پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آمایش سرزمینی راه جلوگیری از هدر رفت سرمایه جوانان است
استان مرکزی

آمایش سرزمینی راه جلوگیری از هدر رفت سرمایه جوانان است

Virtual editor
1 اردیبهشت 1398
بازدید: 1,196
نظرات: 0

ابراهیمی نماینده اصلاح طلب مردم شازند در مجلس شورای اسلامی

آمایش سرزمینی راه جلوگیری از هدر رفت سرمایه جوانان است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید در زمینه برنامه ریزی برای جوانان به عنوان سرمایه گرانبهای کشور، ورود جدی و اساسی کند .

 علی ابراهیمی در نشست استاندار مرکزی با سمن های حوزه جوانان استان مرکزی، نیروی جوان را سرمایه ای بزرگ برای کشور دانست و اضافه کرد: ایران از جمله کشورهایی است که از وجود نیروی جوان بهره مند است و می توان با مدیریت صحیح، از این پتانسیل ارزشمند نهایت استفاده را برد .

وی اثرات حضور نیروهای جوان را در اوایل انقلاب اسلامی در مدیریت و دفاع از کشور، چشمگیر عنوان کرد و افزود: متاسفانه بعد از گذشت چندین سال، هنوز عده ای از کسانی که در آن زمان عهده دار مسئولیتی بودند، مسئولیت خود را رها نکرده اند و به اعتقاد من، ما نباید به مسیری ورود پیدا می کردیم که امروز مجبور باشیم با ورود مجلس شورای اسلامی، قانونی را تحت عنوان منع بکارگیری بازنشستگان مطرح کنیم .

ابراهیمی مدل مدیریتی کشور را در حال حاضر دارای مشکلات اساسی دانست و خاطر نشان کرد: ما متاسفانه فضا را در اختیار جوانان خود قرار نداده ایم و این باعث هدر رفت نیروهای جوان خواهد شد. تا زمانی که هدف گذاری صحیحی در این خصوص صورت نگیرد، نمی توان به نتایج مطلوب دست پیدا کرد .

وی یکی از فاکتورهای یک کشور موفق را برنامه ریزی صحیح برای آحاد جامعه، خصوصا نیروهای جوان عنوان کرد و با اشاره به تصویب طرح تفکیک سازمان ورزش و جوانان در کمیسیون اجتماعی مجلس، اضافه کرد: برنامه ریزی برای ایجاد سازمانی مستقل برای جوانان، نشان دهنده این است که دولت قبل از هدف گذاری و ایجاد ماموریت، به دنبال جایگاه سازی بوده است. تجربه چند ساله فعالیت وزارت ورزش و جوانان نشان می دهند که سازمان ملی جوانان، به دلیل اینکه زیر نظر رییس جمهور فعالیت داشته است، پاسخگو نبوده است و از طرفی در دوره های مختلف از آن به عنوان ابزار سیاسی استفاده شده است .

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ارتباط ورزش و جوانان در قالب یک وزارت خانه پاسخگو، در صورتی که هدف و ماموریت صحیحی برای آن تعریف شود، حتما موفق تر از زمانی خواهد بود که تفکیک سازی صورت بگیرد. ما هنوز از آزمون و خطاهای خود دست برنداشته ایم و بعد از گذشت چهل سال از عمر انقلاب اسلامی، مدیریت فعلی کشور عمکلرد خوبی در این زمینه نداشته است .

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر از پتانسیل های نیروی جوان به خوبی استفاده نمی شود، بیان کرد: ما در گذشته شاهد هدر رفت بسیاری از نیروهای جوان بودیم و نتوانستیم از ظرفیت های سرشار جوانان استفاده بهینه را ببریم. این شرایط در حال حاضر هم وجود دارد و بسیاری از جوانان ما در رشته هایی که با نیازهای کشور تناسبی ندارند، تحصیل می کنند .

ابراهیمی تصریح کرد: چنانچه آمایش سرزمین در قالب نیازهای جامعه کنونی انجام نشود، سرمایه گرانبهای جوان از دسترس ما خارج می شود و این امر به تهدیدی جدی برای کشور تبدیل می شود. به نظر من هم اکنون وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی، ورود اساسی به این موضوع است .

وی بر لزوم سالم سازی مسیر اقتصادی کشور و توجه به تولید، کار و تلاش تاکید کرد و ادامه داد: کشور ما در حال حاضر صادرات محور است و فضای دلالی در آن بسیار سودآورتر از فضای تلاش و پشتکار است. اگر به شرایط موجود توجه ویژه نشود، سرمایه های جوان کشور از دست خواهند رفت و به جای اینکه در پیشبرد اهداف کشور حرکت کنند، به بدنه اصلی کشور لطمه وارد می کنند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*