پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ شهریور ۱۳۹۸
شورا حلقه اتصال مردم و مسئولان است
ایران

شورا حلقه اتصال مردم و مسئولان است

Virtual editor
13 اردیبهشت 1398
بازدید: 387
نظرات: 0

آقازاده، استاندار مرکزی:

شورا حلقه اتصال مردم و مسئولان است

 

عطریاس: استاندار مرکزی گفت: شورا حلقه وصل مردم و مسئولان است که اعتمادزایی و امیدواری مردم به نظام را افزایش می دهد.

سید علی آقازاده با حضور در صحن رسمی شورای اسلامی استان مرکزی به مناسبت 9 اردیبهشت روز شورا با بیان اینکه درب شوراهای اسلامی شهر و روستا شهرستان باید همواره به روی مردم باز باشد، اظهار کرد: یکی از موارد مورد انتظار از شوراها تعامل، برخورد مناسب و پاسخگویی به مردم است و اگر اعضای شورا در تعامل با دستگاه‌های اجرایی و مدیران مشکلاتی داشتند و یا برخورد نامناسبی صورت گرفت، موارد را به صورت مصداقی به استان منتقل کنند.

وی با تاکید بر اینکه برخورد نامناسب از سوی مدیران و مسئولان با شوراهای روستا و شهرستان مستلزم برخورد قاطع است، افزود: شوراهای شهرستان باید فضای مناسبی در اختیار داشته باشند به همین دلیل فرمانداران مکلفند تا پایان امسال فضای مناسبی برای شوراهای شهرستان در نظر گیرند، فرماندار ساوه باید تا پایان خرداد ماه فضا و مکان مناسبی به شورای شهرستان اختصاص دهد و معاونت عمرانی استانداری مرکزی نیز در اسرع وقت فضایی مناسب در معاونت برای شورای اسلامی استان در نظر گیرد.

آقازاده اضافه کرد: اگر شورای استان تمایل به استقلال و استقرار در مکان فعلی خود دارد، استانداری آمادگی دارد که از نظر امکانات اداری و تجهیزات کمک لازم را به این شورا داشته باشد.

وی تصریح کرد: شورا از جنس مردم است و به همین دلیل مردم بیشتر از این نهاد انتظار دارند، در این راستا لازم است ارتباط شورا با مردم بیشتر شکل گیرد چراکه شوراها با هدف ایجاد حلقه وصل بین مردم و مسئولان تشکل شد و این تعامل قطعا اعتمادزایی و امیدواری مردم نسبت به نظام و کشور را افزایش می‌دهد.

استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات موجود در شورای استان و نداشتن کارت عضویت اعضا گفت: این موضوع باید تا پایان اردیبهشت ماه حل و اعضا دارای کارت عضویت باشند.

وی در خصوص بارندگی و سرمازدگی اخیر در برخی از شهرستان‌های استان بیان کرد: بارندگی‌های خوب امسال نویدبخش رونق کشاوری و افزایش محصول را می‌داد، اما طی دو شب در برخی از شهرستان‌ها و نقاط استان دما به زیر صفر رفت که این امر باعث سرمازدگی و خسارت به کشاورزی استان شد و طبق برآوردها نیز بیشترین خسارت به کشاورزی شهرستان خنداب وارد شده است.

آقازاده اضافه کرد: هفته گذشته با وزیر جهاد کشاورزی جلسه‌ای برگزار شد که تمامی موارد مربوط به سرمازدگی، بیمه کشاورزی و خسارات واردشده بیان شد و حتی وزیر شخصا نسبت به قیمت گذاری اراضی کشاورزی خسارت دیده توسط بیمه معترض بودند و مقرر شد که بیمه قیمت واقعی خسارات را تعیین کند و احتمال دارد که مبلغی اندک به عنوان علی‌الحساب و بلاعوض برای باغات و اراضی کشاورزی خسارت دیده در نظر گرفته شود در حال حاضر باید منتظر بود تا دولت تصمیم لازم را اتخاذ کند.

 

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*