پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ تیر ۱۳۹۸
دانشجویان دانشگاه اراک ظرف های غذا را به صف کردند
استان مرکزی

دانشجویان دانشگاه اراک ظرف های غذا را به صف کردند

Virtual editor
19 آذر 1397
بازدید: 320
نظرات: 0

اعتراض دانشجویی همزمان با حضور استاندار، مقدسی نماینده اراک و رئیس کمیسیون امنیت ملی

پیش از برگزاری جلسه مطالبه گری دانشجویی

دانشجویان دانشگاه اراک ظرف های غذا را به صف کردند

گروه سیاسی،عماد کریمی:

تعدادی از دانشجویان دانشگاه اراک همزمان با حضور فلاحت‌ پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، مهدی مقدسی نماینده مردم اراک و عضو فراکسیون امید، آقازاده، استاندار استان مرکزی در دانشگاه برای سخنرانی روز دانشجو درمراسمی با عنوان ”  مطالبه گری دانشجویی”  به آنچه مسائل صنفی از جمله کیفیت بد غذا و انتقاد به عملکرد ضعیف مدیریت این دانشگاه اعلام شده است، اعتراض کردند.

در این اعتراض که بصورت خودجوش توسط دانشجویان این دانشگاه سازماندهی شده بود دانشجویان ظرف های غذایی که در این روز در دانشگاه سرو شده بود را در محوطه پردیس دانشگاه اراک پشت سر هم در مسیری طولانی قرار داده و رها کردند.

تعدادی از دانشجویان با عدم خوردن غذا از فرصت حضور استاندار،مهدی مقدسی نماینده مردم اراک  ، خنداب و کمیجان در مجلس و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برای نشان دادن اعتراض خود به عملکرد مدیریتی دانشگاه و مجموعه معاونان دانشگاه اراک استفاده کردند.

این اعتراض ها پیش از برگزاری جلسه رسمی با عنوان  مطالبه گری دانشجویی   که با حضور فلاحت پیشه، سیدمهدی مقدسی و آقازاده استاندار مرکزی برگزار شد اتفاق افتاد.

دانشگاه اراک در روزهای گذشته شاهد اتفاق قابل تامل دیگری نیز بود.

چند روز پیش در یکی از سالن های این دانشگاه هم زمان با پخش فیلم دارکوب برای دانشجویان چراغ های سالن محل نمایش فیلم روشن نگه داشته شد.

انتشار این خبر با اعتراض سینماگران و فعالان دانشجویی مواجه شد.

دانشجویان گفتند که مسوولان دانشگاه با این استدلال که دختر و پسر زیر یک سقف هستند چراغ های سالن را روشن نگه داشتند اما بهرامی معاون دانشجویی دانشگاه اراک علت روشن نگه داشتن چراغ ها در زمان پخش فیلم را نیاز به نور برای تردد در سالن اعلام کرد.

 

بهرامی، معاون اموردانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک در خصوص اعتراض صنفی دانشجویان این دانشگاه در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت: دانشجویان نسبت به کیفیت غذا اعتراض داشتند که در بین آنان حاضر شدیم و مطالبات را شنیدیم.

وی با تاکید بر اینکه با اطمینان کیفیت غذای دانشگاه اراک به نسبت دیگر دانشگاه های دولتی سطح کشور کیفیت قابل قبولی است، گفت: غذای دانشگاه مسلما در سطح کیفیت غذای خانگی نیست، اما از نظر استاندارد و کیفیت مواد غذایی از کیفیت مناسبی برخودار است و دانشگاه با همه تنگناهای اقتصادی در صدد ارائه غذای با کیفیت است.

بهرامی تصریح کرد: هر غذایی شاید باب میل همه افراد نباشد، اما با توجه به تنوع ذائقه ها تنوع غذایی نیز مدنظر قرار گرفته است و روزانه حدود 4 هزار پرس غذا سرو می شود و طبیعی است که این غذا مورد سلیقه عده ای نباشد. دانشجویان می توانند روزها و شب ها از بین گزینه های در نظر گرفته شده در سلف های مختلف غذایی باب میل خود را انتخاب کنند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*