پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ خرداد ۱۳۹۹
مرگ مرزی
اجتماعی

مرگ مرزی

Virtual editor
25 فروردین 1398
بازدید: 644
نظرات: 0

پنجشنبه گذشته 21 نفر در آزاد راه تهران-ساوه بر اثر تصادف زنجیره ای کشته و زخمی شدند

مرگ مرزی

زندی فر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی:

تصادف زنجیره ای در حوزه استحفاظی استان تهران رخ داده است

حدود هشتاد درصد از آزاد راه تهران-ساوه در حوزه استحفاظی استان مرکزی ایمن سازی شده است

گروه شهری:سینا علیدادی

پنجشنبه گذشته بیست و یک نفر در محدوده رباط کریم آزاد راه تهران-ساوه کشته و زخمی شدند.

احداث آزاد راه ها همواره با اهداف گوناگونی مد نظر دولت ها قرار میگیرد اما هدفی که در بین تمامی آن ها مشترک می باشد، ایجاد سفری ایمن همراه با کاهش هزینه هایی همچون زمان و سوخت است.

آزاد راه تهران-ساوه یکی از اصلی ترین راه های مواصلی پایتخت به غرب کشور به حساب می آید که 112 کیلومتر آن در استان مرکزی و تنها 35 کیلومتر مابقی آن در استان تهران قرار دارد و همین مهم وظیفه دستگاه های اجرایی مرکزی را برای سامان دهی و رفع نقاط حادثه خیز این شاه راه مواصلاتی دو چندان کرده، موضوعی که چندی پیش نیز مسوولان قضایی این استان بر آن تاکید داشتند به طوری که از نهادهای ذیربط خواستار ایمن سازی هرچه سریع تر این آزاد راه و اصلاح نقاط حادثه خیز آن شدند.

پنجشنبه گذشته رسانه های محلی در شهرستان ساوه خبر از وقوع تصادف زنجیره ای در آزاد راه مذکور را دادند که منجر به بسته شدند محور اصلی شده است. دیری نگذشت که خبرگزاری آنا نیز موضوع فوق را تایید کرد و در خبری اعلام نمود که «هفت تن به علت سوختگی فراوان جان خود را از دست داده اند که قابل شناسی نیستند و چهار نفر دیگر نیز به علت بالا بودن حجم جراحات وارده، به مراکز درمانی منتقل شده اند.»

هر چند که در خبرهای تایید شده بر وقوع این حادثه تلخ در استان تهران تاکید شده بود ولی تقارب نام ساوه در تمامی آن ها، بسیاری از افکار عمومی را ناخودآگاه به سمت حوادث تلخ محورهای مواصلاتی شمال استان مرکزی سوق می داد چرا که محورهای مواصلاتی ساوه-همدان و ساوه-تهران طی سال های گذشته با نام «سایه مرگ» و «داغ عزیزان» گره خورده است.

در همین راستا روزنامه عطریاس به منظور آگاهی بخشی هر چه دقیق تر حادثه مذکور با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی به گفت و گو پرداخته که شرح آن در ادامه خواهد آمد.

تصادفات منجر به فوت در راه های استان مرکزی سی درصد کاهش یافته است

علی زندی فر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی درباره تصادف زنجیره ای رخ داده در آزاد راه تهران-ساوه گفت: حدود ساعت دو بعد از ظهر پنجشنبه گذشته بین یک دستگاه اتوبوس و یازده خودرو سواری در آزاد راه تهران-ساوه، تصادف زنجیره ای رخ می دهد که این حادثه در محدوده رباط کریم، جزء حوزه استحفاظی استان تهران بوده است.

زندی فر ادامه داد: پلیس هنوز درباره دلیل این حادثه به قطعیت کامل نرسیده است ولی چند ساعت بعد از وقوع این حادثه، آزاد راه تهران-ساوه برای تردد خودروهای عبوری به صورت کامل بازگشایی شد.

وی بیان کرد: تصادفات منجر به فوت در آزاد راه تهران-ساوه نسبت به زمان مشابه سال قبل، شاهد کاهش 30 درصدی بوده، البته هنوز جمع بندی نهایی توسط پزشکی قانونی انجام نشده ولی بعید به نظر می رسد که درصد فوق، کاهش یابد.

استان مرکزی آمادگی کامل برای امدادرسانی به تصادفات جاده ای را دارد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با تاکید مجدد بر اینکه تصادف زنجیره ای عصر پنجشنبه گذشته در آزاد راه تهران- ساوه در حوزه استحفاظی استان تهران بوده است، گفت: امیدوار هستیم که با خواست خداوند هیچگاه شاهد چنین حوادث غمناکی نباشیم ولی اگر زمانی از این دست حوادث در استان مرکزی به ویژه آزاد راه تهران-ساوه رخ دهد، آمادگی کامل برای امدادرسانی به مصدومان و انتقال به موقع آن ها به مراکز درمانی وجود دارد.

زندی فر ادامه داد: استان مرکزی طی سال های گذشته برای ایمن سازی جاده های خود، اقدامات فراوانی را انجام داده به طوری که درحال حاضر بیش از 80 درصد نقاط حادثه خیز آزاد راه تهران-ساوه که در حوزه استحفاظی استان مرکزی قرار داشتند، ایمن سازی شده و بخش عمده ای از شیب این آزاد راه اصلاح شده است.

وی افزود: هفته گذشته دو قرارداد جدید برای روشنایی 26 کیلومتر از آزاد راه تهران-ساوه و نصب تابلوهای مورد نیاز، به انعقاد رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی اکثر تصادف های رخ داده در آزاد راه تهران-ساوه حوزه استحفاظی این استان را، تصادف های جلو به عقب دانست و گفت: گشت هوایی اورژانس به صورت کامل در آزاد راه تهران- ساوه آماده باش می باشد و علاوه بر آن نیز سه پایگاه اورژانس در این آزاد راه، مستقر است.

زندی فر در پایان اظهار کرد: آزاد راه تهران-ساوه حدود شش ماه است که از طرف بخش خصوصی به دولت واگذار شده و هم اکنون حداکثر عوارضی که در این آزاد راه اخذ می شود، پنج هزار تومان می باشد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*