
13 آذر 1397
بازدید: 201
نظرات: 0

تارخ، مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی:

عدم عرضه بنزین یورو4  در اراک صحت ندارد

گروه اقتصادی: زهره صادقی

موضوع عدم عرضه سوخت یورو 4 به جایگاه های استان مرکزی خبری بود که از سوی یکی از اعضای شورای شهر اراک در صحن علنی جلسه عنوان شد.
مسئله ای که شاید از سوی مدیران شرکت پخش فرآورده های نفتی استان چندان قابل قبول نباشد؛ چرا که آنها معتقدند بنزین یورو 4 تولید شده همچون گذشته طبق برنامه پیشین در حال عرضه به جایگاه های سراسر استان است.
واقعی نبودن قیمت سوخت و حامل‌های انرژی، موضوعی است که در کشور ما همچنان مطرح است و به طور معمول مورد بحث کارشناسان می‌باشد و چالش های ناتمام بر سر این موضوع وجود دارد.
همین مسئله حساسیت بسیاری در میان مردم ایجاد کرده است و شاید همین حساسیت سبب توجه شورای شهر اراک نسبت به موضوع چگونگی عرضه بنزین یورو 4 که استاندارد ترین نوع سوخت می‌باشد گردیده است.
ایرج رضایی، عضو شورای شهر اراک در حالی در صحن شورا از عدم عرضه بنزین یورو 4 به جایگاه های عرضه سوخت در اراک سخن گفته است که مسئول جایگاه های عرضه سوخت، خلاف آن را اظهار می دارند و بر ارزش مستمر سوخت بنزین و گازوئیل یورو 4 تاکید دارند.
مسئول جایگاه معصومی واقع در خیابان شریعتی اراک درگفتگو با عطریاس اظهارداشت: عرضه بنزین یورو 4 همچون گذشته انجام می شود و هیچ گونه توقفی در این روند وجود نداشته است.
یکی دیگر از جایگاه‌داران اراکی بیان داشت: بنزین یورو 4 در کلیه جایگاه های عرضه سوخت استان مرکزی توزیع می‌شود و هیچ گونه توقفی در جریان این عرضه وجود نداشته است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی نیز با تأکید بر صحت نداشتن این موضوع اظهار داشت: عدم عرضه بنزین یورو 4 به جایگاه های عرضه سوخت غیر ممکن است و انتشار این خبر واقعیت ندارد.
مسئول تامین و توزیع شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی نیز در گفتگو با عطر یاس در تکمیل اظهارات مدیرعامل شرکت نفت تاکید داشت: هیچ گونه توقفی در عرضه سوخت یورو چهار عامل نفت گاز و بنزین وجود نداشته است.
علیرضا تارخ بیان کرد: در کل استان مرکزی و همچنین شهر اراک، هرگز بنزین معمولی توزیع نمی‌شود و کلاً بنزین و نفت گاز یورو 4 عرضه می شود.
وی افزود: حدود شش ماه گذشته، تنها به صورت مقطعی در برخی نواحی استان مرکزی همچون شهرستان خمین، عرضه سوخت یورو 4 متوقف شده بود که این موضوع سریعاً رفع شد؛ ولی هرگز توقف عرضه سوخت یورو4 در اراک صورت نگرفته است.
تارخ ادامه داد: بیش از 80 جایگاه عرضه سوخت در استان مرکزی فعالیت دارند که همواره بنزین یورو 4 به متقاضیان سوخت عرضه می دارند.
وی بیان داشت: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی علاوه بر عرضه سوخت یورو 4 به کل شهرستان های استان مرکزی به شهرهایی همچون اهواز و بروجرد نیز بنزین یورو 4 عرضه می‌کند و هم برای استانهایی همچون کردستان و آذربایجان شرقی و غربی نیز نفت گاز یورو 4 عرضه می دارد.
وی تأکید کرد: هیچ گونه مشکلی در روند عرضه بنزین و نفت گاز یورو 4 در استان مرکزی و شهرستان های تابعه وجود ندارد و همچون گذشته همه جایگاه ها از این نوع سوخت با کیفیت بهره مند می باشند.
عرضه بنزین یورو 4 اقدامی بود که از بهمن ماه سال 90 در استان مرکزی با هدف حذف آلودگی‌های زیست‌محیطی آغاز شد و امکان بهره برداری از بنزین با درجه خلوص بالا و طبق استاندارد یورو 4 در جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی اراک فراهم شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*