پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۳ خرداد ۱۳۹۹
52 درصد اعتبارات اشتغال روستایی مرکزی در بخش کشاورزی جذب شد
استان مرکزی

52 درصد اعتبارات اشتغال روستایی مرکزی در بخش کشاورزی جذب شد

Virtual editor
1 اردیبهشت 1398
بازدید: 812
نظرات: 0

52 درصد اعتبارات اشتغال روستایی مرکزی در بخش کشاورزی جذب شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: یک هزار و 185 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بخش های مختلف کشاورزی این استان جذب شد.

«مجید آنجفی» : 2 هزار و 250 میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه اشتغال پایدار روستائی و عشایری به استان مرکزی اختصاص یافته است که 45 درصد این اعتبارات معادل یک هزار و 12 میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: یک هزار و 443 طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 437 میلیارد ریال در کار گروه های شهرستانی، استانی و ملی تایید و به بانک های عامل معرفی شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: 888 طرح با اعتباری بالغ بر یک هزار و 185 میلیارد ریال بیش از نیمی از اعتبارات اشتغال پایدار اختصاص یافته به این استان در بخش کشاورزی جذب و در اختیار فعالان بخش کشاورزی قرار گرفته است.
آنجفی افزود: 336 طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر 693 میلیارد ریال در دست بررسی و 147 طرح با اعتباری بالغ بر 266 میلیارد ریال در بانک های عامل مصوب و قرارداد 45 طرح با اعتباری بالغ بر 104 میلیارد ریال منعقد شده است.
وی ادامه داد: پرداخت منابع مالی اختصاص یافته به بخش کشاورزی استان مرکزی از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری یک هزار و 649 اشتغال جدید و تثبیت یک هزار و 76 شغل را در استان به همراه دارد.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره 10 استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که 90 هزار بهره بردار شامل 20 درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
670 هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و 2 دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
این استان رتبه چهارم تولید بچه ماهی قزل آلا، رتبه اول در تنوع تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم تولید گل ها شاخه بریده، رتبه سوم در تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم سطح زیر کشت و تولید انار کشور، رتبه ششم تولید پسته، مقام هشتم تولید گل محمدی، مقام نهم در تولید انگور، رتبه سوم در تولید لوبیا و رتبه پنجم در تولید جو را به خود اختصاص داده است.
استقرار ایستگاه انار ساوه، پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات، ایستگاه ملی تحقیقات لوبیای خمین، وجود شعبه ششم تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، وجود ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی نیز از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی استان مرکزی است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*