پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۴ تیر ۱۳۹۸
شورای هماهنگی اصلاحات تا پایان فرآیند  انتخاب شهردار در کنار فراکسیون امید می ماند
اجتماعی

شورای هماهنگی اصلاحات تا پایان فرآیند  انتخاب شهردار در کنار فراکسیون امید می ماند

Virtual editor
10 دی 1397
بازدید: 100
نظرات: 0

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مرکزی

در حمایت از فراکسیون امید شورای شهر اراک بیانیه صادر کرد

شورای هماهنگی اصلاحات تا پایان فرآیند  انتخاب شهردار در کنار فراکسیون امید می ماند

هرگونه دخالت در روند تصمیم سازی شورای شهر اراک را شفاف سازی می کنیم

عطریاس:  شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مرکزی در حمایت از فراکسیون امید شورای شهر اراک و روند تصمیم گیری این شورا برای انتخاب شهر جدید، بیانیه صادر کرد.

در صحن رسمی شورای شهر طی شنبه گذشته مقرر شده بود تا گزینه ی تصدی سمت شهرداری اراک به رای گذاشته شود اما تشکیل جلسه رسمی یک ساعت به تعویق افتاد و نهایتا رئیس شورای شهر اعلام کرد که «انتخاب شهردار جدید با 48 ساعت تاخیر در عصر روز دوشنبه دهم آذر به رای گذاشته می شود.»

حال پس از این تاخیر 48 ساعته درحالی که مقرر شده بود انتخاب «سعید نادری»، گزینه اصلاح طلبان برای شهرداری اراک به رای گذاشته شود، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مرکزی طی صدور بیانیه ای ضمن حمایت از روند تصمیم گیری فراکسیون امید شورای شهر اراک، هرگونه دخالت در این روند را محکوم کرد و وعده افشاسازی دخالت خاطیان امر را داد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بی شک نقش شوراهای اسلامی به عنوان پارلمان های محلی در توسعه و آبادانی شهرها و روستاها بی بدیل است. شوراهای اسلامی که یادگار ماندگار سید اصلاحات محمد خاتمی است امروز نقشی محوری را در ارکان حاکمیت محلی دارا میباشد چرا که شهروندان با حضور خود رای به آنچه میدهند که طلب خواهند کرد.

در اراک نیز در انتخابات شورای شهر، شهروندان فهیم اراکی رای به اصلاحات و فهرست امید دادند زیرا از تسلط 4 دهه ای طیف خاصی خسته و شهر خود را مهجور میدیدند.

امروز و در کشاکش انتخاب شهردار جدید برای اراک آنچه بیشتر در ذهن علاقمندان به توسعه اراک میرسد وجود فردی است که بتوانند آنچه در انتخابات به آن رای داده اند را محقق سازد، موضوعی که در یکسال گذشته از آن دور مانده اند.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات صراحتا اعلام میکند حمایت همه جانبه خود را از اقدامات فراکسیون امید که با همه کاستی ها به راه خود با صلابت ادامه میدهد، مینماید و علی رغم نقدهایی که برخی رفتارها دارد تا پایان در کنار فراکسیون امید خواهد ماند.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مرکزی هر گونه دخالت و فشار در روند تصمیم سازی شورای شهر را محکوم و صراحتا اعلام میکند در صورت وقوع این امر، موضوع را شفاف با شهروندان فهیم اراکی و علاقمندان به جریان اصلاحات در میان خواهد گذاشت.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تمام علاقمندان توسعه و آبادانی اراک عزیز هم این اطمینان را میدهد که دیده بان و رصد کننده اقدامات شورای شهر است و هر گونه عدول از خواست شهروندان را ابتدا تذکر و سپس با شهروندان در میان خواهد گذاشت. همینطور از همه شهروندان عزیز اراکی هم درخواست میکند که اجازه دهند اعضای شورای اسلامی در نهایت آرامش به انتخاب شهردار مناسب اقدام کنند و راه سواستفاده برخی گروههای شبه سیاسی را ببندند. در پایان آرزوی شهری آباد و زیبا در خور شهروندان اراکی را در سایه وحدت و آرامش داریم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*