پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۳ خرداد ۱۳۹۹
بازگشت به امید
اجتماعی

بازگشت به امید

Virtual editor
30 فروردین 1398
بازدید: 935
نظرات: 0

با پیگیری های شورای شهر و شهرداری اراک، باشگاه شهرداری مجددا شروع بکار می کند

بازگشت به امید

سورانه، رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اراک:

بودجه باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک به طور قطع افزایش می یابد

عسگری، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک:

 در حال حاضر تنها اجازه فعالیت حرفه ای و قهرمانی را در رشته فوتبال نداریم

گروه جامعه:شایسته سلامی
اوایل سال 1395 بود که شورای شهر دوره چهارم اراک رای به انحلال باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری داد و موجی از ناامیدی را در بین اهالی ورزش به راه انداخت چرا که این باشگاه علیرغم نوپا بودن توانست بود جایگاه مناسبی در بین شهروندان به واسطه نتایج مثبت در 2 رشته والیبال و بسکتبال کسب کند. پس از چندی با روی کار آمدن شورای شهر دوره پنجم تلاش ها برای احیای مجدد این مجموعه آغاز شد. این تلاش ها تنها از سوی مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی اراک نبود، بلکه از سوی استاندار و مدیران ارشد اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز پیگیری پیگیری های بسیاری انجام شد. تلاش های این مجموعه ها از یک سو و مخالفت سازمان بازرسی استان مرکزی از سوی دیگر با استناد به اینکه شهرداری ها اجازه هزینه برای ورزش حرفه ای ندارند، تقابلی را بین این مجموعه ها به راه انداخته بود. موافقان باشگاه‌داری حرفه ای شهرداری اراک بر این باور بودند که در حالی سازمان بازرسی استان مرکزی مخالف حضور شهرداری اراک در ورزش حرفه‌ای است که در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک شهرداری‌ها در ورزش حرفه ای آن هم با هزینه های بسیار بالا مشغول تیم‌داری هستند. به هر روی تمام پیگیری ها به آنجا ختم شد که وزارت کشور موافقت خود را با باشگاه داری شهرداری اراک اعلام نمود. هر چند از زمان موافقت وزارت کشور چند ماهی می‌گذرد، این انتقاد به شورای شهر دوره پنجم به لحاظ تأخیر در تصویب بودجه باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک وارد است. به هر ترتیب هفته گذشته در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر در سال 1398 بودجه این باشگاه تصویب شد و باشگاه شهرداری اراک توانست فعالیت های خود را مجددا آغاز کند. به همین بهانه با مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اراک در خصوص چگونگی آغاز به کار مجدد این باشگاه و بودجه مصوب آن به گفتگو نشسته ایم.

از سرگیری فعالیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک

محمد عسگری، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک از سال 1390 در حوزه ورزش حرفه ای و قهرمانی ورود پیدا کرد و یک تیم فوتبال در سطح لیگ دسته اول را در اختیار داشت. پس از کش و قوس های فراوان و موضوعات مختلف و همچنین ایراد قانونی اداره کل بازرسی استان مرکزی مبنی بر اینکه براساس اعلام وزارت کشور شهرداری ها مجاز به ورود در ورزش حرفه ای و قهرمانی نیستند و تشکیل پرونده های قضایی در همین خصوص برای مدیران وقت باشگاه و در نهایت با تصمیم شورای دوره چهارم این باشگاه در آستانه انحلال قرار گرفت.

عسگری افزود: بالاخره با پیگیری های لازم و همچنین با نظر مساعد اعضای شورای شهر دوره پنجم، استاندار مرکزی و مهمتر از همه مطالبات عمومی جوانان و شهروندان در خصوص الزام از سرگیری و شروع فعالیت های مجدد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، فرایند احیاء مجدد این باشگاه در دستور کار قرار گرفت. در این راستا با بررسی های فراوان و تحقیقات از شهرهایی که شهرداری‌های آنها در حوزه باشگاه های فرهنگی ورزشی فعالیت گسترده داشتند و همچنین با پیشنهاد مدیرعامل باشگاه، اعضای شورای اسلامی شهر اراک و استاندار موضوع راه اندازی مجدد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در شورای تأمین استان مرکزی مطرح شد. در نهایت بنا به دلایلی همچون اشتیاق جوانان به ورزش و کاهش آسیب های اجتماعی اعضای شورای تأمین استان مرکزی با فعالیت مجدد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک موافقت کردند.

وی ادامه داد: پس از طی مراحل لازم برای احیای مجدد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک بودجه پیشنهادی از سوی این باشگاه به شورای شهر ارائه شد که متاسفانه در مرحله اول شورای شهر با کل بودجه درخواستی موافقت نکرد. در این رابطه پس از پیگیری‌های فراوان مقرر شد اعضای شورای شهر در این خصوص تجدید نظر کنند. با پیگیری‌های انجام شده و اصلاحاتی که به طور گسترده در اساسنامه قبلی این باشگاه به عمل آمد، اساسنامه جدید آماده و به تصویب شورای شهر و مراجع قانونی ذیربط رسید. جواز باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری با پیگیری های مدیریت مجموعه در 26 فروردین ماه سال جاری از سوی اداره کل ورزش و جوانان صادر شد. انتظار داریم شورای اسلامی شهر و همچنین شهرداری اراک در اولین گام خود در خصوص اصلاح بودجه باشگاه و در گام بعدی اصلاح ساختار سازمانی و اداری مجموعه باشگاه اقدامات لازم را انجام دهند و همچنینی حمایت های بی دریغ از مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک داشته باشند و هر چه سریعتر با مشخص شدن ارکان باشگاه به خصوص اعضای هیئت مدیره و … فعالیت مجدد و منسجم این مجموعه ورزشی به چرخه درآید.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک اظهار داشت: باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک قرار نیست در حوزه ورزش های حرفه ای و قهرمانی ورود پیدا کند اما در حوزه تأسیس مدارس ورزشی در رشته های مختلف ورود پیدا خواهد کرد. چرا که تأسیس مدارس رشته های متعدد ورزشی پیش زمینه بسیار خوبی برای استعدادیابی و پیدا کردن افرادی که قرار است در حوزه قهرمانی وارد شوند، می باشد. به این معنا که قرار است در این باشگاه ورزش قهرمانی انجام دهیم اما باید بر پایه داشته های بومی که داریم شکل بگیرد.

عسگری تصریح کرد: قرار نیست بازیکن خاصی را بیاوریم و عدد ریالی بسیار بالایی را به وی بدهیم و بعد از مدتی با این بازیکن خداحافظی کنیم. دیدگاه ما بر این اساس است که ورزش قهرمانی را با زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین نیروی انسانی، بازیکن و استعدادهایی که در اختیار داریم، پرورش دهیم. با گام نهادن در مسیر چنین دیدگاهی استعدادهای لازم را پرورش دهیم و در بازه زمانی مشخصی از آنها بهره برداری کنیم.

وی بیان داشت: در حال حاضر تنها در رشته فوتبال نمی توانیم به صورت حرفه ای و قهرمانی و به شیوه تیم داری فعالیت کنیم، اما در حوزه سایر رشته های مختلف ورزشی می توانیم فعالیت های حرفه ای داشته باشیم و با توسعه آنها تیم داری کنیم و از این طریق به ورزش قهرمانی دست پیدا کنیم. همچنین یکی دیگر از برنامه هایی که باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در صدد طراحی و اجرای آن است، ورزش های محله ای است. فعال کردن ورزش های محله ای باعث خواهد شد تا از قالب این ورزش ها بتوانیم به اهداف بلند مدت در حوزه ورزش دست یابیم.

بودجه باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک افزایش پیدا می یابد

مرتضی سورانه، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرداری اراک نیز گفت: بودجه باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک به طور قطع افزایش پیدا خواهد کرد. بودجه اولیه ای که برای این باشگاه در سال 1398 در نظر گرفته شده طبق درخواست مدیریت این باشگاه حدود 112 میلیارد ریال است. در حال حاضر در ابتدای سال جاری از این میزان بودجه 60 میلیارد ریال آن تصویب شده است و در متمم بودجه نیز 52 میلیارد ریال مابقی بودجه این باشگاه نیز تصویب خواهد شد.

سورانه افزود: بودجه باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک تا سقف همان 112 میلیارد ریال افزایش پیدا خواهد کرد و بودجه مذکور بیش از این میزان مصوب نخواهد شد. برنامه هایی که برای باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک در سال جاری پیش بینی شده که بر اساس همین میزان، بودجه تدوین شده است لذا رقم مد نظر برای فعالیت های این باشگاه در سال 1398 کافی خواهد بود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*