پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۳۱ مرداد ۱۳۹۸
کلنگ زنی مجتمع گردشگری شهر آیلند / اولین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری با رویکرد یک شهر پایدار
استان مرکزی

کلنگ زنی مجتمع گردشگری شهر آیلند / اولین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری با رویکرد یک شهر پایدار

Virtual editor
23 بهمن 1397
بازدید: 312
نظرات: 0

با حضور استاندار مرکزی در چهارمین روز از دهه فجر انجام شد

کلنگ زنی مجتمع گردشگری شهر آیلند
اولین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری با رویکرد یک شهر پایدار

موسوی، سرمایه گذار شهر آیلند: مصوبات 14 گانه آیلند در ستاد اقتصاد مقاومتی کاملا اجرایی شده است
گروه اقتصاد و صنعت: همزمان با چهارمین روز از دهه فجر، با حضور استاندار مرکزی و معاونین وی، نماینده ساوه و زرندیه و جمعی از مدیران کشوری و منطقه ای، کلنگ سایت گردشگری و مجتمع بین راهی مجموعه شهر آیلند به زمین زده شد.
مدیر هماهنگی امور شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی کشور با حضور در این مراسم با تاکید بر اینکه آیلند، اولین منطقه ویژه اقتصادی بخش خصوصی کشور است اظهار داشت: در منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان تاکنون هیچ هزینه دولتی صورت نگرفته و کلیه هزینه ها کاملا شخصی بوده که تاکنون بالغ بر 800 میلیارد تومان اعتبار در این پروژه عظیم هزینه شده است که بیشتر هزینه ها زیرزمینی و برای احداث زیرساخت ها بوده است.
جعفر آهنگرانی در گفتگوی اختصاصی با عطریاس بیان داشت: روند پیشرفت پروژه در این منطقه اقتصادی بسیار مطلوب و فوق العاده است و با وجود شرایط سخت اقتصادی، اقدامات خارق العاده ای در این مجموعه صورت گرفته است.
وی افزود: همجواری منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان با پایتخت کشور، جذابیت و استقبال از این محیط را بیشتر کرده است.
آهنگرانی تاکید داشت: منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان به لحاظ اینکه کاربری آن با دو رویکرد ورزشی و گردشگری احداث می گردد یک منطقه استثنا است؛ چراکه در روزهای تعطیل شاهد استقبال و حضور قشر جوان در مسابقات مختلف در این منطقه هستیم که روحیه مطلوب نشاط اجتماعی را که بسیاری در کشور به دنبال آن هستند ایجاد می نماید.
مدیر هماهنگی امور شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی کشور در بخش دیگری اظهارات خود در گفتگو با عطریاس اعلام کرد: با توجه به ممنوعیت ورود خودرو به کشور، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، مجوز ورود خودروهای ورزشی به کشور را گرفته است؛ که در این زمینه حتی افراد به صورت شخصی می توانند خودروهای ورزشی وارد نمایند.
وی تصریح کرد: این اقدام در منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان نیز قابل اجرا بوده و به عنوان یک امتیاز ویژه برای منطقه محسوب می شود.
استاندار مرکزی نیز با حضور در مراسم رسمی کلنگ زنی سایت گردشگری منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان ، روند پیشرفت پروژه را مطلوب عنوان کرد و گفت: شهر آیلند – اولین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری با رویکرد یک شهر پایدار با سرمایه گذاری سید احمد موسوی و خانواده وی و مشارکت بانک گردشگری و بخش خصوصی و همچنین همکاری و حمایت سایر ادارات و دستگاه ها در کارگروه های متعدد استان، از روند مطلوبی برخوردار است.
آقازاده تصریح کرد: 14 مصوبه در جلسات گذشته ستاد اقتصاد مقاومتی از اردیبهشت ماه برای این مجموعه انجام گرفته است که این مصوبات 14گانه در طول نه ماه گذشته به طور کامل محقق شده و امروز می توان گفت همه موانع برای یک آغاز خوب در منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در حوزه استان مرکزی مرتفع شده است.
وی تصریح کرد: امروز بسیار خرسندیم که در روزهای پایانی سال 97 با گذشت 10 سال از آغاز به کار این پروژه، عملیات احداث با روال و سرعت مطلوبی در حال انجام است و در سال 98 بازوهای مختلف آن پی در پی به بهره برداری خواهد رسید.
آقازاده بیان داشت: مجموعه شهر آیلند و منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در سطح ملی و فرا ملی بسیار مطرح و چشمگیر خواهد شد و ما نیز از این پروژه بزرگ و آبرومند برای سرعت بیشتر در احداث و تکمیل در سال 98 حمایت می کنیم.
استاندار مرکزی ادامه داد: در حال حاضر 1300 نفر در منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان مشغول به کار هستند و احداث چنین پروژه هایی منجر به کاهش نرخ بیکاری زرندیه نسبت به نُرم استان مرکزی شده است و همین مسئله به عنوان یک مزیت در شهرستان زرندیه که فعالیت اقتصادی به صورت گسترده انجام می گیرد مطرح است.
وی اظهار داشت: قطعا در زمینه کاهش نرخ بیکاری، فرماندار، بخشداران، اعضای شوراهای اسلامی و نماینده ساوه و زرندیه در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، نقش مطلوبی داشته اند.
نماینده ساوه و زرندیه نیز با حضور در این مراسم بیان داشت: پروژه منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار است و امیدواریم روز به روز شاهد رشد و شکوفایی حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه باشیم.
منصوری تاکید کرد: اینجا سرزمین فرصت های طلایی است؛ هیچ نقطه ای از ایران مزیت های ساوه و زرندیه را ندارد و به واسطه برخورداری از دشت های وسیع، صنایع متعدد، منطقه ویژه اقتصادی و نیز همجواری با پایتخت کشور، ساوه و زرندیه را به دشت زرینی تبدیل کرده است که امید می رود مشکل آب نیز در آینده ای نزدیک مرتفع گردد.
سرمایه گذار منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان نیز در ادامه، ضمن اظهار خرسندی از روند پیشرفت پروژه ، طبق روال همیشه ی حضور در سخنرانی ها و جلسات در آغاز اظهارات خود با بیان این مصرع که” چو ایران نباشد تن من مباد” اظهار داشت: 14 مصوبه در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان برای پروژه آیلند مطرح شده است که تا به امروز همه مصوبات مذکور اجرایی شده است.
سید احمد موسوی با اشاره به موضوع کلنگ زنی سایت بین راهی و گردشگری شهر آیلند گفت: این طرح به منظور احداث جایگاه عرضه سوخت، رستوران، کارواش و محل اقامت، طراحی شده است و به جرات می توان گفت یکی از نادرترین بین راهی های منطقه خاورمیانه خواهد بود.
وی افزود: 28 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای این مجموعه گردشگری پیش بینی شده است که زمینه اشتغال حدود 320 نفر را فراهم می نماید.
وی در ادامه به راه اندازی پیست فرمول 1 که اتودروم بین المللی تهران در مجموعه آیلند است اشاره کرد و گفت: در این سایت نیز اخیرا مسابقات ورزشی با حضور 700 خودرو انجام گرفته است.
موسوی تاکید کرد: انتظار می رود برای اجرای کامل طرح های مجموعه آیلند، بخش خصوصی به کمک دولت بیاید تا به واسطه اجرا و تکمیل پروژه های منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان، شاهد توسعه فرهنگی بیشتر در منطقه زرندیه باشیم.
وی از سرمایه گذاران نیز خواستار شد که نسبت به پروژه بزرگ شهر آیلند، توجه خاص داشته و در آبادانی کشور نقش آفرینی نمایند. سرمایه گذار منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در بخش پایانی اظهارت خود با عبارت همیشگی ” زنده باد ایرانی ” به مراسم مذکور خاتمه داد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*