پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۳ اسفند ۱۳۹۹
مدیران کانال تلگرامی کلانتر مرکزی شناسایی شدند
اجتماعی

مدیران کانال تلگرامی کلانتر مرکزی شناسایی شدند

روزنامه عطریاس
30 فروردین 1398
بازدید: 4,017
نظرات: 0

مدیران کانال تلگرامی کلانتر مرکزی شناسایی شدند

عطریاس، شورای سردبیری: طبق شنیده ها مدیران کانال تلگرامی تخریبگر “کلانتر مرکزی” با تلاش پلیس فتا شناسایی و پرونده ایشان تحویل مراجع قضایی شده است.

این کانال تلگرامی با یک حلقه اصلی که تصمیم گیران و تیم تخریب اصلی بوده و توسط حلقه دوم (که تعداد بیشتری از افراد را شامل می شود) تغذیه شده, در ادامه فعالیت خود برای انتشار مطالب از یک آی پی خارج از کشور استفاده کرده اند.

این کانال تلگرامی که پیشتر نیز تحت عنوان “ناگفتنی های اراک” و “بازخواست نامه مدیران اراکی” اقدام به تخریب نیروهای اصلاح طلب و حامی دولت می کرد، طی 18 ماه گذشته تحت عنوان “کلانتر مرکزی” شایعه سازی، دروغ پراکنی، اتهامات مالی و اخلاقی، توهین و افترا را در دستور کار قرار داده بود و عموما با یک خط سیر مشخص سعی در پیشبرد اهداف خود داشت.

طبق شنیده ها در حال حاضر که حلقه اصلی این گروه تخریب و تهمت شناسایی شده اند، برخی از افراد حلقه دوم اقدام به فعال سازی محدود کانال تلگرامی مذکور کرده اند تا افکار عمومی را نسبت به بی گناهی افراد متهم شده سوق دهند.

در این میان دادستان محترم شهر اراک آنگونه که در گذشته نیز اثبات کرده به عنوان مدعی العموم میبایست پیگیر حقوق شهروندان با هر سمت و سوی سیاسی باشد تا بار دیگر استقلال قوه قضائیه و حق خواهی او برای تمام افراد جامعه فارغ از نوع گرایش فکری و سیاسی مسجل شود.

سرکلانتر کیست و مشکل او چیست؟

شاید بتوان به لحاظ علم روانشناسی، سرکلانتر را دارای عقده“Hero”  دانست. افراد دچار عقده Hero  یا قهرمانی بیشترین تلاش را برای بزرگ نمایی خود دارند. عموما این عقده در افراد دارای جایگاه اجتماعی و یا شغلی که محصول نهایی مقبولی ندارند رایج است. ایشان دست به هرگونه اقدامی می زنند تا احساس خوبی درباره خودشان کسب کنند. این قهرمان عقده ای کاملاً در معرض ابتلا به لاف زدن و بزرگ نمایی در مورد ماهیت دستاوردهای خود از راه تخریب دیگران است و اساسا مایل است تا به عنوان ناجی و یا امدادگر شناخته شود.

پس در این میان می توان سرکلانتر را یک شکست خورده در گذشته و یک متهم به کم کاری فعلی دانست که به انحای مختلف سعی در مهندسی افکار عمومی برای پنهان کردن وضعیت خود دارد.

کلانتر مرکزی چه کرد؟

طی سال ها تخریب مدیران و فعالان اصلاح طلب استان مرکزی توسط این کانال مشکلات عدیده ای در استان به وجود آمد که مهمترین آن سیاه کردن افکار عمومی نسبت به مدیران و مسوولان استان و در نتیجه بی اعتمادی گسترده در سطح جامعه بود. “تشویش اذهان عمومی” شاید بهترین عنوانی باشد که به لحاظ حقوقی بتوان کلانتر را به آن متهم ساخت. گرچه جرائم علیه عفت و اخلاق عمومی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، توهین و افترا و در نهایت آشوبگری مجازی از دیگر اتهاماتی است که می توان به گردانندگان این کانال نسبت داد.

مبنای قانونی تشویش اذهان عمومی، ماده 698 قانون مجازات اسلامی است: «هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی ‌یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکواییه یا مراسلات یا عرایض ‌یا گزارش یا توزیع هرگونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار نماید یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت راساً یا به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات ‌رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد اعم از این که از طریق مزبور به‌ نحوی از انحا ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا 74 ضربه ضربه محکوم شود.»

البته این تنها یکی از اتهامات افرادی است که طی سالیان متمادی و تحت عناوین مختلف، استانداران و  معاونین ایشان، فرماندارن، نمایندگان لیست امید مجلس شورای اسلامی و شورای شهر اراک، نامزدهای انتخاباتی، مدیران دولتی و خصوصی، برخی خبرنگاران و فعالین سیاسی اصلاح طلب را مورد هدف قرار دادند اما آنگونه که #خداوندحکیمدرآیه_19سوره_نور اشاره کرده «کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکى براى آنان در دنیا و آخرت است و خداوند مى ‏داند و شما نمى ‏دانید.»

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*