پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۴ فروردین ۱۳۹۹
خداحافظی در سالن خالی
اجتماعی

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در پر حاشیه ترین روزها معارفه شد

خداحافظی در سالن خالی

Virtual editor
3 اردیبهشت 1398
بازدید: 942
نظرات: 0

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در پر حاشیه ترین روزها معارفه شد

خداحافظی در سالن خالی

عطریاس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با حاشیه های فراوان روز گذشته معارفه شد.

طی حکمی از سوی وزیر ارشاد «حجت الاسلام عباس دانشی» به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی منصوب شد و بر صندلی «محسن شریفی» تکیه زد.

حجت الاسلام عباس دانشی پیش از این مسوولیت مدیرکلی ارشاد استان قم را برعهده داشت که با آمدن به استان مرکزی، به عنوان چهارمین مدیرکل فرهنگ و ارشد این استان طی پنج ساله گذشته، معارفه شد.

هنوز مشخص نیست که این تغییر ناگهانی به چه دلایلی انجام شده ولی آنچه که مسلم می باشد این است که وضعیت داخلی اداره ارشاد استان مرکزی چندان که باید برای انجام وظیفه خود، مساعد نیست و مدیرکل جدید راه سختی را پیش روی خود خواهد داشت.

نامناسب بودن وضعیت حوزه فرهنگ و ارشد استان مرکزی آنچنان آشفته به نظر می رسد که تغییر ناگهانی مدیرکل سبب شد مراسم تودیع و معارفه این سمت در سالن خالی و بدون ارائه توضیحات اساسی درباره دلایل بروز این تغییر، برگزار شود.

گفت و گوی فرهنگی از برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است

عبدالهادی فقیهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، گفت: نشاط بخشی و تقویت حوزه ها و انجمن های مختلف هنری از دیگر برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد است که ادارت کل استان ها نیز باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: استان مرکزی سرآمد ظرفیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای بالقوه کشور محسوب می شود که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان باید نسبت به بهره گیری از این ظرفیت های ارزشمند بیش از پیش تلاش کند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: علاوه بر ظرفیت فرهنگی استان مرکزی بیش از 10 درصد صنعت کشور مرهون فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان است، بنابراین توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری در این استان ضرورت دارد.

فقیهی زاده اظهار داشت: گفت و گوی موثر با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از تاکیدات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است چرا که این مهم انگیزه فعالان این عرصه را برای نشاط افزایی در جامعه بیشتر می کند.

وی تاکید کرد: شادابی و نشاط هیچ فاصله ای بین دین داری افراد ایجاد نمی کند و در آموزه های دینی و مذهبی نیز به این مهم توجه شده است.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: عرصه فرهنگ و هنر به میزان دیگر بخش های جامعه در تربیت نسلی شاداب و کارآمد مسئول است و این مهم تنها با بهره گیری از ظرفیت های موجود محقق می شود.

فقیهی زاده ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در توسعه و نهادینه کردن فرهنگ عمومی و ملی و هم در فرهنگ دینی و اسلامی برنامه های متعددی تدوین و به ادارات کل استان ها ابلاغ کرده است.

وی یادآوری کرد: گفت و گوی فرهنگی از برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در مجلس شورای نیز ارائه شد و این مهم باید به صورت کارشناسی در استان های مختلف کشور دنبال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: علاوه بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 27 سازمان و دستگاه فرهنگی در بودجه سالانه کشور سهیم هستند و باید با تمام ظرفیت در راستای تقویت فرهنگ جامعه اقدام کنند.

انتظارات فرهنگی و هنری کشور مورد ارزیابی قرار گیرد

بهروز اکرمی، معاون سیاسی اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این مراسم اظهار کرد: برای عینیت بخشی به فعالیت های هنری باید یک خروجی کارشناسی و کارآمد برای فعالیت نهادهای فرهنگی کشور تعریف شود و میزان برآورده ساختن انتظارات فرهنگی و هنری کشور مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: استان مرکزی مهد مفاخر و نگینی ارزشمند در عرصه فرهنگ و هنر کشور محسوب می شود که معرفی این مفاخر و بهره گیری از این ظرفیت ها یکی از وظایف اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

اکرمی افزود: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در جامعه، عینیت بخشی و تقویت نشاط اجتماعی در استان در دستور کار قرار گرفته و تمامی دستگاه های فرهنگی باید در این امر خطیر نقش آفرینی کنند.

وی تاکید کرد: افزایش نشاط اجتماعی و مقابله هوشمندانه با آسیب های اجتماعی از ضروریات جامعه است و هنرمندان و فعالان فرهنگی و رسانه ای نیز باید در این خصوص مشارکت ویژه داشته باشند.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از بضاعت ناچیزی برخوردار است

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: تقویت بنیان های سازمانی اداره کل و فعال سازی انجمن های هنری از مهمترین برنامه های این اداره کل است.

حجت الاسلام و المسلمین «عباس دانشی» افزود: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان مرکزی از بضاعت ناچیزی برخوردار هستند و استانداری مرکزی باید در این مهم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را حمایت کند.

وی بیان کرد: توسعه و بالندگی فرهنگی استان مرکزی نیازمند مشارکت تمامی دستگاه های فرهنگی است چرا که اعتبارات مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محدود است و پاسخگوی انتظارات عموم مردم نیست.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*