پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
امید پانزده گانه
استان مرکزی

امید پانزده گانه

Virtual editor
8 اسفند 1397
بازدید: 1,196
نظرات: 0

سه روز تا رقم خوردن سرنوشت فعالان صنعتی و اقتصادی استان مرکزی

امید پانزده گانه

 

گروه اقتصادی:زهره صادقی

انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور روز شنبه یازدهم اسفند ماه در محل اتاق های استان ها برگزار می گردد.

با توجه به ‌اینکه فعالیت های اتاق های بازرگانی در سطح ملی و استانی قابل توجه و موثر است می توان گفت در استان صنعتی مرکزی نقش ترکیب هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در توسعه اقتصادی و صنعتی و نیز پیگیری مسائل و مشکلات بخش تولید و صادرات در کارگروه‌های ملی بسیار مهم و موثر تر خواهد بود.

بر همین اساس انتخابات اتاق بازرگانی فرصتی مناسب، تاریخی و سرنوشت ساز برای چرخه تولید و صنعت استان مرکزی می باشد.

در اوضاع اقتصادی کنونی که فعالان اقتصادی و جامعه با پیچیدگی متعددی مواجه اند باید بر روی اولویت‌ها تمرکز شود چرا که برای کاهش فشار اقتصادی بر جامعه نقش اتاق بازرگانی به عنوان اصلی‌ترین پارلمان بخش خصوصی می‌تواند روزنه امیدی برای خروج از تنگناهای اقتصادی باشد.و تبادلات تکنولوژی، کالا و کلیه مبادلات اقتصادی با کشورهای خارجی به دور از فرافکنی و تجارت شفاف انجام گیرد و از خودمحوری پرهیز شود.

نهمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی در استان مرکزی با رقابت تنگاتنگ و پرهیاهو تر نسبت به دوره قبل در آستانه برگزاری است؛ و همین مسئله، معادله ای پر مجهول است بر آنچه که کاندیداهای گروه های دوگانه فعلی دنبال می کنند.

مدیرعامل شرکت مدیران صنایع استان مرکزی در این باره در گفت و گو با عطریاس اظهار داشت: انتخابات اتاق بازرگانی در این دوره از منظری دیگر با سطح بالای مشارکت و توجه اذهان فعالان اقتصادی به انتخابات و نیز ایجاد ائتلاف های مختلف بسیار امیدوارکننده است. چرا که تعداد زیادی از فعالان عرصه اقتصادی و صنعت استان و صاحب نظران این حوزه با راه اندازی کانال و تشکیل گروههای مختلف در فضای مجازی و شور و شوق حاکم بر فضای انتخابات استان افزوده اند.

وی افزود: آنچه در این میان حائز اهمیت است چگونگی پذیرش مسئولیت سنگین در اتاق بازرگانی به واسطه وضعیت فعلی اقتصادی حاکم بر جامعه می باشد.

انجلاسی تصریح کرد: منتخبان باید بدانند که انتظارات به حق بخش خصوصی را باید برآورده نمایند ، همچنین پاسخگوی عملکرد خویش باشند و با شفافیت کامل گزارش عملکرد خود را ارائه نمایند.

خزانه دار اسبق اتاق بازرگانی نیز در آستانه برگزاری نهمین انتخابات اتاق بازرگانی اراک با اشاره به اینکه به علت حضور افراد جوان، فعال و کارآفرین در ثبت نام انتخابات اتاق بازرگانی از کاندیداتوری هیئت نمایندگان اتاق استعفا داده است بیان داشت: بنده نسبت به دو گروه شکل گرفته برای انتخابات اتاق بازرگانی کاملا بی طرف هستم چرا که هر دو گروه از دوستان و همسنگران بنده هستند. ولی به نظر می‌رسد یک طرف ترازو در این دو گروه سنگین تر است چون برنامه آینده خود را به طور شفاف ارائه کرده و از قبل نیز درصدی از این برنامه را اجرا نموده است.

منصوریان افزود: افراد پرانرژی، آشنا به فضای مجازی و با تحصیلات به روز و عالی برای حضوردرانتخابات اتاق اعلام آمادگی کردند که بنده مصلحت نیست جایگاه حضور دوباره در اتاق حضور داشته باشم و جایگاهک را به این افراد واگذار کرده و از دور آنها را حمایت می کنم.

وی بیان داشت: اگر چند نفر از افراد کنونی اتاق دیگر نباشند، نه اینکه بحث بی صداقتی و ناپاکی باشد؛ بلکه به این دلیل که عمر حضور و کارایی آن ها در اتاق به پایان رسیده است، می توان افق روشن تری برای اتاق اراک ترسیم کرد.

کاندیدای مستعفی نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اراک در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: امکان دارد تجربه من برای حضور دوباره برای سومین بار در اتاق اراک بالا باشد ولی نوآوری موضوعی است که باید همگان به آن توجه بیشتر داشته باشند.

وی تصریح کرد: از سفرهای خارجی اتاق در سال های قبل کمتر بهره گیری شده است ولی یک سال اخیر برنامه‌ای برای موضوع مصوب شده که سفرها به چه کشورهایی و با چه هدفی انجام شود؛ همچنین تبادلات تکنولوژی و فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری مورد هدف قرار گرفته است.

حال در چنین شرایطی، جامعه صنعت و تولید استان به نظاره نشسته اند که نتیجه نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اراک به نفع کدام گروه شکل می گیرد و آینده تولید و صادرات استان به دسته اهداف کدام گروه رقم می خورد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*