پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۴ فروردین ۱۳۹۹
هیچگونه دخالتی در نحوه برگزاری آزمون و جذب نیروی شرکت پتروشیمی شازند نداشتیم
استان مرکزی

هیچگونه دخالتی در نحوه برگزاری آزمون و جذب نیروی شرکت پتروشیمی شازند نداشتیم

Virtual editor
25 بهمن 1397
بازدید: 255
نظرات: 0

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفت و گو با عطریاس  درپاسخ به انتقادها به چگونگی جذب نیرو در شرکت پتروشیمی شازند:

هیچگونه دخالتی در نحوه برگزاری آزمون و جذب نیروی شرکت پتروشیمی شازند نداشتیم

رجبی، مدیرروابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند:

پتروشیمی بر بومی بودن نیروها پافشاری ندارد

گروه اقتصادی:زهره صادقی

“در جذب نیروهای بومی پتروشیمی شازند باید محدوده استان مرکزی لحاظ شود؛ چرا که روند جذب نیروی بومی در این شرکت تبعیض آمیز است و لازم است در سریع ترین زمان ممکن نسبت به اصلاح آن اقدام گردد.”

اینها انتقادات علی اکبر کریمی، نماینده اراک خنداب و کمیجان است که در واکنش به نحوه اطلاع رسانی و ضوابط اعلام شده برای جذب نیرو در پتروشیمی شازند صورت گرفته است.

با توجه به اینکه در فراخوان اولیه استخدام نیروی شرکت پتروشیمی شازند، شرط بومی بودن به سکونت در صرفاً شهرستان شازند و نه در تمامی نقاط استان لحاظ نشده است؛ موضوع بومی بودن، این ذهنیت را ایجاد کرده که به سراسر استان مرکزی تسری دارد.

اما بر اساس اظهارات نماینده اراک، با تأکید مسئولان شهرستان شازند و فشارها، تهدید و تحمیل های بسیاری بر مدیریت پتروشیمی شازند وارد شده تا صرفا متقاضیان شهرستان شازند، مجاز به شرکت در آزمون استخدامی باشند.

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در گفت وگو با عطریاس اظهار داشت: ما هیچگونه دخالتی در نحوه برگزاری آزمون و جذب نیروی شرکت پتروشیمی شازند نداشته ایم و به لحاظ قانونی ایرادی نیز بر پتروشیمی وارد نخواهد بود.

آبایی افزود: هرچند که قاعده بر این است که باید همه بتوانند در این آزمون شرکت کنند ولی بخاطر محدودیت های اشتغال در شازند، توافقی میان مدیران پتروشیمی و مسئولان شازند صورت گرفته است که از بومی های منطقه جذب شوند.

وی بیان داشت: البته که اداره کار شهرستان شازند نیز به واسطه تعاملاتی که با صنایع منطقه دارند، در این توافق دخیل بوده اند.

اما مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند در گفت وگوی اختصاصی با عطریاس، روند برگزاری آزمون و فراخوان آن را طبق روال هر ساله و توافقی که مسئولان شهرستان با یکدیگر داشته اند عنوان کرد و گفت: طبق روالی که در سال های گذشته هماهنگی‌هایی میان مدیران شرکت پتروشیمی شازند و مسئولان شهرستان صورت می‌گرفت، امسال نیز روند اطلاع رسانی و انجام آزمون بر همان اساس صورت می پذیرد.

رجبی افزود: شاید در فراخوان اولیه برگزاری آزمون، محدودیت‌ها در آن ذکر نشده بود ولی مسئولان شهرستان، پیگیر همان روال هر ساله بودند؛چراکه آن ها بر این اعتقادند که چون در محدوده جغرافیایی شهرستان شازند، تعداد صنایع محدود بوده و از سویی دیگر نرخ بیکاری در شازند بالا است، از اینرو می بایست نیروهای رده ی دیپلم و پایین تر، از بومی ها و ساکنان همین منطقه جذب شوند.

وی تصریح کرد: مسئولان شازند معتقدند که درسطح استان مرکزی و اراک، صنایع زیادی وجود دارد که قطعاً آنها نیز اولویت را به نیروهای خود می دهند؛ و سه واحد صنعتی پالایشگاه پتروشیمی و نیروگاه می بایست نیروهای خود را با اولویت بومی شهرستان شازند جذب نمایند.

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی شرکت پتروشیمی شازند ادامه داد: در اطلاع‌رسانی اولیه، بومی شهرستان شازند اعلام نشده بود؛ ولی در مرحله ثبت نام با اعلام ضوابط، به این موضوع تأکید شد.

وی بیان داشت: در این آزمون از چند رده تحصیلی اعم از زیر دیپلم تا بالاتر از کارشناسی جذب می‌شود که مقرر است تنها در رده دیپلم و پایین تر از آن از بومی های شهرستان شازند جذب شود.

رجبی افزود: شرکت پتروشیمی شازند بر روی مسئله  جذب نیروهای صرفا بومی‌ پافشاری ندارد؛ و اگر محدودیت موجود برداشته شود، قطعا نیرو های جدیدتری جذب شرکت خواهند شد.

وی خاطر نشان ساخت: طی چهار سال گذشته، سه آزمون استخدامی توسط شرکت پتروشیمی شازند برگزار شده است که آزمون چهارم در 25 بهمن ماه برگزار می گردد و مجموعاً حدود 70 نفر جذب شرکت خواهند شد که از میان چهار هزار ثبت نام کننده در تمامی رده های تحصیلی انتخاب خواهند شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*