پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۷ تیر ۱۳۹۸
فرمانداران باید سیاست‌های دولت تدبیر و امید را تبیین کنند
استان مرکزی

فرمانداران باید سیاست‌های دولت تدبیر و امید را تبیین کنند

Virtual editor
9 بهمن 1397
بازدید: 968
نظرات: 0

اکرمی، معاون سیاسی استاندار در همایش فرمانداران و بخشداران استان مرکزی:

فرمانداران باید سیاست‌های دولت تدبیر و امید را تبیین کنند

گروه سیاسی: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خوستار تشکیل کمیته رصد نارضایتی‌های اجتماعی در شهرستان‌های استان شد.

بهروز اکرمی در همایش فرمانداران و بخشداران استان مرکزی بر تسلط فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها و بخش‌ها به تمامی قوانین و مقررات مرتبط و قدرت برنامه‌ریزی و توان هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه فرمانداران نباید در جهت پیگیری و رفع مشکلات مردم صرفا به مکاتبات اکتفا کنند، بلکه باید تا حصول نتیجه مناسب پیگیری داشته باشند، گفت: فرمانداران و بخشداران باید سرکشی نوبه‌ای و غیر‌مترقبه از روند خدمت‌رسانی به مردم در دستگاه‌های اجرائی را در دستور کار خود قرار دهند و از نزدیک در جریان روند ارائه خدمات به مردم باشند و گزارشات این اقدامات به دفتر سیاسی استانداری منعکس شود، همچنین در این راستا باید بازدیدهای مرتب از سطح روستاهای به جهت آشنایی و رفع مشکلات مردم از نزدیک انجام گیرد.

اکرمی ارتباط نزدیک با مردم را عاملی در جهت جلب مقبولیت و رضایتمندی مردم از فرمانداری و بخشداری‌ها دانست و گفت: فرماندار نامقبول نمی‌تواند کار خود را دنبال کند و باید در برخورد با مردم، انتقادپذیر باشد و رفتاری توام با سعه‌صدر، انعکاس مسائل و مشکلات به استانداری، تلاش برای افزایش آگاهی‌های علمی و بروز در حوزه کاری خود، تعامل با ائمه جمعه،نمایندگان مردم در مجلس و اعضای شوراهای اسلامی را در دستور کار خود قرار دهد.  وی پیش‌بینی حوادث و معضلات سیاسی و اجتماعی با ارائه راهکارهای عملیاتی، اهتمام ویژه به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و شناسایی ظرفیت‌های شهرستان‌ها و بخش‌ها به جهت فعال و عملیاتی شدن ظرفیت‌های موجود را از جمله شاخصه‌های فرمانداران عنوان کرد و افزود: فرمانداران باید سیاست‌های دولت تدبیر و امید را در شهرستان‌ها به نحو احسن تبیین کنند و با حضور فیزیکی در بین مردم، پاسخگویی به مکاتبات و بررسی و پیگیری مشکلات از مدیران کل دستگاه‌های اجرائی با حضور در شهرستان‌ها پاسخ مناسب و عملیاتی در جهت کمک به حل درخواست‌های مردم ارائه کنند و نمایش اقتدار در جهت رفع مشکلات جامعه به عنوان مامن و پناهگاه مردم باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی یکی از وظایف مهم فرمانداران و بخشداران را افزایش اطمینان و اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی با عملکرد مناسب خود دانست و خواستار تشکیل کمیته رصد نارضایتی‌های اجتماعی در شهرستان‌ها شد.

اکرمی تصریح کرد: با سخنرانی نمی‌توان رضایتمندی مردم را کسب کرد باید براساس وظیفه وجدانی و شرعی فعالیت و خدمت‌رسانی را دنبال کنیم و میزان رضایتمندی مردم از مسئولان ملاک موفقیت کارنامه فرمانداران محسوب می‌شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*