پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ تیر ۱۳۹۸
احداث پل عابر پیاده در ابتدای شهر صنعتی ضروری است
اجتماعی

احداث پل عابر پیاده در ابتدای شهر صنعتی ضروری است

Virtual editor
20 آذر 1397
بازدید: 100
نظرات: 0

در گفتگو با مردم و هیأت امنای شهر صنعتی اراک مطرح شد

احداث پل عابر پیاده در ابتدای شهر صنعتی ضروری است

خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری اراک:

 

بودجه ای در سال جاری برای احداث پل عابر پیاده شهر صنعتی در نظر گرفته نشده است

گروه جامعه:شایسته سلامی

از دلایل اصلی احداث پل های عابر پیاده افزایش ایمنی رفت و آمد عابران است، چرا که بیشترین افراد در برابر آسیب و بیشترین جانباختگان در حوادث رانندگی درون شهری، عابران هستند. احداث پل های عابر پیاده افزون بر تسهیل در رفت و آمد شهروندان، افزایش ایمنی، کنترل و کاهش ترافیک نقش کارسازی دارد. از یک سو از تردد عرضی عابران از معابر جلوگیری خواهد کرد و از سوی دیگر در روان سازی ترافیک نیز نقش مؤثری دارند. احداث پل عابر پیاده در عرض خیابان آیت اله اراکی حدفاصل ابتدای کارخانه نورد آلومینیوم تا ابتدای ورودی شهر صنعتی اراک یکی از محدوده هایی است که به علت تردد بسیار زیاد دانشجویان و همچنین کارگران و پرسنل شاغل در واحدهای صنعتی محدوده میدان امام خمینی (سه راهی خمین) و شهرک های صنعتی همجوار که در شهر صنعتی ساکن هستند، یکی از ضروری ترین اقداماتی است که باید در جهت امنیت شهروندان پیگیری و اجرایی شود.

احداث پل عابر پیاده شهر صنعتی حدود 2 سال از طریق هیئت امنا پیگیری شده است

عطاء اله نیکخواه عضو هیئت امنای شهر صنعتی اراک گفت: پل عابر پیاده ابتدای شهر صنعتی که قرار است در ورودی این منطقه در عرض خیابان آیت اله اراکی از ابتدای کارخانه نورد آلومینیوم تا ابتدای ورودی شهر صنعتی احداث شود، حدود 2 سال است که از طریق هیئت امنای شهر صنعتی پیگیری شده است و در حال حاضر پس از انجام مصوبات و جانمایی لازم از سوی شهرداری، به مرحله ای رسیده که قرار است برای جذب سرمایه گذار از سوی سازمان سرمایه گذاری شهرداری فراخوان اعلام شود.

نیکخواه افزود: یکی از ویژگی های احداث این پل، این است که بحث امنیت عابرین پیاده دانشجویان مجموعه دانشگاهی دانشگاه آزاد در ابتدای جاده خمین، کارگران و پرسنل شاغل در واحدهای صنعتی محدوده میدان امام خمینی (سه راهی خمین) و شهرک های صنعتی همجوار که در شهر صنعتی ساکن هستند، رفع خواهد شد و کمتر شاهد تصادفات بی رویه و ایجاد معضل در این محدوده خواهیم بود. اگر احداث این پل هر چه سریعتر انجام شود می تواند از حوادث احتمالی جلوگیری کند.

نیاز مبرم به احداث پل عابر پیاده شهر صنعتی به علت تردد بسیار زیاد عابرین پیاده

مهدی اسدی یکی از شهروندان ساکن شهر صنعتی گفت: به علت آنکه در محدوده ابتدای شهر صنعتی تردد بسیار زیاد است و روزانه شاهد رفت و آمد عابرین پیاده اعم از دانشجویان و همچنین کارگران و پرسنل شاغل در واحدهای صنعتی محدوده میدان امام خمینی (سه راهی خمین) و شهرک های صنعتی همجوار در این محدوده هستیم، به احداث یک پل عابر پیاده در عرض خیابان آیت اله اراکی حدفاصل ابتدای کارخانه نورد آلومینیوم تا ابتدای ورودی شهر صنعتی نیاز مبرم و ضروری داریم.

اسدی افزود: اگر شهروندی در ساعات ابتدایی روز که دانشجویان و افراد شاغل برای رفتن به دانشگاه و یا محل کار از منازل خود واقع در شهر صنعتی خارج می شوند و یا در ساعات پایانی روز که از دانشگاه یا محل کار برای رفتن به منازل خود به شهر صنعتی باز می گردند به این منطقه مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که چقدر تردد افراد در این محدوده با مشکلات بسیاری همراه است و برای طی کردن عرض خیابان آیت اله اراکی در این محدوده باید سختی های بسیاری را متحمل شوند.

بودجه ای برای احداث پل عابر پیاده شهر صنعتی در سال جاری در نظر گرفته نشده است

محمدرضا خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری اراک گفت: در خصوص احداث پل عابر پیاده شهر صنعتی در عرض خیابان آیت اله اراکی حدفاصل ابتدای کارخانه نورد آلومینیوم تا ابتدای ورودی شهر صنعتی اراک، در شورای ترافیک یک مصوبه به آن اختصاص داده شده و مجوز احداث این پل گرفته شده است اما با توجه به وضعیت بودجه شهرداری نمی توان بودجه ای را در سال جاری برای احداث این پل در نظر گرفت. تنها اقدامی که می توان انجام داد این است که از طریق سازمان سرمایه گذاری شهرداری یک فراخوان برگزار شود تا بتوان سرمایه گذار برای احداث این پل مشخص کرد. اگر از طریق انجام فراخوان، سرمایه گذار خاصی حاضر به اجرای این پل عابر پیاده شد می توان نسبت به احداث آن اقدامات لازم را انجام داد. در حال حاضر هیچگونه بودجه مصوب شده ای برای احداث این پل عابر پیاده نداریم.

خسروی افزود: درخواست جذب سرمایه گذار برای احداث این پل عابر پیاده را به سازمان سرمایه گذاری شهرداری ارسال کرده ایم. اگر سازمان سرمایه گذاری شهرداری فراخوان جذب سرمایه گذار برای احداث این پل را انجام دهد و سرمایه گذار مورد نظر مشخص شود، احداث خواهد شد. در غیر این صورت در سال جاری بودجه ای جهت احداث این پل تعریف نشده است. اگر در سال جاری سرمایه گذار خاصی برای احداث این پل مشخص نشود، احتمالاً در بودجه سال 1398 باید دیده شود و اعتبارات خاصی برای احداث آن در نظر گرفته شود.

پل عابر پیاده شهر صنعتی ابتدا باید از طریق سرمایه گذاری احداث شود

مرتضی زاهدی مسئول و ناظر پل های عابر پیاده شهرداری اراک گفت: 12 پل عابر پیاده مصوبه شورای ترافیک در دست اقدام داریم و برای بهره برداری از این پل های عابرپیاده نیاز است که از طریق فراخوان سرمایه گذار برای احداث آنها شناسایی شود. برای احداث این پل های عابرپیاده طرح های مورد نیاز آماده شده و استعلامات تأسیسات زمین انجام شده و جانمایی این پل ها نیز شکل گرفته است. تنها باید طی فراخوانی که باید از طریق سازمان سرمایه گذاری شهرداری انجام شود، سرمایه گذار و بهره برداری این پل ها شناسایی شود تا بتوانند فرایندهای اجرایی احداث این پل ها را آغاز کنند. در حال حاضر در مرحله فراخوان هستیم تا انجام شود و از طریق آن سرمایه گذار شناسایی شود.

زاهدی افزود: پل عابر پیاده ابتدای شهرصنعتی نیز یکی از 12 پل عابر پیاده عنوان شده است که هم مصوبه برای احداث آن وجود دارد و هم جانمایی آن نیز مشخص شده است. برای احداث این پل نیز در مرحله فراخوان قرار داریم و منتظر هستیم تا سرمایه گذار این پل مشخص شود. طرح احداث این پل از سوی معاونت زیربنایی شهرداری به سازمان سرمایه گذاری شهرداری ارسال شده و منتظر اجرای فراخوان و مشخص شدن سرمایه گذار هستیم. طبق مکاتبات کتبی و مذاکرات تلفنی انجام شده قرار است که ظرف چند روز آینده فراخوان احداث این پل اجرایی شود و سرمایه گذار آن نیز مشخص گردد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*