پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
مهمترین بحث مراکز درمانی استان، محدودیت فضای فیزیکی است
استان مرکزی

مهمترین بحث مراکز درمانی استان، محدودیت فضای فیزیکی است

Virtual editor
20 دی 1397
بازدید: 227
نظرات: 0

جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اراک:

مهمترین بحث مراکز درمانی استان، محدودیت فضای فیزیکی است

عطریاس: معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان ولیعصر(عج)اراک قابلیت بهره‌برداری در سال آینده را دارد.

قاسم جان‌بابایی در جریان سفر به استان مرکزی و بازدید از مراکز درمانی اراک، محلات و دلیجان بیان کرد: بازدیدی از مراکز درمانی محلات و دلیجان صورت گرفت دارای کاستی‌هایی در حوزه زیرساخت‌ها هستند به طوری که در محلات باید مدیریت فاضلاب و توسعه اورژانس مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اراک به عنوان مرکز استان به لحاظ داشتن بیشترین جمعیت و پذیرش بیماران دیگر شهرستان‌ها و استان‌های مجاور شرایط متفاوتی را نسبت به دیگر شهرستان‌ها دارد، گفت: غالب زیرساخت‌های درمانی مرکز استان قدیمی است، البته اقدام خوبی در جهت ساخت مرکزی به عنوان جایگزین بیمارستان فعلی ولیعصر(عج)اراک انجام گرفته است که با تکمیل و راه‌اندازی آن خدمات‌دهی بهبود و افزایش خواهد یافت و از نظر انرژی صرفه‌جویی مناسبی حاصل می‌شود.

جان‌بابایی هدف از سفر خود به استان مرکزی را بازدید از پروژه‌های نیمه‌کاره دانست و گفت: امید است که در سال آینده منابع مناسبی برای تکمیل ساخت بیمارستان ولیعصر به عنوان بیمارستان اصلی استان تخصیص یابد. بیمارستان فعلا در حال ساخت است و کار فیزیکی زیادی باقی نمانده است و غالب کار برای تاسیسات باقی مانده است و امید است با تخصیص منابع موجود در سال آتی بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه اراک پذیرای بیماران دیگر استان‌هاست، افزود: بیمارستان به لحاظ قدمت هزینه ‌ بسیاری دارد که با نوسازی آن دانشگاه از نظر انرژی و نیروی انسانی بسیار منتفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از نظر خدمات‌دهی وضعیت مناسبی در مراکز درمانی وجود دارد و اکثر فوق‌تخصص‌ها موجود و اعمال جراحی انجام می‌شود، گفت:  مهمترین بحث در مراکز درمانی استان محدودیت فضای فیزیکی است، همچنین برخی از بیمارستان‌ها قدیمی هستند که می‌توان از ظرفیت خیرین استفاده کرد و خوشبختانه از توان خیرین در ساخت بیمارستان آیت اله خوانساری به عنوان مرکز سرطان استان مرکزی استفاده شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: بیمارستان آیت‌الله خوانساری 2 دستگاه رادیوتراپی دارد که یکی از آنها قدیمی و تهیه یک دستگاه نیز جز تعهدات وزارت بهداشت که خرید آن در اولویت قرار دارد. در این بیمارستان پزشکان فوق تخصص خوب و حاذقی وجود دارد که مردم با اعتماد کامل می‌تواند خدمت دریافت کنند و داروخانه این مرکز غالب داروهای شیمی درمانی را دارد و از افتخارات وزارت بهداشت و طرح تحول نظام سلامت این است که بیماران می‌توانند دارو را از طریق طرح رایگان دریافت کنند.

وی اضافه کرد: بیمارستان جایگزین بیمارستان آیت اله طالقانی با کمک خیرین در حال ساخت است که تاکنون 25 درصد پیشرفت داشته است و تجهیزات مصرفی و تشخیصی نیز توسط وزارت بهداشت کمک خواهد داشت.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*